Eylül ayı meclis toplantıları sona erdi

Beykoz Belediyesi Meclisi Eylül Ayı ikinci ve üçüncü birleşimleri Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in başkanlığında yapıldı.

Mecliste öncelikli olarak, 9 Eylül İzmir'in Kurtuluşu ve CHP'nin Kuruluş yıldönümü dolayısıyla iyi temennilerde bulunu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi Meclisi Eylül Ayı ikinci ve üçüncü birleşimleri Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in başkanlığında yapıldı.

Mecliste öncelikli olarak, 9 Eylül İzmir’in Kurtuluşu ve CHP’nin Kuruluş yıldönümü dolayısıyla iyi temennilerde bulunuldu. Ardından 07.Eylül.2016. ve 09.Eylül.2016 tutanaklar gündeme alınarak oy birliğiyle kabul edildi. Gündem maddeleri görüşülerek komisyonlara havalesi yapıldı. Gündem dışı verilen teklif görüşülerek ilgili komisyonlara gönderdi, görüşülen raporlar ise karara bağlandı.

Meclise sunulan ve oy çokluğuyla kabul edilen raporlar:

Kardeş Şehir Selim ilçesine, Selim Kültür Merkezi yapım işi hakkındaki Hukuk ve Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu, Yedek Parça Bakım Onarımı hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu, Araç Kiralama hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu.

Meclise sunulan ve oy birliğiyle kabul edilen raporlar:

Makedonya’ya Yardım Kampanyasına katılım hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu, Spor Kulüplerine nakdi yardım yapılması hakkındaki Eğitim Gençlik ve Spor Komisyonu Raporu.

Gündemde Olmayan Müdürlük Teklifi olan, Belediyeye ait taşınmazların Kamu Kurumlarına tahsisi hakkındaki Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün teklifi, Hukuk Komisyonu’na sevk edildi.

CHP Grubu’nun gündem dışı söz alarak verdiği, Riva Mahallesi’nden başlayan otoban güzergâhından Kavacık’a kadar olan yerde ki araçların yetersiz olduğu ve daha hızlı araçların konmasını belirten yazılı önergesi, mecliste görüşülmek üzere kabul edildi. Çubuklu ve Göllü Mahallesi Muhtarlarının verdiği, bilirkişi isteme taleplerini belirten önergede kabul edildi.

Meclise sunulan raporlar:

Belediyemiz hizmetlerinde kullanılmak üzere 1 (bir) adet Kombi 4+1 aracın alınması hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu, tekrar görüşülmek üzere iade edildi.

Meclise sunulan, Personel çalıştırılmasına yönelik ihalenin Yıllara Sâri yapılması hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu ve Belediyeye ait taşınmazların Kamu Kurumlarına tahsisi hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu, oy birliğiyle kabul edildi.

Bir sonraki meclis toplantısı 3 Ekim 2016 Pazartesi günü saat 10.00’da yapılacak.

Eylül ayı meclis toplantıları sona erdi
Bizi Takip Edin