Evsel Katı Atık tarifesinde indirim yapıldı

Beykoz Belediye Meclisi, Nisan ayının son toplantısında Evsel Katı Atık tarifesinde indirim yaptı.

Beykoz Belediye Meclisi, Nisan ayının son oturumunu yaptı. İlçe Başkanlığı görevini devralmasından sonra Meclis’teki ilk grup toplantısını gerçekl

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Meclisi, Nisan ayının son toplantısında Evsel Katı Atık tarifesinde indirim yaptı.

Beykoz Belediye Meclisi, Nisan ayının son oturumunu yaptı. İlçe Başkanlığı görevini devralmasından sonra Meclis’teki ilk grup toplantısını gerçekleştiren CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz da, oturumu locadan takip etti. 

Toplantı çoğunluğunun sağlandığı oturumda AK Parti grubundan Nevin Çalışkan, Yalçın Çolak, İbrahim Hocaoğlu ve Erdoğan Coşkun Çap; CHP grubundan ise Hüseyin Okumuş ve Salim Kaşkır izinli sayıldılar.

Başkan Çelikbilek’e MESAM ile protokol yapma yetkisi verildi

Oturum, gündemi oluşturan raporlar üzerinde yapılan görüşmeler ile başladı.

Üzerinde söz alınan raporlardan biri, Kültür ve Turizm- Basın ve Halkla İlişkiler Komisyonu tarafından hazırlanan ve Beykoz Belediyesi’nin web televizyonu ile radyosunda yayınlanacak olan müzik eserleriyle ilgili telif hakları konusundaydı. Söz konusu yayınlarda telif hakkının doğmaması amacıyla, Türkiye Musiki Eserleri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM) kuruluşu ile ilgili protokol yapılabilmesi için Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e yetki verilmesini öngören rapor ile ilgili olarak CHP grubu adına Erdal Öztürk söz aldı. Öztürk, bu raporun Belediye’nin ilgili yayınlarında çalınacak müzik parçalarının telif haklarıyla sınırlı olup olmadığı ve Belediye Başkanı’na bunun haricinde yetkiler verme amacını taşıyıp taşımadığı sorusunu yöneltti.

Erdal Öztürk’e cevaben söz alan Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Av. Yüksel Baki ise, söz konusu raporun, Beykoz Belediyesi’nin web televizyonu ve radyosundan yayınlanacak olan müzikler ile ilgili olarak telif hakları nedeniyle yasa gereği doğabilecek cezai ve hukuki sorumluluklarının önüne geçilmesi için meslek kuruluşları ile yapılacak sözleşmeyi kapsadığını belirtti.

Rapor, Komisyon’dan geldiği şekliyle oy birliği ile kabul edildi.

Evsel Katı Atık Tarifesi’nde indirim

Belediye Meclisi’nin Nisan ayı son oturumunda ele alınan raporlardan bir diğeri de, Hukuk- Tarife Komisyonu’nun “Evsel Katı Atık Ücret Tarifesi” ile ilgiliydi.

Hukuk- Tarife Komisyonu’nun Beykoz Belediyesi’nce uygulanacak olan evsel katı atık ücretlerini belirleyerek, Meclis’e sunduğu rapora göre, “Beykoz Belediyesi, 2012 yılı tamamı için geçerli olmak üzere konutlar için: 0, 74 (Yetmiş dört kuruş) TL/ m3+ KDV, her türlü iş yerleri için ise: 1, 59 (bir Türk lirası elli dokuz kuruş) TL/ m3+ KDV ücret belirlenmiştir.

Necati Ak: Şartları zorladık

Başkan Birzat Mermer’in talebi üzerine söz konusu rapor ile ilgili olarak açıklamada bulunan AK Parti grubundan Necati Ak ise şunları söyledi: “ Rakamın aşağı çekilmesi için şartları zorladık. 0,88 olan çarpanın 0,65’e kadar indirilmesi konusunda bir çalışma yapıldı ve ücretlendirmede bir indirim yapıldı. Bunun için sayın Başkanım Yücel Çelikbilek’e teşekkür ediyorum.”

Hızır Yılmaz, Meclis oturumunda

Nisan ayının bu son oturumu, CHP Beykoz İlçe teşkilatının yeni Başkanı Hızır Yılmaz’ın ise Meclis grubuna iştirak ettiği ilk toplantı oldu. Yılmaz, Meclis oturumunu locadan da takip etti.

Bir sonraki oturum 7 Mayıs’ta

Belediye Meclisi’nin Nisan ayı oturumuna, 7 Mayıs 2012 tarihinde tekrar toplanmak üzere son verildi.

Haber: Arzu Başlantı

Evsel Katı Atık tarifesinde indirim yapıldı
Bizi Takip Edin