Elde kalan İBB arazileri için yeni ihale açılabilir!

Beykoz Halk Meclisi'nin 13'üncüsü Ortaçeşme Mahallesi'nde yapıldı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in ilçe sakinlerini imar ve mülkiyet konularında bilgilendirdiği ve sorularını yanıtladığı Halk Meclisi'nin 13'üncüsü Ortaçeşme Mahallesi'nde y

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Halk Meclisi’nin 13’üncüsü Ortaçeşme Mahallesi’nde yapıldı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in ilçe sakinlerini imar ve mülkiyet konularında bilgilendirdiği ve sorularını yanıtladığı Halk Meclisi’nin 13’üncüsü Ortaçeşme Mahallesi’nde yapıldı.

Ortaçeşme Çınar Düğün Salonu’nda tertiplenen Halk Meclisi’ne Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcıları, birim müdürleri, meclis üyeleri ve Ortaçeşme Mahalle Muhtarı Fahrettin Akhan da iştirak ederek mahalle sakinleriyle bir araya geldi.

Başkan Yardımcısı Elmas: “Kamuya terklerde imar kaybı olmayacak” 

Halk Meclisi’nde ilk olarak mahallenin imar planı çalışmalarıyla ilgili bilgi veren  Başkan Yardımcısı Eyüp Salih Elmas: “Mahallemiz 825 dönüm büyüklüğünde. Bunun yaklaşık 50 dönümü öngörünüm. Bu kısımda imar planı yapma şansımız yok. Plan yetkisi İBB’de. Geri kalan kısmı gerigörünüm ve etkilenme bölgesinde kalıyor. Ortaçeşme mahallesinin de yer aldığı 1/5000’lik imar planı kararları uygulamada da aynı şekilde geçecek inşaallah. Beykoz’da imar planı yapmak komşu ilçelere göre üç dört katı fazla zaman alıyor. 8-10 aya kadar bu bölgedeki imar çalışmasını sonuca ulaştırmayı hedefliyoruz. İmar planında mahalle merkezleri oluşturduk. Ticaret ve konut alanları koyduk. Bu ilçede kazanılanın bu ilçede harcanmasını arzu ediyoruz. Kamuya terklerde imar kaybı olmayacak. Bu da ilçe sakinlerimiz için önemli bir kazanım.” şeklinde konuştu.

Başkan Yücel Çelikbilek: “Mülkiyet bitti sıra imara geldi”

İlçedeki mülkiyet sorununu çözdüklerini ve imar için çalıştıklarını ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Göreve geldiğimizde Beykoz halkının birinci sıkıntısı mülkiyetti. İlçemizin %90’nında mülkiyet yoktu. Mülkiyet olmayan yerde imar da olmuyor. 2/B arazilerini satışı, Milli Emlak arazilerinin ve İBB arsalarının satışıyla şu anda ilçemizde mülkiyetin %80’i çözüldü. Şimdi sıra sıhhı, depreme dayanıklı, fenni, imarlı ve iskanlı binaların yapılmasına geldi. İşte imarı bunun için çıkarıyoruz. Şu anda ilçemizin tüm mahallelerinde imarı çıkarmaya çalışıyoruz. Binalarınızın imarlı ve iskanlı olmasını arzu ediyoruz. İçinde güven içinde oturacağınız binalar yapmayı hedefliyoruz. Biz belediye olarak bunu istiyoruz siz de vatandaş olarak bizden bunu isteyin” dedi.

Başkan Çelikbilek ellerinde kalan az miktarda İBB arazisi için yeni bir ihale açabileceklerini de söyledi. 

Elde kalan İBB arazileri için yeni ihale açılabilir!
Bizi Takip Edin