Engelsiz Kariyer Günleri ile iş fırsatları sürüyor

Engelsiz Kariyer Günleri ile Beykoz'da iş arayan engelli vatandaşlar ve işverenler bir araya getirildi.

Beykoz Belediyesi Kariyer Merkezi ve Ümraniye İŞKUR Hizmet Noktası işbirliğiyle düzenlenen Engelsiz Kariyer Günleri iş arayan engelli…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Engelsiz Kariyer Günleri ile Beykoz’da iş arayan engelli vatandaşlar ve işverenler bir araya getirildi.

Beykoz Belediyesi Kariyer Merkezi ve Ümraniye İŞKUR Hizmet Noktası işbirliğiyle düzenlenen Engelsiz Kariyer Günleri iş arayan engelli vatandaşlar ve işverenler bir araya getirdi. Beykoz Kariyer Merkezi’nin engelli istihdamını artırmak üzere verdiği hizmetler sürüyor.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen Engelsiz Kariyer Günleri’nde 14 firma, iş arayan 80 engelli vatandaşla bir araya gelerek iş görüşmesi gerçekleştirdi. Çok sayıda engelli açığı olan farklı firmanın temsilcileri iş arayan ilçe sakinleriyle bir araya geldi ve kriterlerine uygun eleman seçimi yaptı. 

Kariyer Merkezi’nde kayıtlı olan adaylar büro işçisi, aşçı, garson, muhasebe, sağlık, destek hizmetleri, temizlik görevlisi, kurye ve müşteri temsilcisi gibi işlerde çalışacak elemanlara ihtiyacı olan işverenlere yönlendirildi.  

Gün boyu süren programda iş arayan engelliler, tüm firmaların temsilcileriyle görüşme imkânı buldu.  Adaylarının verdiği bilgiler doğrultusunda doldurulan formlar değerlendirilerek kendilerine en uygun firmalara ve İŞKUR birimlerine yönlendirilmeleri sağlandı.

İlçe sakinlerinin vasıflarına uygun alanlarda istihdamını sağlamak ve nitelikli rehberlik hizmeti vermek üzere kurulan Beykoz Kariyer Merkezi bugüne kadar 350 ilçe sakinine işe yerleştirdi. 

Engelsiz Kariyer Günleri ile iş fırsatları sürüyor
Bizi Takip Edin