Giresunlular kemençeye doydu!

Beykozlu Giresunlular Derneği, 24. Kaymakdonduran Yayla Şenliklerini yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.

Beykozlu Giresunlular Derneği, her yıl geleneksel olarak düzenlediği  ve bu yıl 24.sünü yaptıkları  Kaymakdonduran Yayla Şenlikleri yoğu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykozlu Giresunlular Derneği, 24. Kaymakdonduran Yayla Şenliklerini yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.

Beykozlu Giresunlular Derneği, her yıl geleneksel olarak düzenlediği  ve bu yıl 24.sünü yaptıkları  Kaymakdonduran Yayla Şenlikleri yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Kaymakdonduran Giresun Yayla Şenlikleri büyük bir çoşku ile gerçekleştirildi. Çok sayıda davetlinin ve binlerce Giresunlunun katıldığı şenlikler sabahın erken saatlerinden akşamın geç vakitlerine kadar devam etti. Çok sayıda hemşerimizin alana ulaşmakta zorluk çektiği şenlik, siyasilerin de akınına uğradı.

Protokol üyelerinin akınına uğrayan Kaymakdonduran Yayla Şenlikleri’ne CHP Grup Başkan Vekili Akif Hamza Çebi, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer,  CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Selman Esmerer, İlçe Başkanı Burhan Öz, Has Parti Beykoz İlçe Başkanı Tahsin Torun gibi isimler başta olmak üzere meclis üyeleri, muhtarlar, siyasi parti yönetim kurulu üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Yöresel sanatçıların sahne aldığı şenlikte katılımcılar özellikle çalınan kemençe ile horona doydu.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek jeneratör kurbanı oldu

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Dürdane Coşkun ve HAS Parti İlçe Başkan Yardımcısı Ahmet Okumuş’un vefat eden babalarının cenaze törenine katılmak üzere erken ayrılacağından ilk konuşmayı yapmak için sahneye davet edildi. Jeneratör arızası nedeniyle konuşmasını gerçekleştiremeyen Çelikbilek, özür dileyerek cenazeye katılmak için şölen alanından ayrıldı.

24. Kaymakdonduran Yayla Şenlikleri’nin açılış konuşmasını yapmak üzere sahneye gelen Dernek Başkanı Hasan Karakaya, ilk olarak Yönetim Kurulunu, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarını ve Beykoz’da faaliyet gösteren Giresun Derneklerinin Başkanlarını sahne önünde toplayarak konuşmasına başladı.

Başkan Karakaya konuşmasında ilk olarak derneğin kurulduğu günden bugüne görev yapmış tüm dernek başkanlarına teşekkür ederek hasta olanlara da şifa diledi.

Başkan Hasan Karakaya konuşmasını şöyle sürdürdü;  “Biz standart dernekçiliğin dışına çıkarak, gerçek bir STK olarak, çalışma yönünde adımlar atmış bulunmaktayız.  Biz artık biliyoruz ki, bütün dünyada STK lar ön plana çıkmakta ve insanlık adına; toplum yönetiminde, ülke ve dünya yönetiminde ciddi ağırlıkları olan, kuruluşlar haline gelmişlerdir.  Bütün dünyaya baktığımızda, sosyal sorumluluk projelerinde, ülkelerarası yardımlaşma ve barışın da ön saflarında, artık STK’lar sorumluluk üstlenmektedirler. Ülkemizde de, bu böyledir. En açık örneği, yeni hazırlanacak olan, Anayasa için de, STK ların görüşleri alınmış ve alınmaya devam edilmektedir. Beykozlu Giresunlular Derneği de bir hemşeri derneği olmanın gereklerini yerine getirirken, yerelden genele doğru, görüşlerini açıklayacak ve çözüm noktasında da önerilerde bulunacaktır.

Beykoz da Giresunlular gabuğunu gırdı

Başkan Karakaya konuşmasının devamında şunları söyledi : “Biz Beykoz’un meselelerine ne diyeceğini, ne öneri getireceği merakla beklenen STK’yız. Birlik ve beraberlik yolunda, yönetim kurulu, üye ve hemşerilerimizle tam bir uyum içindeyiz. Birlikteliğimiz den rahatsız olanlar var. Bizi takibe alanlar var. Nasılsa dağılırlar diyenler var. Nasılsa oyunlarla dağıtırız diyenler var.  Onlara sesleniyorum.  Beykoz’da Giresunluları kimse bölemeyecek Giresunlular da buna müsaade etmeyecektir. Biz Beykoz’da 31 tane ilçe, belde ve köy derneğimizle bir bütünüz.” dedi.

Konuşmaların ardından Beykozlu Giresunlular Dernek Başkanı Hasan Karakaya, yönetim kurulu üyeleri ile Kaymakdonduran Şenlik alanında piknik yapan hemşerilerini tek tek dolaşarak sohbet ederken, düzenlenen yarışmalarda birinci olanlara da ödüllerini verdi.

Giresunlular kemençeye doydu!
Bizi Takip Edin