Emniyet Müdürü, Beykoz yerel basınını ağırladı

Beykoz’un yeni İlçe Emniyet Müdürü Erkan Demirci, Beykoz yerel basını ile ikindi çayında bir araya geldi.

Beykoz İlçe Emniyet eski Müdürü İrfan Mazlum Bekaroğulları’nın Fatih ilçesine tayin edildiği atamalar silsilesi ile…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’un yeni İlçe Emniyet Müdürü Erkan Demirci, Beykoz yerel basını ile ikindi çayında bir araya geldi.

Beykoz İlçe Emniyet eski Müdürü İrfan Mazlum Bekaroğulları’nın Fatih ilçesine tayin edildiği atamalar silsilesi ile son görev yeri olan Sarıyer’den Beykoz’a gelen Erkan Demirci, Beykoz yerel basınını daha yakından tanımak ve fikir teatisinde bulunmak üzere, kendilerini makamına davet etti.

Asayiş kökenli bir Emniyet Müdürü

Sohbet sırasında, görev süresi boyunca Fatih, Bakırköy, Şişli, Bağcılar ve son olarak da Sarıyer’den sonra Beykoz’a atandığını ifade eden İlçe Emniyet Müdürü, “asayiş” alanında uzmanlaştığını belirtti.

Beykoz’un köyleri tam yaşanılacak yerler!

Bakırköy’de ikamet etmekte olan Erkan Demirci, yerel basın temsilcilerine Beykoz’a yavaş yavaş alıştığını ifade etti ve halihazırda jandarmanın görev yaptığı Beykoz köylerini özellikle görmek istediği için geçtiğimiz günlerde bu yerlere gittiği bilgisini aktardı. Demirci, buraları çok beğendiğini ifade ederek, “ Beykoz, yaşanılacak bir yer” yorumunda bulundu.

Beykoz’da uyuşturucu konusunun üzerine gideceğim

Konuşmasında, İstanbul’da kişisel bazda uyuşturucu kullanımı konusunun, Valilik’in de üzerinde hassasiyet ile durduğu önemli bir husus olduğunu kaydeden Demirci, “Beykoz’da da bunun üzerine gideceği” bilgisini verdi.

İlçe Emniyet Müdürü Demirci, “yerel basının da işbirliği ile” Beykoz’da gençler arasında uyuşturucu kullanımı sorununun üzerine gideceklerini kaydetti.

Ekip sayısını arttıracağız

İstanbul ilçeleri içerisinde hırsızlık olayları bakımından Beykoz’un sondan üçüncü ya da dördüncü sırada bulunduğunu hatırlatan Erkan Demirci, “ ekip sayısını arttırarak bu sorun ile baş etmeye çalışıyoruz” dedi.

Beykoz İlçe Emniyet’te iyi bir kadro var

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde iyi bir kadroya sahip olduğunu ifade eden Demirci, Emniyet Müdür Yardımcılarından Ahmet Tosun’un asayişte tecrübesi bulunduğunu, Tülay Çik’in de iç bürolarda tecrübeli, sosyal yönü kuvvetli bir yönetici olduğunu kaydetti.

Kavacık Amirliği’ne yeni bir baş komiser

Acıbadem Karakolu’ndan Kavacık Amirliği’ne yeni bir Baş komiser ataması yapıldığı bilgisini de veren İlçe Emniyet Müdürü, ilçeyi yakından tanıyan Kavacık amirini ise Asayiş Büro Amiri olarak görevlendirdiğini söyledi.

Vatandaşlar, dolandırıcılar karşısında uyanık olmalılar

Vatandaşların kapılarına satıcı ya da yardım toplayan kişiler olarak gelen dolandırıcılar konusunda bilinçli olmalarının önemine de işaret eden İlçe Emniyet Müdürü, şüpheli görülen her durumun 155 İhbar hattına bildirilmesi gerektiğini ifade etti.

Suçların engellenmesinde ihbar müessesinin çok önemli olduğuna işaret eden Demirci, “bu müesseseyi çalıştırmamız lâzım” dedi ancak vatandaşların ihbarda bulunma konusunda çekimser davrandıklarını da sözlerine dip not olarak ekledi. İlçe Emniyet Müdürü, vatandaşların polise güvenmeleri gerektiğini belirterek, bazı suçlar ile ilgili olarak yapılan ihbarlarda, ihbarda bulunan kişilere kesinlikle geri dönüş yapılmadığına ise özellikle vurgu yaptı.

Okulların sorununu ciddi bir şekilde takip edeceğim

Konuşmasında, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün okulları sorun derecelerine göre “A, B, C” şeklinde sınıflandırdığı bilgisini de aktaran İlçe Emniyet Müdürü Erkan Demirci, İlçe Emniyet mensubu “okul irtibat görevlileri”nin de bu kapsamda, okul müdürleri veya müdür yardımcıları ile sürekli iletişim içerisinde bulunduklarına işaret etti. Demirci, Beykoz’daki okullarda, özellikle okul çıkışlarında yaşanan sorunların bizzat takipçisi olacağının ise altını çizdi.

Kiralama yöntemiyle Beykoz’a birkaç ekip otosu daha kazandırılacak

Beykoz’da Öncü Hizmetler’e bağlı 16 ekibin görev yaptığını belirten İlçe Emniyet Müdürü, “ bu sayınının biraz daha arttırılması gerektiğini düşündüğünü” kaydederek, “kiralama yöntemi” ile birkaç ekip otosu daha alınarak, bunları giydireceklerini belirtti.

Emniyet binası 5-6 ay içerisinde tamamlanacak

Demirci, İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün Kavacık’ta inşaatı devam etmekte olan binasının 5-6 ay içerisinde tamamlanacağı bilgisini de verdi.

Tanışma toplantısı fotoğraf karesi ile ölümsüzleşti

Tanışma ve sohbet niteliğini taşıyan yerel basın & İlçe Emniyet Müdürlüğü buluşması, çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.  

Haber: Arzu Başlantı

Emniyet Müdürü, Beykoz yerel basınını ağırladı
Bizi Takip Edin