Ekrem İmamoğlu bir günde Beykoz'u adım adım gezdi

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Beykoz'da bir dizi temaslarda bulunarak adeta ilçeyi adım adım gezdi.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, gün içerisinde Beykoz'da bir dizi…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Beykoz’da bir dizi temaslarda bulunarak adeta ilçeyi adım adım gezdi.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, gün içerisinde Beykoz’da bir dizi temaslarda bulunarak adeta ilçeyi adım adım gezdi. AK Parti irtibat bürosunun da aralarında bulunduğu çok sayıda iş yerine giren İmamoğlu, vatandaştan destek isteyerek, “5 yılda Beykoz’un kötü talihini değiştireceğiz. Bize oy verin, sizden samimi bir şekilde oy istiyorum” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, 31 Mart Yerel Seçim çalışmaları kapsamında gün içerisinde Beykoz’a gelerek bir dizi temaslarda bulundu. Sabahın erken saatlerinde dernek, muhtarlar ve STK temsilcileriyle bir araya gelen İmamoğlu, sonrasında ise mahalleleri gezerek meydanlarda vatandaşlarla selamlaştı. Bölge halkına projelerinden ve çözüm önerilerinden bahseden İmamoğlu, bulunduğu temaslarla adeta ilçeyi adım adım gezip vatandaşlardan seçime yönelik destek istedi.

İlçe ziyaretleri kapsamında ilk olarak sabah saatlerinde Beykoz Çubuklu Mahallesi’ne gelen Ekrem İmamoğlu, ziyaretlerine Ordu Mesudiyeliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde başladı. İmamoğlu’na gün boyu CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ve Belediye Başkan adayı Coşkun Tosun da eşlik etti.

“İSTANBUL’U TÜMÜYLE ELE ALMAK İÇİN YOLA ÇIKTIK’

Dernekte vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dinleyen İmamoğlu, ‘İstanbul’u biz tümüyle ele almak için yola çıktık. Hiçbir ilçesi üvey evlat durumunda ya da zihinlerde başka hesapların döndüğü bir ilçe konumunda olmayacak. Toplumun vicdanına ve adaletine ben çok inanıyorum. Sizin Beykoz’daki varlığınızı, tüm hassasiyetinizi, mülkiyet hakkınızdan tutun, buradaki yaşam hakkınıza varıncaya kadar, sizin buradaki sosyal yaşam kalitenizden tutun, gençlerinizin sağlıklı ortama kavuşmasına kadar tüm vicdanımla, tüm adaletim ile söylüyorum ki Beykoz’un tüm sorunları ve tüm Beykozlular bize emanet. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın’ şeklinde konuştu.

‘TANZİM SATIŞ BİZİM PROJELERİMİZ ARASINDA VAR’

Konuşmasında tanzim satışlarını eleştiren İmamoğlu, ‘Sabah Kavacık’tan dönüş yaparken bir tanzim satış yerine denk geldik Orada 100 kişi sırada beliyor. Çadır saat 10.00’da açılacak ve 2-2,5 liraya sebze alacak diye insanlar sırada bekliyorlar. Bu hizmeti verirsin. Vatandaşlarımız sağlıklı gıdaya ucuz bir şekilde erişsin, zira bu bizim projelerimiz arasında var’ diye konuştu.

“BİZ HAZIRIZ, BİZE DESTEK OLUN’

31 Mart’ın yeni bir başlangıç olacağını söyleyen İmamoğlu, büyük bir enerji ve tatlı dille herkesi kucaklayacağını belirterek, “ ‘Yok efendim belediye gelirse işçisini dışarı atar’. Yok öyle bir şey kardeşim. Her çalışan alın teriyle çalışanın yeri bizim başımızın üstüdür. Hepsini başımızın üstüne koyacağız. Biz hazırız, bize destek olun. Yeni bir başlangıca imza atalım. Göreceksiniz Hem Beykoz hem İstanbul çok mutlu olacak’ dedi.

AKBABA KÖYÜ ESNAFLARINA SÜRPRİZ ZİYARET

Dernek ziyaretinin ardından Akbaba Mahallesi’ne geçen Ekrem İmamoğlu, kahvehaneleri gezerek vatandaşların sorunlarını dinledi. Daha sonra esnaf ziyareti yapan İmamoğlu’na bir işportacı tespih hediye etti. Hediye edilen tespihi arabasına asacağını söyleyen İmamoğlu, daha sonra bir kıraathaneye girerek oyun oynayanlara eşlik etti. Bir süre daha esnaf ve vatandaşlarla ayaküstü sohbet eden Ekrem İmamoğlu daha sonra vatandaşlara hitap etti.

