Giresunlular İstişare Konseyi'nin hedefi büyük

Beykoz’da yaşayan Giresunluların kurduğu ve Başkanlığını Yahya İpek’in yürüttüğü “Beykoz Giresunlular İstişare Konseyi” 4. toplantısını Dernek merkezinde yaptı.

Sabah kahvaltısında bir araya gelen İstişare Konseyi üyeleri çeşit

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da yaşayan Giresunluların kurduğu ve Başkanlığını Yahya İpek’in yürüttüğü “Beykoz Giresunlular İstişare Konseyi” 4. toplantısını Dernek merkezinde yaptı.

Sabah kahvaltısında bir araya gelen İstişare Konseyi üyeleri çeşitli konularda görüş alışverişinde bulundu.

Beykozlu Giresunlular Derneği Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Öztürk’ün takdiminden sonra toplantının açış konuşmasını yapan Konsey Başkanı Yahya İpek katılımcı hemşerilerine teşekkür ederek “Bugün İstişare Konseyi olarak 4. Toplantımızı gerçekleştiriyoruz. Bu toplantımızda Beykoz’da yaşayan Giresunluların sorunlarını dile getirmemizin yanında, geleceğimizi de konuşacağız.  Derneğimiz bu yolu bizlere açmıştır. Bu vesile ile başta Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hasan Karakaya ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyoruz.” dedi.

Toplantıda Dernek çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Hasan Karakaya’da Dernek olarak bu tür kahvaltılı toplantılara devam edeceklerini ifade ederek Kadın Kolları, Gençlik Kolları, Siyasi Parti yöneticileri, öğretmenler ve din adamları ile de bir araya geleceklerini söyledi. Başkan Karakaya Afyon’da bulunan Giresunlular Şehitliği için çalışmalar yaptıklarını, bu şehitliğin Beykoz Giresunlular Derneği öncülüğünde mutlaka yeniden dizayn edileceğini sözlerine ekledi. Şehitlik çalışmaları için bir komisyon oluşturulduğunu bu komisyonun başkanlığına da Abdullah Yümsel’in getirildiğini söyleyen Hasan Karakaya,  Şehitliğin tanıtımı için de çalışmaları olduğunun ifade etti..  Karakaya ayrıca senaryosunu Fahri Şirin hocanın yazdığı bir tiyatro oyununu Dernek olarak sahneye koyacaklarını söyledi.

Toplantıda söz alan Abdullah Yümsel’de Afyon Giresunlular Şehitliği projesi hakkında katılımcıları aydınlattı. “ Şehitliğin ilk çalışmalarında bulunan biri olarak burası için birçok birikime sahibim, bu birikimi Derneğimiz öncülüğünde kuracağımız bir ekip ile daha ilerilere taşımak istiyoruz” dedi.

Hakkı Melikoğlu’da yaptığı konuşmada Afyon Giresunlular Şehitliği projesine ve derneğin yapacağı hertürlü çalışmaya destek ve katkı vermeye hazır olduğunu söyledi.

Mavi Karadeniz TV Sahibi Fuat Kuş Özellikle TV olarak Afyon projesinde belgesel çekimlerinde ve tanıtım noktasında Dernek çalışmalarına hertürlü desteği sağlayacaklarını söyledi.

Yüksel Kılıç’ta yaptığı konuşmada “Birlik ve beraberlik noktasında ortaya konulan performansın bu güne kadar arzu edilen seviyede olmadığını ve bunun için herkese yem olduklarını” söyleyerek farklı bir tesbitte bulundu. Kılıç sözlerinin devamında bu boşluğu İstişare Konseyinin dolduracağını ve bu vesileyle daha çok bir araya gelebileceklerini söyledi.

Mustafa Öztürk’te yaptığı tesbitte şu görüşlere yer verdi: “ Bizler Beykoz’da yaşayan Giresunlular olarak ileri hedefler koyarak, o hedeflere ulaşmak yönünde çalışmalar yapmalıyız” dedi.

Toplantının basına kapalı bölümünde de İstişare Konseyi üyeleri özellikle siyasi konularda görüş alışverişinde bulundu.

Toplantıda İstişare Konseyinin İcra Üyeleri de belirlendi. Buna göre Yahya İpek Başkanlığında, Mustafa Öztürk, Gökhan Taneri Vural, Abdullah Yümsel, Tahsin Torun, Erhan Ekiz ve Mustafa Arslan Konseyin İcra Kurulu üyeliklerine getirildiler.

İstişare Konseyi Başkanı Yahya İpek ve Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Karakaya katılımcı konsey üyelerine teşekkür ederek toplantıyı bitirdiler.

Giresunlular İstişare Konseyi'nin hedefi büyük
Bizi Takip Edin