Emniyetten Beykoz'a ''Z'' kütüphane

“Polis Candır'' Projesi kapsamında Beykoz'a kazandırılan Şehit Polis Selami Çaylak Kütüphanesi hizmete açıldı. 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen “Polis Candır'' Projesi kapsamında ilçemize ka

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Polis Candır” Projesi kapsamında Beykoz’a kazandırılan Şehit Polis Selami Çaylak Kütüphanesi hizmete açıldı. 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen “Polis Candır” Projesi kapsamında ilçemize kazandırılan Şehit Polis Selami Çaylak Kütüphanesi hizmete açıldı. 

Beykoz Şehit Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde kurulan ve İl Emniyet Müdürlüğü tarafından İstanbul genelinde 10 okulda yaptırılan Z-kütüphaneden biri olan Şehit Polis Selami Çaylak Kütüphanesi’nde öğrenciler basılı yayınların yanı sıra internet ve bilgisayar hizmetiyle dijital yayınlara da kolayca ulaşabilecek.  

Kütüphanenin açılışına Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Serkan Şahan, Şehit Polis Çaylak’ın eşi Mesude Çaylak ve kızı Selanur Çaylak, ilçe protokolü, Okul Müdürü Habib Küçük Seymen, müdürler, öğrenci ve öğretmenler katıldı.

Kaymakam Katırcı: “Kitap okumayı her fırsatta teşvik etmeliyiz”

Açılışta konuşan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı: “Biz bu vatan için kanını toprağa katmış bir şehidimizin ismini yaşatacağız inşallah. Kitap okumayı seven bir millet değiliz. Onun için her fırsatta kitap okumaya teşvik edeceğiz. Toplum destek polisimiz asli görevi olmadığı halde böyle bir konuya girişti. Adı gibi güzel bir okulda böyle bir kütüphane yaptı. İl Emniyet Müdürlüğümüze ve toplum destek polislerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

TDP Şube Müdürü Serkan Şahan: ‘Amacımız milli değerleri üstün nesil yetiştirmek’

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Serkan Şahan: “Polis anayasadan yasalardan aldığı yetkiyle vatandaşların temel hak ve hürriyetlerini korumak adına mesuliyetleri olan bir kurumdur. Bunları yaparken sosyal sorumluluk gereği geleceğin bireyleri olan gençlerin daha donanımlı eğitim alabilmesi adına böyle bir yatırım yapmayı uygun gördük. Amacımız birbiriyle barışık, daha çağdaş bilimsel ahlaki ve milli değerleri üstün bir neslin yetişmesine öncülük etmektir” diye konuştu.

Okul Müdürü Habib Küçük Seymen de zenginleştirilmiş kütüphane hizmetinden dolayı projede emeği geçenlere teşekkürlerini sundu. Kaymakam Ahmet Katırcı törende Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Serkan Şahan’a gayretlerinden dolayı plaket ve şehidin kızına da çiçek takdim etti. İlçe Müftüsü Ali Efe’nin duasının ardından kütüphanenin açılış kurdelesini protokol üyeleri ve Şehit Çaylak’ın ailesi birlikte kesti. Kütüphaneyi gezen Kaymakam Ahmet Katırcı, Başkan Çelikbilek raflardaki yayın ve kitapları inceledi. 

Törende öğrenciler tarafından hazırlanan mehteran gösterisi de sergilendi.

Şehit Polis Selami Çaylak Kimdir?

1973 yılı Sivas doğumlu olan polis memuru Şehit Polis Selami Çaylak, İstanbul Emniyet Müdürlüğü  kadrosundayken 1997 yılında Fatih Sultan Mehmet Köprüsü girişinde uygulama yapan ekiplere takviyeye gittiği sırada meydana gelen trafik kazasında şehit olmuştur.

Emniyetten Beykoz'a ''Z'' kütüphane
Bizi Takip Edin