“1 NİSANI İPLE ÇEKİYORUZ’

Konuşmasında projelerinden bahseden İmamoğlu, ‘Enerjimiz yüksek. Kalbimiz heyecanla artıyor. 1 Nisan’ı iple çekiyoruz. Yani 1 Nisan’da, şöyle düşünün, çalışmak için bana 24 saat yetmeyecek. O kadar heyecan duyuyorum. Bu heyecanımızı, enerjimizi, gençliğimizi, ödüllendirecek İstanbulluları görüyorum ve hissediyorum. Bana hepinizin destek olmasını net olarak istiyorum. Bana destek olurken aslında kendinize destek olacağınızın sözünü veriyorum. Çünkü ben size hizmet edeceğim. Ben İstanbul’da büyükşehir belediye başkanlığı yaparken tüm belediye başkanları ile ortak çalışacağım. O ilçenin sorunlarını çözeceğim. Ben İstanbulluya hizmet ederken, çok net söylüyorum. Birilerine değil 16 milyon insana hizmet edeceğim’ ifadelerini kullandı.

Halk buluşmasının ardından sokağa çıkan İmamoğlu, Akbaba köyünde faaliyet gösteren esnafı ziyaret etti. Çat kapı iş yerlerine giren İmamoğlu’nu karşısında gören esnaflar şaşkınlıklarını gizleyemezken, başkan adayının gezisi renkli anlara sahne oldu. Gezi sırasında bir seyyar satıcı, masasına oturan İmamoğlu’na tespih hediye etti. Bu anlamlı hediyeyi kabul eden İmamoğlu ise tespihi arabasında saklayacağını söyleyerek teşekkür etti.

GÜMÜŞSUYU VAKFINA ZİYARET

İmamoğlu’ndan AK Parti’nin seçim bürosuna ziyaret Gümüşsuyu Mahallesi’ndeki esnaf ve vatandaşları ziyaret eden İmamoğlu, cadde üzerinde bulunan AK Parti’nin mahalle irtibat bürosuna da girerek, buradaki görevlilerle bir süre sohbet etti. Bürodakilere başarılar dileyen İmamoğlu, daha sonra mahalledeki ziyaretlerine devam etti. “Beykozluları biz kesinlikle mutlu edeceğiz” Gümüşsuyu Merkez Camii Vakfını da ziyaret ederek vatandaşlara kısa bir konuşma yapan İmamoğlu, “Beykoz’a özel ilgiyle, bütün masumiyetini ve bugün bu güzelliğini koruyarak, harap etmeden, güzelleştirerek, doğallığını koruyarak ve en önemli şart Beykozluya Beykoz’u yenileyerek, size çok güzel bir yaşam alanı sunarız. Bizim vicdanımız, ahlakımız, adalet duygumuz buna hazır. Diğerleri hakkında ben konuşmuyorum, onu ben sizin vicdanınıza bırakıyorum. Biz bu kavramlarla Beykozluları mutlu edeceğimize inanıyorum. Lütfen istirham ediyorum, güzel Beykoz’a sahip çıkın. Sizi bugüne kadar ihmal edenlere yetki vermeyin, bize yetki verin bu kadar açık istiyoruz, çeki de açık istiyoruz. Biz sizi kesinlikle memnun edeceğiz” dedi.

’15 TEMMUZ BİR DARBE GİRİŞİMİDİR’

Beykoz’da bulunan Kristal-İş Sendikası’na da uğrayan İmamoğlu, burada iş dünyası ve çalışma hayatı ile ilgili projelerini ilerleyen günlerde kapsamlı bir şekilde açıklayacaklarını söyledi. Gezisi sırasında İmamoğlu’nun yanına gelen bir vatandaş, “Sizin başkanınızın 15 Temmuz’a ‘kontrollü darbe’ dediği şey ne? Sizin görüşünüzü merak ediyorum?” sorusunu yöneltti. İmamoğlu da bu soru üzerine, “Bana dün de sordular. 15 Temmuz bir darbe girişimidir. Allah esirgesin. Yapanların hem bu dünyada hem öbür dünyada cezasını versin. Son olarak buna vesile olanlar da hak ettiği cezayı alsın” dedi.

AK PARTİ STANDINDAN İMAMOĞLU’NA LOKUM İKRAMI

Paşabahçe Meydanına gelen İmamoğlu, ilk olarak aynı bölgede bulunan AK Parti standını ziyaret etti. AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf ve stant görevlileriyle samimi bir sohbet gerçekleştiren İmamoğlu, AK Parti standında kendisine ikram edilen lokumu alıp yiyerek teşekkür etti. Seçim çalışmalarında stant görevlilerine başarı dileklerini ileten İmamoğlu, daha sonra ise seçim otobüsüne çıkarak coşkulu kalabalığa seslendi.

