Gereği Düşünülemedi

Cahiliye dönemi denilen İslamiyet öncesi tutum ve davranışlardan biri olan kız çocuklarının diri diri gömülme olayı herkes tarafından bilinir.

Cahiliye terimi, gerek Kuran-ı Kerim'de gerekse hadislerde Arapların İslam'dan önceki inanç, tutum…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cahiliye dönemi denilen İslamiyet öncesi tutum ve davranışlardan biri olan kız çocuklarının diri diri gömülme olayı herkes tarafından bilinir.

Cahiliye terimi, gerek Kuran-ı Kerim’de gerekse hadislerde Arapların İslam’dan önceki inanç, tutum ve davranışlarını İslam döneminkinden ayırt etmek için kullanılmıştır.

Cahil mi kaldı cehalet mi var?  Ne istiyorsunuz küçücük bedenlerden? Ne istiyorsunuz size yar olmuş kadınlardan?

Türk milleti bugün öz benliği ile oluşturmuş olduğu kadim Kültürü’nü maalesef çöl bedevilerinin ilkel kültürüne satıyor.

Taciz, Tecavüz, Pedofili, Kadına şiddet….

Yaşanan bunca rezillik,

Rezilliği örtmeye çalışan Siyasiler, Hukukçular, Toplum, Bunlara göz yuman Müslümanlar…

Cinsel istismara maruz kalmış bir çocuğun diri diri gömülmekten ne farkı var? 

Ardı arkası kesilmeyen kesileceğe de benzemeyen Çocuğa Cinsel istismara tepkimiz toplum olarak bir haftadan fazla sürmüyor.

Görüyor küfrediyor içimizde bir hınç oluşturuyor ah ulan o şerefsiz şimdi bu mahallede olacaktı ki diyor ve kendi çocuğumun başına gelebilir empatisini kurmadan diğer haberle öfke bulutları aralanıyor. Empati kurmadığımız gibi toplum bilincini de kaybettik yok ettik.

Çocuğun korunması hem ailenin, hem toplumun hem de devletin görevi. Bu anlamda toplum olarak çocuklara yaklaşım konusunda bilinçlenmeli, cinsel eğitimin ve istismardan korunma eğitimlerinin başta okullar olmak üzere tüm alanlarda yaygınlaştırılması için bilinç oluşturmalıdır.

İnsanoğlunu doğuran yetiştiren kutsal bir varlık olan kadının yeri toplumunda gittikçe silikleşiyor. Daha da kötüsü toplumumuz kadına karşı yapılan şiddet, istismar, taciz gibi eylemler karşısında oldukça duyarsızlaştı.

Toplum çok büyük bir hızla değişiyor ve özünden uzaklaşıyor. Milletimizi tehdit eden bu sorunları çözmek adına neler yapılabiliriz? Yada ne yapmalıyız? Sorularına hızla cevap bulup harekete geçmek lazım.

Mahkemelerde de “iyi hal ve saygın tutum indirimi” rutin bir uygulamaya dönüştü. Daha az ceza kız çocuklarına, kadına şiddetin, tacizin, tecavüzün, kadın cinayetlerinin önünü açıyor.

Hukuk sisteminde ilk göze çarpan yanlış uygulanan “haksız tahrik” ve “iyi hal” indirimleri. 50 yaşındaki bir pedofili hastası ya da cinsel davranış bozukluğu olan suçlu ile çocukları, aralarında hiçbir bir ayrım gözetmeksizin aynı şekilde cezalandırıyor.

Taciz, tecavüz, kadın cinayetleri ve çocuk istismarında bu tür indirimler uygulanmamalıdır. Çünkü böyle bir karar mağdur olanları ve yakınlarını daha da yaralıyor, üzüyor, ölenler bir kez de yargı eliyle öldürülüyor.

Bu vakalar benzer, kıyafeti için darp edilen kadın mağdurların sanıkları emniyet tarafından yakalanıp tutuklanıyor serbest bırakılıyor, geri tutuklanıyor, mahkemeye çıkıyor, serbest bırakılıyor sonra tekrar tutuklanıyor. Yani halen gereği düşünülemiyor.

Gereği Düşünülemedi
Bizi Takip Edin