Füsun Sökmez için imza kampanyası başlatıldı

Beykozlu CHP’liler, İstanbul İl Kadın Kolu Başkanlığı görevinden alınan Füsun Sökmez lehine bir imza kampanyası başlattı.

Beykozlu CHP’liler, İstanbul İl Kadın Kolu Başkanlığı görevinden alınan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Beykoz…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykozlu CHP’liler, İstanbul İl Kadın Kolu Başkanlığı görevinden alınan Füsun Sökmez lehine bir imza kampanyası başlattı.

Beykozlu CHP’liler, İstanbul İl Kadın Kolu Başkanlığı görevinden alınan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Beykoz Şubesi eski Başkanı Füsun Sökmez lehine bir imza kampanyası başlattı. Beykoz’un CHP’li üye ve delegelerinden toplanan imzaların büyük bir kısmı Ankara’ya gönderildi; kampanya devam ediyor.

Ankara’ya gönderilen dilekçede şu ifadelere yer veriliyor:

“İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı olarak CHP Beykoz ilçe örgütümüzün değerli üyesi Füsun Sökmez, İstanbul İl Başkanlığı’nın önerisi ve Kadından Sorumlu Başkan Yardımcısı’nın onayı ile atanmış, çalışmalarına başlamış, yönetim listesini Kadın Kolu MYK’ya sunmuştur. Yönetiminin Kadın Kolu MYK tarafından atanmasını beklerken 41 gün sonra başka bir yönetim ve başkan atanmıştır.

Bu uygulama siyasetin etik kurallarına, nezakete yakışmadığı gibi, dünyada emekçi kadın etkinliklerinin sürdüğü, partimizin kadın kotasını yüzde 33’e çıkardığı süreçte kadının üretkenliği zarafetine, onurunu korumaya yakışmamıştır. Zira görevden alma kararının inandırıcılığı bulunmamaktadır.

Bu atama ilçemizde üye ve delege tarafından ne kadar doğru ve memnuniyet verici bulunmuş ise, görevden alma kararı kongre süreci devam ederken bir o kadar yanlış, haksız ve keyfi bir karar olarak algılanmaktadır.

Bu kararı alanlara ve alınmasına katkı koyanlara karşı demokratik tepkimizi kongrelerde ve meşru zeminlerde en üst düzeyde göstereceğiz.

Örgütümüzü bir kadın olarak siyasi ve toplumsal alanda en iyi şekilde temsil eden Füsun Sökmez’in görevden alınma kararını HAKSIZ buluyor ve PROTESTO ediyoruz.”

Füsun Sökmez için imza kampanyası başlatıldı
Bizi Takip Edin