FETÖ'nün darbe girişimine eğitimcilerden tepki

Beykoz Belediyesi önünde, vatandaşlar FETÖ'nün darbe girişimine karşı 'demokrasi nöbeti'ne devam ediyor.

Eğitimciler Birliği Sendikası 3 No'lu Şubesi de Beykoz Meydanı'ndan belediye önüne yürüyerek, darbe girişimini protesto etti. Beykoz İlçe Gençlik.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi önünde, vatandaşlar FETÖ’nün darbe girişimine karşı ‘demokrasi nöbeti’ne devam ediyor.

Eğitimciler Birliği Sendikası 3 No’lu Şubesi de Beykoz Meydanı’ndan belediye önüne yürüyerek, darbe girişimini protesto etti. Beykoz İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından koordine edilen yürüyüş Beykoz Belediye Meydanı’nda son buldu. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından şehitlerimiz için dualar edildi. Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Eğitim Bir Sen 3 Nolu Şube Başkanı Erol Ermiş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Bülent Küçük, Beykoz Eğitim Birsen Başkanı Mehmet Sarımurat’ın da katıldığı demokrasi nöbeti büyük bir katılımla devam etti.

Belediye önünde toplanan vatandaşlara seslenen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ‘demokrasi nöbeti‘nin devam edeceğinin altını çizerek, ‘Heyecanı olmayan bir millet yaşayamaz. Heyecanı olmayan topluluklar da yaşayamaz. 15 Temmuz gibi kara bir gecenin bize heyecan getirmesini istemezdik ama heyecanın hangi yolla geleceğini bilmek mümkün değil. 15 Temmuz akşamı, Türkiye tarihinde bir kara gündür ve inşallah bu milletin uyanmasını sağlamıştır.’ ifadelerini kullandı.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı da halkın Çanakkale ruhuyla ayağa kalktığını anlatarak, ‘O dışarıdan gelen asker kılıklı çetelerin bilmedikleri bir şey vardı, onu hesap etmemişlerdi. Türk milleti, ‘söz konusu vatansa gerisi teferruattır’ dendiğinde, dünya görüşüne bakmadan, siyasi düşüncesine, etnik kökenine bakmadan, nasıl birlik beraberlik içinde sokaklara dökülebileceğini, tanklara kafa tutabileceğini, tankların altına yatabileceğini gösterdi.‘ dedi.

Eğitim-Bir-Sen 3 No’lu Şube Başkanı Erol Ermiş ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘tamam‘ diyene kadar meydanlarda nöbete devam edeceklerini dile getirdi.

Beykoz’da hayatını kaybeden şehitlerin de anıldığı ‘demokrasi nöbeti‘nde, Beykoz Kızılay Şubesi kan bağışlarını kabul etti.

AA

FETÖ'nün darbe girişimine eğitimcilerden tepki
Bizi Takip Edin