Ensar Vakfı Beykoz Şubesi, Bilal Erdoğan'ın katımıyla açıldı!

Din, ahlak ve değerler eğitimi üzerine çalışmalara yürüten Ensar Vakfı,  İstanbul'daki 30. şubesini Beykoz'da açtı.

Türkiye genelinde 140 şubesi bulunan, din ahlak ve değerler eğitimi üzerine çalışmalara yürüten Ensar Vakfı,  İstanbul'daki..

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Din, ahlak ve değerler eğitimi üzerine çalışmalara yürüten Ensar Vakfı,  İstanbul’daki 30. şubesini Beykoz’da açtı.

Türkiye genelinde 140 şubesi bulunan, din ahlak ve değerler eğitimi üzerine çalışmalara yürüten Ensar Vakfı,  İstanbul’daki 30. şubesini Beykoz’da açtı.

Ensar Vakfı Beykoz Şubesi, Zülküf Sönmez’in başkanlığında, İBB Beykoz Sosyal Koru Tesisleri’nde düzenlenen yemekle sembolik olarak açılışını gerçekleştirdi.

TÜRGEV Yönetim Kurulu Üyesi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan başta olmak üzere açılış yemeğine; Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank, Ensar Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu, Kaymakam Süleyman Erdoğan, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Gıyaseddin Gergin, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Belediye Başkan Yardımcıları Salim Öztürk, Mahmut Gülbasar ve Muharrem Kaşıtoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş, muhtarlar, STK temsilcileri ile 500’ün üzerinde isim katıldı.

Zülküf Sönmez: Nitelikli akademik çalışmalara imza atmayı hedefliyoruz!

Kur’an tilaveti ile açılan programda açılış konuşmasını yapmak üzere söz, Ensar Vakfı Beykoz Şube Başkanı Zülküf Sönmez’e verildi. Din ve ahlak eğitimleri üzerine, ulusal ve uluslararası akademik çalışmalar yapan Ensar Vakfı’nın Beykoz Şubesi’ni açmaktan ötürü mutluluk duyduğunu ifade eden Sönmez, Türkiye genelinde 140., İstanbul ilinde ise 30.şubesini Beykoz’da açtıklarının bilgisini paylaştı. Sönmez, vakfın Mütevelli Heyet Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu’nun tevdi ettiği bu görevi, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte kabul ettiklerini söyleyerek; “Bizler Ensar Beykoz olarak, vakfımızın misyonuna uygun, insani değerlere bağlı bir neslin yetişmesine vesile olacak, nitelikli akademik çalışmalara imza atmayı hedefliyoruz. Geliştireceğimiz projelerle sürekli proje geliştiren bir takım olacağız. Din ve değerler eğitimini konu alan projelerle, vakfımzın vizyonuna katkı yapmayı hedefleyeceğiz. 21.yüzyılın hızlı ve sürekli değişen yapısının asla gerisinde durmayacağız. Bizler, Beykozlu hemşehrilerimize ve geleceğimizin teminatı olan genç beyinlerimize tarihteki Ensar’ın gösterdiği, tavazu ve paylaşımcı bir düşünce ile kapılarımızı ardına kadar açık bırakacağız. Planlamayı düşündüğümüz gençlik projelerimizde her zaman sizleri haberdar edeceğiz” dedi.

Bilal Erdoğan: Kaybettiğimiz değerlerimizi geri kazanmalıyız!

Sönmez’in konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan sözü aldı. Erdoğan: “Sanıyorum burada olmamızın sebebi, bu sivil toplum çalışmalarının 2023 hedeflerine yürüyen, bölgesinde önemli bir güç haline gelen, artık bu özgüvenle beraber kendine has duruş sergileyebilen Türkiye’nin vizyonunun çizilmesinde sivil toplum kuruluşlarının rolünün önemli olduğunun gittikçe farkına varıyoruz. Ensar Vakfı Beykoz Şubesi’nin öncelikle Beykoz’umuza, daha sonra İstanbul’umuza, ülkemize ve tüm islam alemine hayırlar getirmesini diliyorum…Burada bulunan herkesin Ensar Vakfı’nın çalışmalarına katılmalarını, maddi ve manevi olarakta vakfımıza destek vermelerini diliyorum…Katkıda bulunun çünkü, geleceğin Türkiye’sinin inşasında, özgüvenimizin inşasında, kaybettiğimizin değerlerin yeniden kazanılmasında bu derneklerimizin, vakıflarımızın çalışmaları çok büyük önem taşımaktadır. Sosyal dönüşümler zaman alır. Ama bozulmalar, yıkılmalar her zaman inşalara göre çok daha kısa zamanda olur. Onun için bir kaç nesilde kaybettiğimiz değerlerimizi, geleneklerimizi, özgüvenimizi yeniden kazanmamız için eğitim, okul, yurt terbiye çalışmalarına önem vermemiz lazım. İnşallah Beykoz Ensar Şubesi bu konuda önemli bir köşe taşı olur…” şeklinde konuştu.

