Giresunlular İstişare Konseyi toplandı

Bir süre önce kurulan Beykoz Giresunlular İstişare Konseyi, yepyeni bir Girsunlu vizyonu oluşturmak amacıyla çalışmalarına başladı

Gerçekleşen Kongrenin ardından Hasan Karakaya’nın başkanlığında çalışmalarını sürdürmeye devam eden Beykozlu Gires

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir süre önce kurulan Beykoz Giresunlular İstişare Konseyi, yepyeni bir Girsunlu vizyonu oluşturmak amacıyla çalışmalarına başladı

Gerçekleşen Kongrenin ardından Hasan Karakaya’nın başkanlığında çalışmalarını sürdürmeye devam eden Beykozlu Giresunlular Derneği, “İstişare Konseyi”ni topladı. Beytaş Tesisleri’nde düzenlenen bir kahvaltıda bir araya gelen Konsey, “vizyon projeler” üretmek amacıyla ilk adımını attı.  

Yahya İpek: Giresunlular’ın birlik ve beraberliğe ihtiyacı var

Toplantının açılış konuşmasını yapan İstişare Konseyi Başkanı Yahya İpek,  “Beykoz’da Giresunlular’ın birlik ve beraberliğe ihtiyacının olduğu son yıllarda daha da hissedilmeye başlanmıştır.  Uzun süredir bu denli bir araya gelememiştik. Bundan sonra Giresunlular Konseyi olarak daha sık bir araya geleceğiz, daha çok vizyon projeler üreteceğiz. Bu projelerimiz daha çok birliktelik üzerine kurulu olacaktır. Ürettiğimiz projelerimizi de hayata geçirme noktasında azami gayret sarf edeceğiz. İstişare Konseyimizin Yürütme Kurulu Beykoz gündemini yakından takip edecek ve süreç içindeki  gelişmelere göre kendi aksiyon planlarını ortaya koyacaktır” dedi.

Hasan Karakaya: Beykoz’da yepyeni bir Giresunlu vizyonu oluşturacağız

Toplantıda söz alan Beykozlu Giresunlular Derneği Başkanı Hasan Karakaya’da ise,  8 Nisan 2012 tarihinde yapılan kongreden sonra yaptıkları program ve çalışmaları katılımcıların bilgisine sundu. Başkan Karakaya konuşmasının devamında şunları söyledi:  “Beykozlu Giresunlular Derneği yeni dönemde daha etkin çalışmalar yapacaktır. Dernek içinde oluşturduğumuz Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Beykoz’un tüm köylerinde ve mahallelerinde örgütlenmesini yapmaktadır. Amacımız Beykoz’da yaşayan tüm Giresunlular’a ulaşmaktır. Beykoz Giresunlular İstişare Konseyinin geliştireceği tüm projeler ufkumuzu açacaktır. İnşallah bu çalışmalarımızla Beykoz’da yepyeni bir Giresunlular vizyonu ortaya koyacağız.”

İsmail Hakkı Öztürk: Derneğe üye olun!

Toplantıda Beykozlu Giresunlular Derneğinin üye yapısı hakkında bilgi veren Dernek Sekreteri İsmail Hakkı Öztürk ise tüm hemşerilerini bu derneğe üye olmaya çağırdı. Derneğin kuruluşundan bu güne kadar üye olan herkesin üyelik vasıflarının devam ettiğini söyleyen Öztürk, üyeliği pasif durumda olanların şartları yerine getirerek yeniden aktif üye durumuna geçebileceklerini de ifade etti.

Toplantının devamında katılımcı İstişare Konseyi üyeleri Beykoz’da yaşayan Giresunlular’ın sosyal, siyasi ve kültürel alanda neler yapması gerektiği hususunda görüşlerini açıkladılar.

Toplantının kapanış konuşmasını ise İstişare Konseyi Başkanı Yahya İpek yaptı. İpek, ortaya konulan görüşlerin not alındığını, katılımcı üyeler tarafından doldurulan görüş ve öneri formundaki fikirlerin de incelenip dikkate alınacağını vurguladı. Bu görüşler ve yazılı önerilerin İstişare Konseyi’nin çalışmalarına ışık tutacağının altını çizen İstişare Konseyi Başkanı, bu birlikteliğin mutlaka pozitif sonuçlar doğuracağının da altını çizdi.

Giresunlular İstişare Konseyi toplandı
Bizi Takip Edin