Gençlik, Dostluk ve Barış Beykozlular için söyledi!

Beykoz Vakfı Dostluk ve Barış Korosu ile Gençlik Orkestrası, birlikte konser verdi.

Beykoz Vakfı Dostluk ve Barış Korosu ile Beykoz Vakfı Gençlik Orkestrası'nın birlikte sahneye çıktığı Dostluk ve Barış Konseri, büyük…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Vakfı Dostluk ve Barış Korosu ile Gençlik Orkestrası, birlikte konser verdi.

Beykoz Vakfı Dostluk ve Barış Korosu ile Beykoz Vakfı Gençlik Orkestrası’nın birlikte sahneye çıktığı Dostluk ve Barış Konseri, büyük bir katılım ile gerçekleşti.

Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi sahnesinde gerçekleştirilen konser de hem Cumhuriyetin 91. kuruluş yıldönümü hem de Yeşilçam Sineması’nın 100. senesi kutlandı.

Konsere Beykoz Vakfı Yönetim Kurulu Başkanını Şaban Tören’in yanı sıra yönetim kurulu üyeleri ve Yeşilçam Sineması’nın çınarlarından Yönetmen Ülkü Erakalın katıldı.

Konserin sunumunu Usta sanatçı Nuriye Eracar gerçekleştirirken, Şef Bengü Efsen ve ekibi Beykoz’a bu tarz sanatsal çalışmaların ne kadar çok yakıştığını gözler önüne serdi.

Bengü Efsen konser öncesinde davetlilere geldikleri için teşekkür ederek başladığı konuşmasında şunları söyledi: “Beykoz Vakfımız yıllar içerisinde birçok insanı sanata kazandırmış bir sivil toplum kuruluşumuz. Küçük kemancılarımız, gençlik orkestramız, Türk Müziği koromuz, tiyatro çalışmalarımız ve pek yakında çok daha fazla sanatsal alanlarda yapacağımız çalışmalarla yine sizlerle birlikte olacağız ve ilklere imza atacağız. Amacımız çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlıklı bir ortamda sosyal hayatlarına yön verebilmelerini sağlamak ve bu sayede onlara öz güven kazandırmaktır. Hepsi birbirinden değerli her yaştan arkadaşımızın katıldığı çalışmalarımızı tıpkı adı gibi dostça ve barış içerisinde yürüttük. Marşlarımız ve film müziklerimizden oluşan repertuarımız ile zor ama keyifli saatler geçirdik. Uzun yıllar hep hayalini kurduğum bir ilki gerçekleştirmenin de mutluluğunu yaşıyorum. Öğrencilerim ile ailelerini aynı sahnede buluşturabildim.  Yaklaşık 2 aydır bu çalışmalara hazırlanıyoruz ve çalışmalarımızda arkadaşlarımızın birkaçı hariç hepsi ilk defa bu tarz bir çalışmanın içerisinde yer aldılar”.

Beykoz Vakfı Gençlik Orkestrasından Mahmut Erkaya ve Yağmur Aydın ise, yaptıkları çalışmalardan kısaca bahsettiler. 9 yıl önce Beykoz Vakfı bünyesinde müzik çalışmalarına başladıklarını ve 9 yıldır bu çalışmalara devam ettiklerini belirten sanatçılar yeni öğrencilerin yetişmesi için katkı sağladıklarını söylediler. Önümüzdeki günlerde Beykoz Vakfı bünyesinde yeni bir çocuk korosunun kurulacağını ve bahar aylarında yeni bir konserle Beykozluların karşılarına çıkacaklarını da sözlerine ekleyen genç sanatçılar, teşekkürlerini sunarak kürsüden ayrıldılar.

Konserin ilk bölümünde Osmanlı’dan Cumhuriyet dönemine yapılan marşlar seyirciler ile buluşurken, ikinci bölümde ise Yeşilçam Sineması’nın unutulmaz film müzikleri koro ve orkestra tarafından dinleyenlere icra edildi.

Gençlik, Dostluk ve Barış Beykozlular için söyledi!
Bizi Takip Edin