İsmail Cenk Dilberoğlu: İyi bir neslin yetiştirilmesine katkıda bulunuyoruz!

Ensar Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu da, Beykoz’un manevi gelişmesinde gençlerinin, çocuklarının din eğitimi ile buluşmasında katkıda bulunmaktan dolayı memnuniyet duyduklarını belirterek, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Gençlerimizin dindar bir nesil projesi doğrultusunda Allah’ını tanıması, peygamberini sevmesi, ahlaklı olması, annesini ve babasını sevmesi, çevresini bilmesi, her şeyden önemlisi vatanını ve milletini tanıyıp, onu en iyi şekilde temsil eden bir nesil yetiştirmek için gayret gösteriyoruz. İnşallah Beykoz şubemizde bu anlamda Beykoz’un gençlerine ve çocuklarına katkı sunacaktır”.

Yücel Çelikbilek: STK’ların çoğalması Beykoz için zenginliktir!

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise, Ensar Vakfı’nın ülkeye iyi hizmet veren bir vakıf olduğuna dikkat çekerek, bu tür vakıfların tek amaçlarının iyi insan yetiştirmek olduğunu söyledi. Ensar Vakfı’nın bir şubesinin Beykoz’da açılmasından ötürü son derece mutlu olduğunu dile getiren Başkan Çelikbilek; “Beykoz, çok daha güzel vakıflara, daha güzel hizmetlere hem susamıştı hem de onları kucaklayan bir yapısı vardı. Beykoz, muhafakazar bir toplumun olduğu ama çağın değerleri ile bütünleşen bir insan topluluğunun olduğu bir bölgedir. Bu bölge, manevi özelliği olan özel bir bölgedir. Bu bölgede STK’larında faaliyet göstermesi büyük bir zenginliktir. Vakfımızın Beykoz’a hayırlar getirmesini temenni ediyorum…” dedi.

Süleyman Erdoğan: Gençlerimize sahip çıkacağız!

Son konuşmacı olarak kürsüdeki yerini alan Kaymakam Süleyman Erdoğan da konuşmasında şunları ifade etti: “Gençlerimizin, çocuklarımızın yarınlara iyi yetiştirilmesi için vakıfa ihtiyaç var. Ensar Vakfı’nın bu yönden yaptığı çalışmalardan ötürü ayrı bir gurur duyuyorum. Kaybettiğimiz, unuttuğumuz değerlerimize sahip çıkmamız gerekiyor. Ensar Vakfı, bu konunun uzmanları.  Ensar Vakfımızla beraber güzel projeler hayata geçireceğiz. Yarınlarımıza, gençlerimize sahip çıkacağız. Bu milletin evlatlarını kurda, kuşa yem etmemiz gerekiyor. Annelerin, babaların, sivil toplum örgütlerinin bu konuya omuz vermeleri lazım. Bu genç nüfusu iyi yetiştirmemiz, onu heba etmemiz gerekir”.

Konuşmalar sonrasında protokol bir araya gelerek, açılış kurdelesini İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş’ın duası ile kesti.

Ensar Vakfı Beykoz Şubesi Yönetim Kurulu:

Zülküf Sönmez

Deniz Soytemiz

Bayram Çevik

Fatih Sağlam

Ahmet Altay

Ahmet Deliak

Hüseyin Özer

Mahmut Gülbasar

Özgür Kopuz

Muhammed Emin Şimşek

Ensar Vakfı Beykoz Şubesi, Bilal Erdoğan'ın katımıyla açıldı!
Bizi Takip Edin