Eski Mavi Bereliler anılarını Beykoz'da tazeledi

Türkiye'nin dört bir yanından 500 eski mavi bereli paraşütçü komando şehitlere saygı için Beykoz'da bir araya geldi.

Türkiye'nin dört bir yanından 500 eski mavi bereli paraşütçü komando şehitlere saygı için Beykoz'da…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin dört bir yanından 500 eski mavi bereli paraşütçü komando şehitlere saygı için Beykoz’da bir araya geldi.

Türkiye’nin dört bir yanından 500 eski mavi bereli paraşütçü komando şehitlere saygı için Beykoz’da bir araya geldi. Kayseri Zincidere 1. Komando Tugayı’nda 35-40 yıl önce askerlik yapan komandolar vatan için daima göreve hazırız mesajı verdi.

Beykoz Belediyesi katkılarıyla 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda (Beykoz Belediye Meydanı) düzenlenen “Paraşütçü Komandolardan Şehitlere Saygı” buluşmasına sosyal medya üzerinden organize olan 500’e yakın eski komando katıldı. Mavi bereliler burada ilk olarak vatanın birliği ve bütünlüğü için daima göreve hazır olduklarına dair komando yemini etti.

Eski tertiplerin hep bir ağızdan okuduğu komando yemini meydanı çınlattı. Anma programında Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından tüm şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim ve dualar da okundu.

Sadık Ali Uslu: “Vatan için her zaman hazırız”

36 yıl önce askerliğini Kayseri Hava İndirme Tugayı’nda yapan Sadık Ali Uslu, “Kayseri Hava İndirme Tugayı olarak birlik beraberlik içinde eski arkadaşlarımızla bir araya geliyoruz. Bu artık her yıl oluyor. Bundan sonra da artarak devam edecek. Her Türk asker doğar mantığıyla, Türkiye Cumhuriyeti’nde iç güçler, dış güçler bu kadar problem varken burada toplanan 58-60 yaş gurubu bu askerlerin bayrak, vatan için mücadele edeceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Bu noktadaki bizim bakışımız bu. Burada en fazla gurur veren hadiselerden bir tanesi de şu, bizi 20’li yaşlarda bu şekilde yetiştiren komutanlarıma buradan teşekkür ediyorum” dedi.

İsmet Ayan: “Halen asker gibiyim”

İsmet Ayan ise, “Öyle bir birlikte askerlik yaptığım için çok mutluyum. Orası başka bir yerdir. Türkiye’de daha öyle bir birliği olduğunu zannetmiyorum. Tabi orada tanıdığımız eski arkadaşlarımızla karşılaştık burada. Halen oranın askeriymişiz gibi bir ruh hali içindeyiz. Eminim buradaki herkes aynı şeyi hissediyordur. Çok özel bir birliktir çok hatıraları vardır bizde” şeklinde konuştu.

Mavi bereli komandolar anma programının ardından tekneyle Boğaz Turu’na çıktı, hasret giderdi.

Eski Mavi Bereliler anılarını Beykoz'da tazeledi
Bizi Takip Edin