En manzaralı teleferikler Beykoz'da kurulacak

İBB'nin verdiği destekle Anadolu Yakası'nın ilk teleferik hatları Beykoz'da hayata geçiyor.

Beykoz'da Sultaniye- Karlıtepe ve Beykoz Çayırı-Hz. Yuşa Tepesi arasında kurulacak teleferik hatları turizmde devasa projelerin uygulama arifesinde olduğu Beyk

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İBB’nin verdiği destekle Anadolu Yakası’nın ilk teleferik hatları Beykoz’da hayata geçiyor.

Beykoz’da Sultaniye- Karlıtepe ve Beykoz Çayırı-Hz. Yuşa Tepesi arasında kurulacak teleferik hatları turizmde devasa projelerin uygulama arifesinde olduğu Beykoz’a ilgiyi ve turist sayısını artıracak.

İBB’nin verdiği destekle Anadolu Yakası’nın ilk teleferik hatları Beykoz’da hayata geçiyor. Ulaşım ve turizm yatırımı olarak planlanan çalışmayla ilçenin mesire ve ziyaret alanlarına ilgi artarken Beykoz diğer ilçelerdeki turizm ve sosyal canlılığı yakalayacak.

Beykoz Çayırı-Hz. Yuşa Tepesi arasında kurulacak hattın bir  istasyonu Tarihi Beykoz Çayırı girişinde kurulması planlanan Yalıköy kapalı pazar yeri ve yer altı otoparkının hemen yanında yer alacak.  

Bu noktaya gelen yerli ve yabancı turistler İstanbul’un en çok ziyaretçi alan mekânlarından olan Hz. Yuşa Tepesi’ne eşsiz Boğaz Manzarası’nı seyrederek ulaşacak.  

Projenin hayata geçmesiyle Tarihi Beykoz Çayırı ve Yuşa Tepesi’ne ilgi artacak hem de vatandaşların sahilden tepelere ulaşımı kolaylaşacak. Beykoz Çayırı ve Hz. Yuşa Tepesi arasındaki teleferik hattının toplam güzergâh uzunluğu 2,5 km,  yüksekliği de 190 m’ye kadar çıkacak.

Sultaniye-Karlıtepe Hattı  

İlçedeki önemli turizm yatırımları arasında yer alan Karlıtepe C Tipi Mesire Alanı projesi kapsamında sahilden bölgeye ulaşımı sağlayacak bir teleferik hattı işleyecek.

Bu hattın açılmasıyla ziyaretçiler Boğaziçi’nin ve şehrin en güzel manzarasına sahip, piknik ve spor alanlarıyla donatılacak olan Karlıtepe Mesire Alanı’na 2 km’lik bir gezintiyle ulaşabilecek.

İlçeye kazandırılacak teleferik hatlarının metro yatırımıyla entegre edilmesi planlanıyor.

Konuyla ilgili açıklamasında Beykoz’un artık problemler değil yatırım ve projeler kenti olduğunu vurgulayan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek mülkiyet ve imar sorunlarını çözen ilçeyi artık çok güzel günlerin beklediğini söyledi. Başkan Çelikbilek dev yatırımlarla turizm kenti olarak hazırladıkları ilçede kurulacak teleferik hatlarıyla yalnızca turizmin değil, ekonomi ve ulaşımın da  canlanacağını ve ilçeye olan ilginin daha fa artacağını söyledi.    

En manzaralı teleferikler Beykoz'da kurulacak
Bizi Takip Edin