Geleceğimiz 'Gençler' Nereye Gidiyor

Sevgili Beykozlular…

Bu sefer ki yazımda geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz gerçekten teminatı mı? Yoksa bağımlılık yaşantısının içine gömülmüş yok olmaya mahkum bataklığa sürüklenen evlatlarımız mı?

Dünyanın gelişimi ile ülkemizi de etkisi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sevgili Beykozlular…

Bu sefer ki yazımda geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz gerçekten teminatı mı? Yoksa bağımlılık yaşantısının içine gömülmüş yok olmaya mahkum bataklığa sürüklenen evlatlarımız mı?

Dünyanın gelişimi ile ülkemizi de etkisi altına alan sanal alem, sosyal, ekonomik teknolojik  her türlü yeniliğin etkisi altında kalan bu değişime uyum sağlayan gençlerimizin olumlu ve  olumsuz etkilendiği fakat olumsuz tarafın ağırlıklı olduğuna şahit olmaktayız. Bu üzücü durum bizleri endişeye korkuya sürüklüyor.

Bu durum özellikle toplumumuzun eksikliği olan: Eğitimsizlik, aile bireylerinin iç yapılarındaki kopukluk, ailelerin çocuklarına yeterince yakın olamamaları, özellikle de gençlerimizin aile dışında arkadaş çevresi ve bu çevre içinde kalan yakın ilişkili üçüncü şahısların psikolojik baskı gibi  önemseme, yüceltme  veya asılsız vaatler ile ergenlik çağındaki gelecek nesillerimizi, şahsi çıkarlarına mahkum etmek veya baskı politikası ile bağımlı hale sürüklemek amacı bizleri, anne, baba,  akraba, dost, komşu, ağabey ve tüm yetkilileri titiz bir görevin içine itiyor itmekle kalmıyor mecburiyetin taaa içine atıyor.

İşte bu durumda yavrularımızı zehir tacirlerinin yok etme terörü  karşımıza çıkıyor. İş böyle olunca duyarlı olmamız gerekiyor ve önemli görev bizlere düşüyor. Bazı kurum ve STK’lar programlar yapsa da gerçek kitleye yani hedefe varacak çalışmalar yerini bulmuyor. Her ne olursa olsun çocuklarımızı sportif ve kültürel faaliyetlerin içine çekmeliyiz. Eğer bizler çocuklarımızı kendi istediğimiz alanlara çekemezsek başkaları kendi alanlarına çeker. O zaman dizimizi döveriz.

İlçemizde yaptığım bazı araştırmalar şaşırtıcı ve tedirgin edici sonuçlara götürdü. Ayrıntısına girmeyeceğim çünkü bazı kesimleri rahatsız edebilir fakat biz vatandaş ve ebeveyn, öğretmen, yönetici, duyarlı insanlara gerçek görev düşmekte… Hele hele Doğa tarih kültürel  manevi güzellikleri barındıran Beykoz a  yakışmayacak Bağımlılık artışı endişelerimiz ürkütüyor.

Geçtiğimiz yıl hayata geçirmeye çalıştığım ‘Sporla Gelen Sağlıklı Yaşam‘ isimli projemin faydalı olacağına inanıyorum. Öncelikle spor kulüpleri, eğitimcileri, yöneticileri aileleri bilinçlendirmek en alt kademeden yukarıya kadar okullarımız da spor vs. faaliyetleri özendirerek  bu çalışmayı yerel yönetim ve sponsorlar ile teşvik edilerek, düzenli hale getirerek hiç bir kesimi, kişiyi incitmeden hayata geçirmek. Zor ve maliyetli olan bu görev tüm kurum ve STK’ların desteği ile hiç bir taraf ve ideolojik fikir politik görüş  olmadan gerçekleşmelidir.

Lütfen… Lütfen… Lütfen…

Çocuklarımızın geleceğini karartan uyuşturucu batağı ve tacirlerinden kurtarılması hassasiyeti, toplumun her kesimini ciddi şekilde ilgilendirdiğinin bilincinde olmalıyız. Günlük popülist düşünceler ile değil Köklü, kalıcı çözümler ile Beykozumuzu bu bataklıktan  kurtarmalıyız.

Bu konuda tüm Beykozlu yetkililer ve hemşerilerimize önemli görev düşmektedir.

Geleceğimiz 'Gençler' Nereye Gidiyor
Bizi Takip Edin