Giresunluların yeni yönetimi yerel basınla buluştu!

Beykoz'un en büyük Sivil Toplum Kuruluşlarından biri olan Beykozlu Giresunlular Derneği, yerel basınla bir araya geldi.

Beykoz'un en büyük Sivil Toplum Kuruluşlarından (STK) biri olan ve geçtiğimiz günlerde düzenledikleri olağan kongre…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’un en büyük Sivil Toplum Kuruluşlarından biri olan Beykozlu Giresunlular Derneği, yerel basınla bir araya geldi.

Beykoz’un en büyük Sivil Toplum Kuruluşlarından (STK) biri olan ve geçtiğimiz günlerde düzenledikleri olağan kongre ile dernek yönetimini yeniden belirleyen Beykozlu Giresunlular Derneği’nin yeni yönetimi, yerel basın temsilcileri ile tanışma kahvaltısında buluştu.

Kavacık’daki Dernek merkez binasında gerçekleşen kahvaltılı toplantıda Dernek Başkanı Fuat Kuş, Beykozlu Giresunlular Derneği’nin faaliyetleri ile ilgili bilgileri yerel basınla paylaştı. Toplantı, hoş bir sohbet havasında geçerken Başkan Fuat Kuş, Mustafa Öztürk ve Gökhan Taneri Vural bu toplantıya önderlik etti.

Kaymak Donduran Şenliği 3 Ağustos’ta!

Çanakkale’de yaşanan deprem ile ilgili geçmiş olsun temennilerinde bulunan Başkan Fuat Kuş, Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden faciasıyla ilgili olarak da milletimize başsağlığı dileklerini iletti. Yaşanan depremin detayları hakkında konuşmak üzere; aynı zamanda Giresunlular Derneği’nin de üyesi olan Prof. Dr. Hüseyin Öztürk’le irtibata geçtiklerini aktaran Başkan Kuş; “Önümüzdeki günlerde ondan destek alarak depremle ilgili bir program yapacağız. Onu ulusal basında görünce Beykoz’un, onun değerini anlamadığını gördük” ifadelerinde bulundu. Başkan Kuş, bu yıl 26.’sını gerçekleştirecekleri Kaymakdonduran Şenliği’ni, Soma maden faciası sebebiyle 3 Ağustos’a ertelediklerinin de bilgisini verdi.

İftar çadırı kuracağız!

Bu sene Ramazan ayında derneğinin önünde iftar çadırı kuracaklarını belirten Başkan Kuş; “10 yıl önce benim dernek başkanlığım dönemimde, Beykoz’da ilk defa Ramazan çadırını Sultaniye Parkı’na kurduk. Hasan Başkan, bizden sonra bu işi daha iyi yaparak bir üst seviyeye çıkardı. 28 Haziran akşamı 750 kişiye iftar vereceğiz. Hedefimiz çadırın yanına bir sahne kurup Soma madencileri için Kur’an okutmak olacak. Beykoz’da 30 gün boyunca iftar veren tek derneğiz, bu tempo bu yılda devam edecek” dedi.

Beykoz Belediyesi’nin çayırda düzenlediği etkinliklerin dernek etkinliği değil, belediye etkinliği olduğunu söyleyen Başkan Kuş, derneklerin daha çok sosyal olmaları gerektiğini belirtti. Sosyal bir dernek olduklarını ise, 26 senedir yaptıkları Kaymakdonduran Şenliği ve Afyon’da bulunan Giresunlular Şehitliği’ne düzenledikleri gezileri örnek vererek açıkladı. Başkan Kuş, dernek binası sorununu da görev süresi içerisinde çözmeye çalışacağını ifade etti.

 

Giresunluların yeni yönetimi yerel basınla buluştu!
Bizi Takip Edin