Emniyet Müdürü Toprak; Mahalle toplantıları yapacağız!

Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Yüksel Toprak; “Mahalle toplantıları yaparak vatandaşın taleplerini yerinde öğreneceğiz”

Kartepe İlçe Emniyet Müdürlüğü'nden, Dilovası İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne daha sonradan da Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne atanan Yüksel

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Yüksel Toprak; “Mahalle toplantıları yaparak vatandaşın taleplerini yerinde öğreneceğiz”

Kartepe İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden, Dilovası İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne daha sonradan da Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne atanan Yüksel Toprak, ilçedeki basın mensupları ile buluştu.

Basın mensuplarını makamında samimi bir sohbet havasında ağırlayan Yüksel Toprak, Beykozlunun asayişini sağlamak adına ellerinden gelen çabayı sarf edeceklerini ifade etti.

Beykoz’un önemli sorunlarından biri olan ‘trafik’ konusunun çözüm noktasında da basınla fikir alışverişinde bulunan Toprak, basın mensuplarının düşüncelerini dikkatli bir şekilde dinleyerek not almayı ihmal etmedi.

Beykoz, avantajlı bir ilçe!

İlçe Müdürlüğü görevinin yedinci senesinde olduğunu belirten Toprak, Beykoz’a dair düşündüklerini şu cümlelerle aktardı: “Beykoz’u gerçekten seviyorum. Doğal dokusunu korumuş ve koruyan ender ilçelerden bir tanesi. Beykoz’da insanlar birbirini tanıyor, aynı yere ait olma duygusu var. Bir kültür oluşturulmuş. Komşuluk ilişkileri içten ve birbirlerini tanıyorlar. Oysaki büyükşehirlerde insanlar aynı apartmanda yaşadığı karşı komşusunu bile tanımıyor. Bunların hepsi Beykoz’un avantajı. Biz bu avantajı, asayiş anlamında da doğru kullanırsak bize çok faydası olabilir diye düşünüyorum”.

Huzur toplantısı yerine, mahalle toplantıları yapacağız!

Toprak; ilçeyi ve sorunları yakından öğrenmeye çalıştıklarını ifade ederek, ilçenin muhtarlarıyla, dernek başkanlarıyla tanıştığını söyledi. Polislik mesleğini ‘halkla iç içe olmak’ olarak yorumlayan Toprak: “Vatandaşın içerisinde değilsen hiçbir şey yapmazsın. Ben halkla iç içe olmayı seven biriyim. Sizde zamanla göreceksiniz ki, kendimi çok fazla ofise kapatan biri değilim. Hatta belki bu bir mevzu konusu bile olabilir. ‘Ofisinden çok dışarıda bulunuyor’ diye. Polislik zaten alanda olmak ve dışarıda olmak. Vatandaşla temas halinde olmanız lazım” dedi.

Vatandaşın beklentilerine göre çalışmaları şekillendireceklerini söyleyen Toprak, son olarak; “Bunun içinde mahalle toplantıları yapacağız. Vatandaşın, taleplerini böylece öğreneceğiz. Daha sonra tekrar toplantı yaptığımız kişilerle buluşup hangi sorunların çözüme kavuştuğuna dair bilgi alacağız. Geri bildirim almak önemli” şeklinde konuştu.

Emniyet Müdürü Toprak; Mahalle toplantıları yapacağız!
Bizi Takip Edin