Gençlik Meclisi, Gençlik Şöleni'ne hazırlanıyor

Beykoz Kent Konseyi Gençlik Meclisi Mayıs ayında düzenlenecek 1. Gençlik Şöleni için fikir alışverişi yaptılar.

Beykoz Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Recep Yaman ve Gençlik Meclisi üyeleri, ilçemizde yer alan siyasi…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Kent Konseyi Gençlik Meclisi Mayıs ayında düzenlenecek 1. Gençlik Şöleni için fikir alışverişi yaptılar.

Beykoz Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Recep Yaman ve Gençlik Meclisi üyeleri, ilçemizde yer alan siyasi partilerin gençlik temsilcilerine nezaket ziyaretinde bulundular. Mayıs ayında düzenlenecek 1. Gençlik Şöleni için fikir alışverişi yaptılar.

İlçede her kesimden gencin bir araya gelmesiyle oluşturulan Gençlik Meclisi, Başkan Recep Yaman önderliğinde, ilçedeki siyasi partileri ziyaret etti.  İlçede 90 bin gence ulaşmayı ve hemen hepsini Meclis’e üye yapmayı hedefleyen Gençlik Meclisi’nin gerçekleştirdiği siyasi parti ziyaretlerinde gençliğin temel sorunları ve çözüm önerileri konuşuldu.

Gençlik Meclisi üyeleri sırasıyla MHP Beykoz Ülkücü Ocakları, CHP Gençlik Örgütü ve Saadet Partisi Gençlik Kolları’nı ziyaret etti. Ziyaretlerden büyük memnuniyet duyan siyasi parti temsilcileri, Beykoz Gençlik Meclisi üyeleriyle samimi diyaloglar kurdular.

Ülkücü Gençlere Ziyaret 

İlk olarak MHP Beykoz Ülkü Ocakları’nı ziyaret eden Gençlik Meclisi’ni burada ülkücü gençler karşıladı. Görüşmede Gençlik Meclisi Başkanı Recep Yaman ve üyeler tarafından Gençlik Meclisi’nin faaliyetleri ve amacı hakkında bilgiler verildi. Ülkücü gençler de çalışmaları ve dünya görüşleriyle ilgili paylaşımlarda bulundular.

CHP Gençliği’nden Sıcak Karşılama

Gençlik Meclisi üyeleri ikinci ziyaretlerini Cumhuriyet Halk Partisi’ne gerçekleştirdi. Burada kendilerini CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Yakup Çelik ile Beykoz Belediye Meclisi’nin CHP’li iki üyesi Kerem Ersin ve Deniz Yıldız karşıladı. Görüşmede Recep Yaman, Gençlik Meclisi çalışmaları hakkında bilgi vererek, ‘Bizler Beykoz Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek’i her hafta lise gençliğiyle buluşturuyoruz. Bu sırada hem Belediye çalışmalarımız konusunda genç arkadaşlarımızı bilgilendirmeyi hem de Beykoz’un geleceği gençlerimizin soru ve taleplerini doğrudan Başkan Çelikbilek’e söyleme fırsatını yakalayabilmelerini hedefliyoruz. Bu çalışmalarımızı Mayıs ayı içerisinde gerçekleştireceğimiz 1. Gençlik Şöleni’yle taçlandırmayı planlıyoruz. Hem Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek hem de Yardımcısı Sayın Muharrem Kaşıtoğlu bu konuda bizlere olanak sağlıyor ve destek oluyor. Herhangi bir siyasi ayrım gözetmeksizin ilçedeki tüm gençlerimize ulaşmayı ve farklılıklarımızın da bir zenginlik olarak algılanmasını arzuluyoruz. Bu konuda da siz CHP’li gençlerden bizlere fikirleriyle, emekleriyle destek olmanızı bekliyoruz‘ diye konuştu.

CHP İlçe Gençlik Kolları Yakup Çelik ise Gençlik Meclisi’nin çalışmalarını takip ettiklerini kaydederek, ‘Bizler de hizmet anlamında gerçekleştireceğiniz projelere destek vermek isteriz ve bundan dolayı da çok mutlu olacağımızı bilmenizi isteriz. Şahsım ve partim adına Recep Yaman önderliğindeki tüm Gençlik Meclisi üyesi arkadaşlara teşekkür ederim‘ dedi.

Saadet Partisi’nde Baklavalı Karşılama

Gençlik Meclisi heyetinin son durağı Saadet Partisi oldu. Kendisi de Gençlik Meclisi üyesi olan Saadet Partisi İlçe Gençlik Kolları Başkanı Yaşar Ahmet Akkuzu, misafirlerine baklava ve çay ikramında bulundu.

Gençlik Meclisi çalışmalarını başarılı bulduğunu ve elinden geldiğince katkı vermeye çalıştığını anlatan Akkuzu, heyete ziyaretleri dolayısıyla teşekkür etti.

Gençlik Meclisi Başkanı Yaman ise Akkuzu ile aynı mahallede büyüdüklerini, arkadaş olduklarını ifade ederek, “Kendisinin 15 Mart’ta birçok arkadaşımız gibi YGS sınavına girecek. Şimdiden kendisinin şahsında tüm sınava girecek kardeşlerimize başarılar diliyor, Gençlik Meclisi çalışmalarına daha büyük katkı vermesini heyecanla bekliyoruz” dedi.  

Gençlik Meclisi, Gençlik Şöleni'ne hazırlanıyor
Bizi Takip Edin