En sevimli patiler ödüllerini aldı

Sokaklardaki Pati İzleri Fotoğraf Yarışması'nda en güzel kareler ödüllerini aldı.   

Beykoz Belediyesi ve PATİKA Doğa ve Yaşama Saygı Derneği işbirliği ile düzenlenen, “Sokaklardaki Pati İzleri Fotoğraf Yarışması”nda en güzel kareler…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sokaklardaki Pati İzleri Fotoğraf Yarışması’nda en güzel kareler ödüllerini aldı.   

Beykoz Belediyesi ve PATİKA Doğa ve Yaşama Saygı Derneği işbirliği ile düzenlenen, “Sokaklardaki Pati İzleri Fotoğraf Yarışması”nda en güzel kareler ödüllerini aldı.   

Sokak hayvanların en sevimli halleriyle yer aldığı 250 fotoğrafın yarıştığı “Sokaklardaki Pati İzleri Fotoğraf Yarışması”nda Yasin Tuğçe  “Tek Başına” adlı fotoğrafıyla birincilik ödülünü aldı. Kübra Şensoy “Yaşam Savaşı” adlı çalışmasıyla ikinci, Çiğdem Bakırcıoğlu ise “Sokakta Barış” adlı fotoğrafıyla üçüncü oldu.

Sokak hayvanlarıyla ilgili toplumda duyarlık oluşturmak ve hayvan sevgisini artırmak amacıyla açılan fotoğraf yarışmasının sergi ve ödül töreni Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde yapıldı. Ödül törenine Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Patika Derneği Başkanı Semra Tecimen, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve  hayvanseverler katıldı.

Beykoz Belediyesi tarafından yarışmanın 1.sine 1.000 TL para ödülü, kulübe, mama ve tasma, 2.’ye 500 TL, kulübe, mama ve tasma, 3.’ye 250 TL, kulübe, mama ve tasma verildi. Mansiyon kazananlar da mama ve tasma aldı.

Başkan Çelikbilek: “Sokak Hayvanları Allah’ın Emanetidir.”

Törende sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarıyla Beykoz’un İstanbul’un ilçeleri arasında hatırı sayılır bir yeri olduğunu söyleyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Bu hayvanları biz hep dost olarak gördük,  Allah’ın bize bıraktığı bir emanet olarak gördük. Onların varlığına tahammül göstermek gerekir. Bu tabiatta herkesin yaşama hakkı var. Tabiatta herkesin emrine verilmiş yeter ki haklarımızı gözetelim. Hayvanseverlerin yaptıkları ve gayretleri takdire şayan. İnanıyorum ki hayvanlara gösterilen sevgi ve ilgi hiçbir zaman karşılıksız kalmaz, bu benim inancımın gereği. Beykoz’da 136 gönüllü bulunuyor. Bu sayının artması lazım. 250 bin nüfuslu ilçede 2 bin 500 gönüllüye ihtiyaç var. Belediye olarak gönüllülerle iş birliğine ve sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Semra Tecimen: “Gücümüzün Yettiği Kadar Çalışacağız”

Patika Derneği Başkanı Semra Tecimen, “Dernek olarak 9. yılımızı tamamladık. Başta haftada 3 gün besleme yapıyorduk. Talepler arttıkça yeni besleme noktaları oluşturmak gerekti. Haftada 5 güne çıkardık. Bütün bunları yardım faaliyetleri ve Belediyemizin sağladığı imkânlarla yapıyoruz. Belediyemizden haftalık mama desteği alıyoruz, aracımız geldi. Sokak hayvanları için gücümüz yettiği yere kadar çalışmaya devam edeceğiz. Belediye Başkanımıza verdiği destek için çok teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından yarışmada dereceye giren katılımcılara ödülleri verildi. PATİKA  Derneği Başkanı Semra Tecimen ve dernek gönüllüsü Esma Aslan sokak hayvanlarına katkıları dolayısıyla plaket takdim etti.

Beykoz Belediyesi fotoğrafları sergilenmeye değer görülen tüm yarışmacılara teşekkür belgesi verdi. Yetenek Sizsiniz yarışması birincisi Ali ve köpeği Max de izleyiciler için renkli bir gösteri sergiledi.

Ödül töreninde Beykoz Belediyesi Veteriner Hekimi Turgut Özdemir Beykoz Belediyesi’nin Sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarını anlatan bir sunum gerçekleştirdi.

Dereceye Giren Yarışmacılar:   

1. Yasin Tuğçe: “Tek Başına”

2. Kübra Şensoy “Yaşam Savaşı”

3.Çiğdem Bakırcıoğlu “Sokakta Barış”

Mansiyon:

Yasemin Özel

Muratcan Doğatepe

Ferhat Devrim Ataç

Jüri Özel Ödülü:

Erkan Bilgin

En sevimli patiler ödüllerini aldı
Bizi Takip Edin