Engelleri aşan azimleriyle Beykoz’a ilham oldular

Beykoz Kent Konseyi, 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası kapsamında anlamlı bir etkinliğe imza attı. Tekerlekli Sandalye Tenisi Milli Takım Sporcuları Fatih Karataş ve Ebru Bulgurcu Sulak’ın gerçekleştirdiği söyleşide a
  • 10.05.2022 00:00:00

Beykoz Kent Konseyi, 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası kapsamında anlamlı bir etkinliğe imza attı. Tekerlekli Sandalye Tenisi Milli Takım Sporcuları Fatih Karataş ve Ebru Bulgurcu Sulak’ın gerçekleştirdiği söyleşide azim ve başarı hikâyeleri herkese örnek oldu.

galeri isengelleri asan azimleriyle beykoz a ilham oldular 7121

Beykoz Kent Konseyi Engelliler Meclisi, 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası’na dikkat çekmek amacıyla “İki Raket Çokça Umut” sloganıyla bir farkındalık etkinliği düzenledi.

Beykoz Sahil Etkinlik Alanı’nda düzenlenen programa, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Kent Konseyi Başkanı Sadullah Kabahasanoğlu, Engelliler Meclisi Başkanı Saniye Efe, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fatih Korkulu ile Kent Konseyi üyeleri, belediye başkan yardımcıları, çeşitli sivil toplum kuruluş temsilcileri, muhtarlar ve ilçe sakinleri katıldı.

galeri isengelleri asan azimleriyle beykoz a ilham oldular 4751

TRT Spor Spikeri Yasin Dallı’nın sunumunu yaptığı söyleşide, engelleri aşarak büyük başarılara imza atan Tekerlekli Sandalye Tenisi Milli Takım Sporcuları 2019 Türkiye Şampiyonu Fatih Karataş ile Ebru Bulgurcu Sulak, başarı hikâyelerini, gündelik yaşamda karşılaştıkları zorlukları ve kolaylıkları misafirler ile paylaştı.

Fotoğrafçı Fikriye Er ve Nüket Uluç tarafından milli sporcuların antrenman ve turnuvalarda yakalanan eşsiz fotoğraf karelerinin yer aldığı bir sergi de açıldı.

galeri isengelleri asan azimleriyle beykoz a ilham oldular 9302

“SPOR ENGELİ ORTADAN KALDIRIYOR”

Dünya klasmanında zirveyi zorlayan sporcu Ebru Bulgurcu Sulak, 2001 yılında henüz 21 yaşındayken geçirdiği kaza sonrası hayatında sporun var olması gerektiğini farkına vardığını belirtti. Sulak, Tekerlekli Sandalye Tenis branşını ilçeye getiren Omurilik Felçliler Derneği Beykoz Şubesi’nde izlemeye gittiği tenis maçları sayesinde bu spor dalının hayatına girdiğini anlattı ve sporun engeli ortadan kaldırdığını vurguladı.

“ROL MODEL OLACAĞIM”

2019 Türkiye Şampiyonu olan ve dünyanın her tarafında müsabakalara çıkan Fatih Karataş, spora olan başlangıcını, “2009 yılında trafik kazası geçirdim. Kazadan sonra kendime ‘Pes etmeyeceğim, kaza geçirmiş ve engelli olan kişilere rol model olacağım’ şeklinde söz verdim. Hayatımda spor yapmak yoktu.” sözleriyle anlattı. Karataş, bir maratonda tanıştığı Ebru Bulgurcu Sulak’ın kendisini bu yolda çok desteklediğini belirterek şampiyonluğuna da vesile olduğunu aktardı.

galeri isengelleri asan azimleriyle beykoz a ilham oldular 6035

“BEYKOZ’A GÜZELLİK KATTILAR”

Sahneye çıkarak misafirlere hitap eden Belediye Başkanı Murat Aydın, “Ebru ve Fatih kardeşimize, Beykoz’a güzellik kattıkları için çok teşekkür ediyorum. Bu anlamlı programı bize yapma yetkisi veren Beykozlu hemşehrilerime de sizlerin huzurunda saygılarımı, muhabbetlerimi arz ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından, Belediye Başkanı Murat Aydın ve Kent Konseyi Başkanı Sadullah Kabahasanoğlu tarafından konuklara çiçek takdim edildi.

galeri isengelleri asan azimleriyle beykoz a ilham oldular 4002

Program, Görme engelli Müzisyen Ruşen Yılmaz’ın udu eşliğinde muhteşem bir konser keyfi ile sonlandı.

İlgili Haberler