Engelsiz bir dünya için var mısınız?

3 Aralık Dünya Engelliler Günü” kapsamında “Engelsiz Bir Beykoz İçin Biz Varız. Peki Ya Siz?

Beykozlu engelliler “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” kapsamında “Engelsiz Bir Beykoz İçin Biz Varız. Peki Ya…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

3 Aralık Dünya Engelliler Günü” kapsamında “Engelsiz Bir Beykoz İçin Biz Varız. Peki Ya Siz?

Beykozlu engelliler “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” kapsamında “Engelsiz Bir Beykoz İçin Biz Varız. Peki Ya Siz?” etkinliğiyle seslerini duyuracak,  engelsiz bir dünya çağrısında bulunacak.

İSÖM, Beykoz Belediyesi ve Türkiye Omurilik Felçlileri Beykoz Şubesi (TOFD) işbirliğiyle toplumda farkındalık yaratmak amacıyla düzenlen programda engelli ilçe sakinleri  taleplerini dile getirecek ve çeşitli mesajlar verecek.   

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan ve TOFD Beykoz Şubesi Başkanı Saniye Efe’nin katılacağı programda engelli ilçe sakinleri tarafından çeşitli yarışma ve gösteriler sergilenecek. 

Programın yapılacağı R.Şahin Köktürk Spor Salonu’nda TOFD dikiş atölyesinin faaliyetleri ve üretilen doğa dostu bez çantalar tanıtılacak. Atölyenin engelli çalışanları tarafından burada bez torba dikimi gösterilecek ve bu torbaların doğa için önemine değinilecek. 

Trafik kazalarında ve yaralanmalarda boyunluk kullanımına dikkat çekmek amacıyla kurulacak olan “Boyunluk Standı”nda boyunluk tanıtımı ve uygulaması yapılacak,  ücretsiz olarak boyunluk dağıtılacak.  

Engelliler Bilgileriyle Yarışacak  

TOFD tarafından engelli öğrencilerin katılımıyla geleneksel olarak her yıl yapılan “Engelsiz Bilgi Yarışması” bu yıl etkinlik kapsamında düzenlenecek, yarışmaya katılan öğrenciler bilgiye engel olmadığını gösterecek. Öğrenciler yarışma sonunda eğitimle ilgili mesajlar da verecek.

Beykozlu otizmli genç ressam Samet Selek’in resim sergisi açacağı etkinlikte, sanatçının annesi bir engelli annesi olarak duygularını ve bugüne kadar yaşadıklarını paylaşacak. İBB Engelliler Müdürlüğü tarafından yapılacak sunumda şehirdeki mimari engelleri kaldırmaya yönelik çalışmalar aktarılacak.

Engelliler folklor ekibinin sahne alacağı programda mehteran gösterisi ve sıra gecesi de yer alacak. Etkinliğimize sizleri de bekliyoruz.

Program:

Tarih: 6 Aralık 2014 Cumartesi

Saat:  12:30-15:30.

Yer: R. Şahin Köktürk Spor Salonu 

Engelsiz bir dünya için var mısınız?
Bizi Takip Edin