Eski dostlar hasret giderdi

Beykoz Belediyesi Geleneksel Vefa Yemeği'nde kuruma uzun yıllar hizmet eden işçi ve memur personel bir araya geldi.

Beykoz Belediyesi tarafından bu yıl 7.si düzenlenen Geleneksel Vefa Yemeği'nde kuruma uzun yıllar hizmet…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi Geleneksel Vefa Yemeği’nde kuruma uzun yıllar hizmet eden işçi ve memur personel bir araya geldi.

Beykoz Belediyesi tarafından bu yıl 7.si düzenlenen Geleneksel Vefa Yemeği’nde kuruma uzun yıllar hizmet eden işçi ve memur personel bir araya geldi, eski dostlar hem hasret giderdi hem de güzel anıları yâd etti.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in ev sahipliğinde düzenlenen vefa yemeğine kurumdan emekliye ayrılan 300 personel katıldı.

Kurumun yemekhanesinde verilen yemeğe Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcıları Hanefi Dilmaç, Salim Öztürk ve Suphi Uçak, başkan danışmanları, DİSK Genel İş Anadolu Yakası 2’nolu Şube Başkanı Nevzat Karataş, Memur-Sen İşyeri Temsilcisi Mehmet Akif Kılıç ve belediye birim müdürleri iştirak etti.

Başkan Çelikbilek: “Hizmetleriniz Birer Eser Olarak Devam Ediyor”

Beykoz’a özveriyle hizmet eden personelleri hatırlamanın bir vefa borcu olduğunu ifade eden Başkan Yücel Çelikbilek : “Belediyemizin kurulduğu 1984 yılından bu yana ilçenin her sokağına, taşına toprağına emek veren, ilçe sakinlerini mutlu etmek için alın teri döken kıymetli personelimizi sene de 1 gün de olsa bir arada görmek çok güzel. Sizlerin ilçede yaptığı hizmetler bugün bir eser olarak devam ediyor. Eski dostların buluşmasını ve mutluluğunu gördükçe ben de mutlu oluyor, duygulanıyorum. Beykoz sadece yeşili ve mavisiyle değil manevi güzelliklerle de dolu bir ilçe ve bu ilçeye hizmet etmek büyük bir mutluk. Her şey insan içindir ve insan için yapılmalıdır, bizim anlayışımız bu doğrultudadır. Yılların emekçilerinin hatırlanması da en büyük hizmetlerden biridir.  Sizden sonra gelenler de aynı özveri ve gayretle bu hizmetleri yürütüyorlar. Kuruma emeği geçen herkesi kutluyor, kendilerine teşekkür ediyorum. Allah bundan sonraki yaşantınızda size, ailenize ve evlatlarınıza sağlık mutluluk ve esenlik versin, bu dost meclisinde tekrar buluşmayı bize nasip etsin” dedi.

Belediye’ye emek veren personelin hatırlanması ve bir araya gelmesinin kendilerini mutlu ettiğini söyleyen DİSK Genel İş Anadolu Yakası 2’nolu Şube Başkanı Nevzat Karataş ise:  “Bizleri böyle güzel bir organizasyonda bir araya getirdiği için Başkanımız Yücel Çelikbilek’e teşekkür ediyorum. Burada çok güzel bir manzara var, diğer belediyelere örnek olacak bir davranış” şeklinde konuştu.

Yılların dostluklarının yâd edildiği, zaman zaman duygusal anlar yaşattığı Vefa Yemeği’nin sonunda, THM Sanatçısı Tuncay Okutan’ın seslendirdiği ezgilerle ağırlanan emekli personele, günün anısına cam eşya hediye edildi. 

Eski dostlar hasret giderdi
Bizi Takip Edin