PAŞABEHÇE MEYDANINDA HALKA SESLENDİ

Beykoz’da 3 fabrika vardı; Tekel, Paşabahçe Cam, Beykoz Deri Kundura. Biri film platosu oldu, diğer 2’si otel olacak. Binlerce işçi, esnaf ve Beykozlunun bekası bu fabrikalara bağlıydı, kapandılar. Fabrikaları kapatan değil, üretimi ve istihdamı destekleyen bir yönetim olacağız. Beykoz’un neredeyse tüm mahallelerinde tapu sorunu var. On yıllar boyunca bir tapu meselesi çözülemiyorsa tek nedeni; yöneticilerin beceriksizliğidir. Beykozlu hemşerilerim bizimle tapularına kavuşacak, söz veriyorum. Sorunların kaynağı olan anlayış sorunları çözemez; biz ortak akılla, vatandaşlarımızı dinleyerek çözümler üreteceğiz.

“BİRİSİ BİR ŞEY SÖYLEDİ DİYE BİR ŞEY SÖYLEMEM”

Halk buluşması öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İmamoğlu, bir muhabirin, Binali Yıldırım’ın 500 bin istihdam oluşturulacağına ilişkin söylemini hatırlatması üzerine, “Yani sevindim en azından belediye başkanlarının işsizlikle ilgilenmesi gerektiğini birkaç günde öğrenmiş oldular. Bu değerli benim açımdan. Bu bizim açıkladığımız sayının bizde üstüne çıktık, 500 bin dedik, sevindim en azından işsizlikle, istihdamla, bu alanı oluşturmayla ilgili belediyelerin çok ağır mesuliyetlerinin olduğunun farkında olmasını öğrenmiş oldu. Ben temkinli bir insanım, akılla ve bilimle hareket ederim, birisi söyledi diye bir şey söylemem” dedi.

“GÖREVE GELİNCE ÇOK HIZLI HAREKET EDECEĞİMİZ KONU DEPREM”

İstanbul ve çevresinde yaşanan depremle ilgili basın mensuplarının sorusunu yanıtlayan İmamoğlu, “Ben hala dua ediyorum. Allah’ım İstanbul’a deprem verme. Yani bu 20 yıldır bizim sorunumuz. Sallanınca bu kararın alınmasını üzüntüyle karşılıyorum. Elinde belgesi yoksa, şehircilik bakanlığının ya da büyükşehir belediyesinin inanılmaz üzüntü verici, olmadığını biliyorum. Çünkü hiç samimi bir büyükşehir belediyesi yok, bu dönemde. Son 5 yılda ben iyi biliyorum kentsel dönüşümle ilgili siteler bölgesi var Gürpınar’da dönüşümle ilgili raporun nasıl bekletildiğini, üzerinden nasıl siyaset yapıldığını Beylikdüzü’nde yaşamış bir belediye başkanıyım. Bu kadar insanın canını düşünmemek, o insanlarla ilgili gerekli tedbirleri almamak, bu karar alkışlanacak bir karar değil. İnşallah ellerinde belgeler bilgiler vardır. Biz gelir gelmez çok hızlı hareket edeceğimiz konulardan birisi deprem. O kadar samimi davranacağız ki vatandaşla el ele sakat bir bina varsa yıkacağız, yine vatandaşla o binayı yapacağız. Birileri gibi siyaset yapmayacağız” şeklinde konuştu.

“BEYKOZ İSTANBUL’UN SİMGE GİBİ ÖRNEK BİR İLÇESİ OLACAK”

Beykoz’daki yapılması planlanan projelerle ilgili konuşan İmamoğlu ,”Bu ülkede çözümsüz diye bir iş yok, çözümsüz hale getiren çok net söylüyorum, beceriksiz, basiretsiz idareciler. Bu işte iki yöntem üst üste gelmeli, bir becerikli, çözüm arayanı, bu işe taraflarını davet edecek hoşgörüye sahip olmalı. Bütün tarafları masada olmalı. Hem bir ortak akıl tanımı ve demokrasi tanımı vardır. Bu iki akılla hareket ettiğiniz zaman İstanbul’da çözümsüz bir sorun yoktur. Onun için Beykoz İstanbul’un simge gibi örnek bir ilçesi olacak. Beykoz’u özel ele alacağız, Beykoz’dun tüm masumiyetini koruyarak, yani Beykozluya hakkını vererek sorunları çözeceğiz, Beykozlunun malına ortak olarak değil” diye konuştu.

Ekrem İmamoğlu bir günde Beykoz'u adım adım gezdi
Bizi Takip Edin