Geleceğin bilim insanları projelerini Beykoz'da sergiledi

TUBİTAK'ın desteklediği 4006 TUBİTAK BİLİM FUARI'nın 2.'cisi Beykoz Kavacık Borsa İstanbul Ortaokulu'nda gerçekleştirildi.

TÜBİTAK'ın 'Bilim Fuarları Destekleme Programı' kapsamında, Beykoz Kavacık Borsa İstanbul Ortaokulu'nda düzenlenen '4006 TÜ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TUBİTAK’ın desteklediği 4006 TUBİTAK BİLİM FUARI’nın 2.’cisi Beykoz Kavacık Borsa İstanbul Ortaokulu’nda gerçekleştirildi.

TÜBİTAK’ın ‘Bilim Fuarları Destekleme Programı’ kapsamında, Beykoz Kavacık Borsa İstanbul Ortaokulu’nda düzenlenen ‘4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’ öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Öğrenciler çeşitli konularda geleceğe dönük geliştirdikleri projelerini sergilediler.

Matematik, fen, sosyal bilimler, İngilizce, bilişim ve teknolojik tasarım konularında 10’u araştırma projesi olan 33 proje, fuarı ziyaret edenlerin büyük ilgisiyle karşılaştı. Fuarı, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı’nın da aralarında bulunduğu birçok yetkili ve TÜBİTAK görevlileri de ziyaret ederek, projeleri hazırlayan öğrencilerle sohbet ettiler, eğitim yolunda başarılar dilediler.

PROJELERİNİ TOPRAĞA GÖMDÜLER

Koordinatörlüğünü Fen Bilgileri Öğretmeni Emel Çelik Yıldırım’ın yaptığı etkinlikte, Matematik’te Napier’in kemikleri sızlarken, Fen Bilimleri’nde çantalar helyum gazıyla hafifledi, Türkçe’de öğeler oyuna çevrildi, İngilizce’de sokaklar arabalarla geziliyor, Sosyal Bilimler’de ise, günümüzden Milattan Önce’ye kadar gdiliyor. Bilişimde robotik çalışmalar günümüze uzanırken, teknoloji tasarımında ütüler tüyleri topluyor, bisiklet kullanırken elektrik de üretiliyor.

Yıldırım, “Öğrencilerimiz, yaptıkları bu çalışmalarla araştırma yapmayı öğrenirken, yaptıkları sunumlarla da özgüvenleri yükselmiş oluyor” diye konuştu. Fen Bilgileri Öğretmeni Yıldırım, bu tür etkinliklerle çocukların geleceğe bakış ufuklarını genişletmek istediklerini belirterek, “Geleceğimizin bilim insanlarını toplumumuza kazandırmak için elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu.

‘Zamanda Yolculuk’ adlı projeyi hazırlayan Emre Bakır ve Ömer Gürhan, çalışmalarını bilgisayar belleğine yükleyerek, 10 yıl sonra açılması koşuluyla Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ile birlikte okullarının bahçesine gömdüler.

Geleceğin bilim insanları projelerini Beykoz'da sergiledi
Bizi Takip Edin