Futbol camiası Beykoz’da kenetlendi!

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) Riva’daki merkez binasına yapılan silahlı saldırının yankıları sürerken, Kulüpler Birliği, bazı teknik direktörler ve bazı futbolcular TFF yönetimine geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) Beykoz Riva’daki merkez binasına yapılan silahlı saldırının yankıları sürerken, Kulüpler Birliği, bazı teknik direktörler ve bazı futbolcular TFF yönetimine geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Süper Lig kulüplerinden başkanlar ile yöneticiler, beraberinde futbolcu ve teknik direktörlerle birlikte TFF’nin Beykoz Riva’daki tesislerine gelerek TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ve yöneticilere yapılan saldırı nedeniyle hem geçmiş olsun dileklerini ilettiler hem de futbol ailesinin birlik ve beraberlik içinde olduğunun mesajını verdiler.

Ziyarete Beşiktaş’tan başkan Ahmet Nur Çebi, sportif direktör Ceyhun Kazancı ve futbolcu Josef de Souza, Galatasaray ‘dan başkan Dursun Özbek, Sportif A.Ş. Başkan Vekili Erden Timur, teknik direktör Okan Buruk ve takım kaptanı Fernando Muslera, Fenerbahçe ‘den başkan Ali Koç, yönetim kurulu üyesi Selahattin Baki, operasyon direktörü Mario Branco, teknik direktör Jorge Jesus ve takım kaptanı Altay Bayındır’ın yanı sıra diğer kulüplerin başkanları, yöneticileri, teknik direktörleri ve bazı futbolcuları katıldı.

Açıklama yapan Fenerbahçe ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Ali Koç, “Destek ziyareti, geçmiş olsun ziyareti. Bu olağanüstü durumda kulüpler olarak bütün olduğumuzu, TFF’nin yanında olduğumuzu, tek vücut hareket ettiğimizin önemini belirtmek için geldik.” dedi. 

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, “Yaşananların önüne geçmek için bütün kurumları sorumluluk almaya davet ediyorum. Herkes üzerine düşen görevi yapmalı. Bunun önüne geçmek için herkesin sorumluluk alması gerekiyor. TFF’ye yapılan saldırıyı kınıyoruz. Bu saldırıların birçok sebebi var. Sosyolojik, ekonomik sebepleri var. Ancak herkes kendine ders çıkarmalı. Galatasaray’a da saldırı oldu, inşallah tesadüftür. Ancak sadece oraya bağlamamız, futbol camiasına zarar verecektir.” açıklamasını yaptı. 

“Biz bir aileyiz” diyen Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ise “Sadece dışarıdan tartıştığımız görüntüler yayınlanıyor. Ancak biz bir aileyiz. Birbirimizi çok seviyoruz. Kol kırılır, yen içinde kalır. Türk futboluna hizmet etmeye devam edeceğiz.” ifadesini kullandı. 

 

Futbol camiası Beykoz’da kenetlendi!
Bizi Takip Edin