'Fatih' dizisi Beykoz'dan 'motor' dedi

Kanal D’nin yeni sezondaki iddialı dizisi 'Fatih'in çekimleri Beykoz’da kurulan dev platoda gerçekleşiyor.

Medyapım tarafından yapılan, Fatih Sultan Mehmed'in hayatını anlatacak olan 'Fatih' dizisi 'motor' dedi.  Mehme

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kanal D’nin yeni sezondaki iddialı dizisi ‘Fatih’in çekimleri Beykoz’da kurulan dev platoda gerçekleşiyor.

Medyapım tarafından yapılan, Fatih Sultan Mehmed’in hayatını anlatacak olan ‘Fatih’ dizisi ‘motor’ dedi.  Mehmet Akif Alakurt, Gamze Özçelik, Dağhan Külegeç, Seda Akman, Birkan Sokullu, Salih Bademci, Hande Soral ve Andrej Pejic gibi isimlerden oluşan oyuncu kadrosuna sahip olan ‘Fatih’in yönetmen koltuğunda ise Merve Girgin oturuyor. 
 
BEYLİKTEN İMPARATORLUĞA GEÇİŞ ANLATILIYOR
 
Osmanlı’yı ‘Beylikten’ ‘İmparatorluğa’ taşıyan Fatih Sultan Mehmed’in hayatını anlatan dizide hikaye, İstanbul’un fethinden yaklaşık yirmi yıl sonra başlayacak. İstanbul’u çoktan fethederek İmparatorluğun başkenti yapan Sultan Mehmed’in, Roma’yı da alarak ‘Kızıl Elma’ ülküsüne ulaşmaya çalışması anlatılacak olan dizide, Fatih’in oğulları Şehzade Bayezıd, Şehzade Mustafa ve Cem Sultan arasındaki güç savaşı da konu edilecek. ‘Fatih’ dizisinde ayrıca Fatih Sultan Mehmed’in eşleri Gülbahar, Çiçek ve Gülşah Hatun’un, oğullarının güç savaşında onları yönlendirmesine ve Sultan’ın gözdesi olabilmek için verdikleri mücadeleye, Fatih’in en yakın adamları Turahan ve Murat Bey’in de maceralarına tanık olacağız. 
 
ÇEKİMLER DEV PLATODA YAPILIYOR 
 
‘Fatih’ dizisinin çekimleriyse Beykoz Kundura Fabrikası’na kurulan dev platoda gerçekleşiyor. Yaklaşık 12 bin 500 metrekarelik alana kurulan dekorda, 5 bin metrekare kapalı alanda oluşturulan sarayın içmekânlarının yanı sıra 2 bin 500 metrekarelik has bahçe bulunurken, 5000 metrekarelik alana da limanı, sokakları, çarşısı ve meydanıyla dönemin İstanbul’u kuruldu.

'Fatih' dizisi Beykoz'dan 'motor' dedi
Bizi Takip Edin