En yüksek kira artış değeri Beykoz'da

İstanbul'da, metre kare başına konut satış fiyatları mayıs ayında yüzde 0,52 oranında değer kazandı ve İstanbul, fiyatların en çok yükseldiği kent oldu. İstanbul içinde ise en çok artış Beykoz?da gerçekleşti.

Reidin.com…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’da, metre kare başına konut satış fiyatları mayıs ayında yüzde 0,52 oranında değer kazandı ve İstanbul, fiyatların en çok yükseldiği kent oldu. İstanbul içinde ise en çok artış Beykoz?da gerçekleşti.

Reidin.com tarafından Türkiye’nin nüfus yoğunluğu bakımından en büyük ve en çok konut kredisi kullandırılan 7 ilinin aylık TL/M2 satış ve kira verileri, ilgili illerin nüfus yoğunlukları ile ağırlıklandırılmış ve Türkiye kompozit konut satış fiyatı ile kira değer endeksleri verilerine göre, Bursa kira artışında, İstanbul ise metre kare satış fiyatındaki artış oranlarıyla liste başı oldu.

Rapora göre, 2010 yılı Mayıs ayında metre kare başına konut satış fiyatlarının yüzde 0,52 değer kazandığı İstanbul, fiyatların en çok yükseldiği şehir oldu.

2010 yılı Mayıs ayında metre kare başına kira değerleri incelendiğinde; İstanbul?da artış bu ayda yüzde 0,22 olarak gerçekleşti.

Aynı dönemde ilçelerde konut kira değerleri açısından en çok değer artışı İstanbul Beykoz’da (yüzde 2,03); en çok değer kaybı ise İstanbul Güngören’de (yüzde 1,89) gerçekleşti.
 

En yüksek kira artış değeri Beykoz'da
Bizi Takip Edin