Galatasaray'ın Florya Tesisleri Riva'ya taşınıyor!

Galatasaray, ekonomik dar boğazı aşmak için Beykoz ‘da konut projeleri yapacak. Florya Metin Oktay Tesisleri'ni de Riva'ya taşıyacak.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, 90'lı yılların sonunda ekonomik sıkıntılar sebebiyle batmak üzere olan…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Galatasaray, ekonomik dar boğazı aşmak için Beykoz ‘da konut projeleri yapacak. Florya Metin Oktay Tesisleri’ni de Riva’ya taşıyacak.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, 90’lı yılların sonunda ekonomik sıkıntılar sebebiyle batmak üzere olan Real Madrid’i kurtaran formülü Galatasaray için de uygulamaya hazırlanıyor.

Galatasaray’ın mali açıdan rahat bir nefes almasını sağlayacak olan proje kapsamında Galatasaray’ın tesisleri Riva’ya taşınacak ve Florya’ya konut projeleri inşa edilecek. Birkaç gün önce Galatasaray Başkanı Dursun Özbek tarafından yapılan açıklamada, Riva’da yeni bir porje üzerinde çalışıldığı ve yakın zamanda söz konusu projenin lansmanının yapılacağı belirtilmişti.

Öte yandan Galatasaray yönetiminin konut projesinin yanı sıra Florya Metin Oktay Tesisleri’ni de Riva’ya taşımayı planladığı öğrenildi. Bu kapsamda 1.100 dönümlük Riva arazisinin 3’te 1’lik bölümünün Galatasaray’a ve altyapıya ayrılması bekleniyor.

Özellikle 3. Boğaz Köprüsü sebebiyle değerlenen Riva arazisinin diğer bölümünde ise konut projesi geliştirilmesi planlanıyor. Metin Oktay Tesisleri’nin tapusunu tamamen almayı hedefleyen Galatasaray Kulübü, İstanbul’un metrekaresi en pahalı bölgelerinden olan Florya’yı da Riva gibi konut, alışveriş merkezi, otel gibi projelerde değerlendirecek.

90’lı yılların sonunda ciddi bir boç batağına düşen Florentino Perez başkanlığındaki Real Madrid, Paseo de la Castellana’daki idman tesislerini satmış, 2003 yılında ise şehir dışındaki Valdebebas’taki yeni tesislerine taşınıp yaklaşık 480 milyon Euro kazanmıştı.

Galatasaray'ın Florya Tesisleri Riva'ya taşınıyor!
Bizi Takip Edin