Elektriği % 15 indirimli kullanabilmek mümkün!

Beykoz Eğitime Destek Derneği (BEDES), elektriği % 15 indirimli hem de bir ay bedava kullanabilme imkanı sunuyor.

Okuduğunuz zaman kulaklarınıza inanamayacaksınız! Çünkü elektriği bütün yıl boyunca hem %15 indirimli, hem de…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Eğitime Destek Derneği (BEDES), elektriği % 15 indirimli hem de bir ay bedava kullanabilme imkanı sunuyor.

Okuduğunuz zaman kulaklarınıza inanamayacaksınız! Çünkü elektriği bütün yıl boyunca hem %15 indirimli, hem de bir ay bedava kullanacaksınız. Elektriğe ödediğimiz yıllık bedelin bir kısmının nasıl cebimizde kalacağını öğrenmek ve bu konuyu detayları ile konuşarak siz okurlarımızla paylaşmak için Beykoz Eğitime Destek Derneği (BEDES) Yönetiminden Hatice Kaya ve Berrin Nalbantoğlu ile görüştük.

‘Toplu başvuruyla indirimli elektrik almak’ ne demek bize açıklayabilir misiniz?

Birçoğumuzun bildiği gibi elektrik sektörünün özelleşmesiyle birlikte abonelerin tümü artık elektriği özel sektörden almaktadır. Bunun sonucu olarak da özel sektörde oluşan rekabet ortamı sayesinde elektriği indirimli alabilmek mümkündür.  İstanbul’da ve hatta tüm Türkiye’de faaliyet gösteren irili ufaklı bir çok perakende şirketi de abonelerine indirim olanakları sunmaktadır. Biz bu şirketlerin içerisinden uygun fiyatının sürekli olacağına inandığımız ve çalışma sistemi bize uyan Voytron A. Ş.’den yaklaşık bir senedir elektrik alıyoruz. 

Bu indirimden tüm ev ve işyerleri isterse yararlanabilir mi? Altyapıda herhangi bir değişiklik söz konusu mudur?

Elektrik faturalarında % 15 indirim almak isteyen bütün ev ve işyerleri yararlanabilir. Altyapıda herhangi bir değişiklik söz konusu olmayacak, yine devletin altyapısıyla evlerimize ulaşacaktır. Abonelerin elektrik tüketimleri sayaçlarından yine aynı kişiler tarafından okunmaya devam edecek, yalnızca faturalarımız Voytron A. Ş.  tarafından bize indirimli olarak ulaşacaktır. Sayaçları mekanik olan abonelerin dijital sayaca geçmesi zorunlu olduğundan bu değişim de ücretsiz olacaktır. 

Beykoz Eğitime Destek Derneği’nin kuruluş amacı ve bu işteki rolü nedir?

Biz 2005 yılında kurduk Bedes’i. Yaşadığımız ilçede okumaya istekli ancak maddi olanakları yetersiz öğrencilere her konuda destek vermeye çalışıyoruz. Ailelerine eğitim seminerleri, gençlere eğitim hayatlarını kolaylaştıracak bir takım olanaklar sunmaktayız. Her yıl gerçekleştirdiğimiz yaz okullarımızla onlara evde ve okulda öğrenemediklerini öğretmeye, okullarında başarısız oldukları derslerden dernek merkezimizde oluşturduğumuz etüt programlarıyla destek olmaya, yaşadıkları psikolojik sorunlarda uzman psikologlarımız ve eğitim koçlarımızla onların yaşam kalitesini arttırmaya çalışıyoruz. Ayrıca anneleri için kurduğumuz okuma kulüpleriyle de kitap okuma alışkanlıklarını tüm aile bireylerine de kazandırmaya çabalıyoruz. Voytron A. Ş. de bizim sosyal sorumluluk projelerimize destek oluyor. 

Peki, toplu başvuruyla nasıl bir avantaj sağlanıyor?

Toplu başvuru, pazarlık gücümüzü arttırarak indirim oranımızın daha yüksek olması ve müşteri memnuniyeti anlamında isteklerimizin dağıtıcı firma tarafından daha da önemsenmesini sağlıyor.

Biz her yılın başında indirim oranımız hakkında sıkı bir pazarlık yapabiliyoruz. Örneğin 2014 yılı içerisinde hem % 15 indirim alacağız hem de aboneliğe geçilen yıl içerisinde ayrıca elektriğimiz bir ay bedava olacak. Her yıl bize en iyi hizmeti ve fiyatı sunan firma – ki şu ana kadar en başından beri bu firma bizim için Voytron A.Ş. oldu –  tercihimiz olacaktır. Voytron’u tercih ederek ucuz elektrik kullanan abonelerin sayısı bine ulaşmış durumda.

Nasıl yani? Elektriği ne kadar harcarsanız harcayın indirimin haricinde ayrıca bir ay hiçbir bedel ödemeyecek misiniz?

Evet ödemeyeceğiz. Yalnızca sabit vergiler, kayıp kaçak ve dağıtım bedeli gibi devlete ödenmesi gereken bedeller ödenecek. 

Bu durumda geçiş yapmak isteyen bir abonenin nereye ve hangi evraklarla başvurması gerekiyor?

Abonenin herhangi bir elektrik faturası ve T.C. Kimlik numarası, iletişim ( e mail ve cep tel. ) bilgileri ve Voytron A. Ş.’ne abone olmak istediğini belirten bir yazıyla birlikte dernek merkezimize başvurması yeterlidir. Geçiş esnasında abonenin ayrıca herhangi bir peşinat ödemesi ya da elektrik kesintisi yaşaması sözkonusu değildir. Konuyla ilgili farklı soruları olan ya da başvuru yapmak isteyen aboneler bize ulaşabilirler. 

Ayrıca part time iş arayanlar Voytron’a kazandırdıkları abone başına gelir elde edebilirler. Part time çalışmak isteyenler aşağıdaki numaralardan bilgi alabilir.

Beykoz Eğitime Destek Derneği telefon numaraları;

0 216 485 36 01

0 554 340 48 81

0 530 843 84 15

0 532 346 47 87

0 532 212 77 55

bedesyonetim@yahoo.com.tr
 

Elektriği % 15 indirimli kullanabilmek mümkün!
Bizi Takip Edin