Genç yazar Ays Kara’dan Beykoz’a ziyaret

Serebral Palsi hastası Ays Kara’nın bilgisayarda ayaklarını kullanarak yazdığı kitabının “Ays’ın Hikayesi”ni Beykoz’da devlet üniversitesi olarak faaliyet gösteren Türk-Alman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemal Yıldız’a hediye etti.

Genç yazar Ays Kara'dan Beykoz’a ziyaret
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da devlet üniversitesi olarak faaliyet gösteren Türk-Alman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemal Yıldız, Üniversitemizin Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) biriminde görev yapan Muharrem Kara’nın oğlu Ays Kara’yı ve ailesini makamında kabul etti. 

Dört dil bilen, satranç, ebru sanatı, karate ve yüzme gibi çeşitli alanlarda yetenekli olan  Ays Kara, 1 yaşındayken geçirdiği rahatsızlık sonrası yaşadığı tedavi sürecini ve  zorlukları kaleme aldığı kitabı “Ays’ın Hikayesi”ni Rektör Cemal Yıldız’a hediye etti.

Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Cemal Yıldız, Ays Kara’nın yeteneklerini, azmini ve başarılarını büyük bir takdirle karşıladıklarını ifade ederek başarılarının devamını diledi. 

Ays Kara’nın kaleme almış olduğu “Ays’ın Hikayesi” kitabının tanıtımı 13 Ocak 2024 tarihinde saat 16.00’da gerçekleşecektir.

Yer: Tiyatro Pas
Mehmet Yavuz Cad. No.72 Beykoz/İstanbul

AYS KARA KİMDİR?

Safranbolu ilçesinde dünyaya gelen Ays Kara’ya, 1 yaşındayken Serebral Palsi teşhisi kondu. Ays Kara, hastalığından bir süre sonra hareket ve konuşma yetisini kaybetti.

Kara, geçen yıl hayatını anlatan kitap yazmaya karar verdi. Tedavi süreci, eğitimde yaşadığı zorluklar, elde ettiği başarılar ve deneyimlerinin yer aldığı kitabı, kısmen oynatabildiği ayaklarıyla bilgisayarla yazıp kitaba da ‘Ays’ın Hikayesi’ ismini verdi. 

 

Genç yazar Ays Kara’dan Beykoz’a ziyaret
Bizi Takip Edin