Gökdelenlere izin verenler Beykoz'da niye izin vermez?

CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, Beykoz Ardahanlılar Derneği'ni ziyaret etti.

CHP İstanbul Milletvekili ve İBB Belediye Başkan Aday Adayı Akif Hamzaçebi İstanbul genelinde olduğu gibi Beykoz'da da ziyaretlerine devam ediyor. Beykoz…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, Beykoz Ardahanlılar Derneği’ni ziyaret etti.

CHP İstanbul Milletvekili ve İBB Belediye Başkan Aday Adayı Akif Hamzaçebi İstanbul genelinde olduğu gibi Beykoz’da da ziyaretlerine devam ediyor. Beykoz Ardahanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’ni yeni merkezlerinde ziyaret eden Hamzeçebi “Beykoz’a geçmişte üç tane fabrika kuruldu ama sizlere imarlı barınma yeri gösterilmedi, sizde kendi işinizi kendiniz çözdünüz” ifadelerini kullanarak “Karşıda gökdelenlere izin veren yöneticiler Beykoz’da iki odalı ev yapılmasına niye izin vermiyor.” dedi.

Beykoz Merkez’de yeni kurulan dernek binalarında CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi’yi ağırlayan Beykoz Ardahanlılar Dernek Başkanı İnan Aktürk ve Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Fakir Yılmaz yaptıkları açılış konuşmalarında ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek misafirlere derneklerinin faaliyetleri hakkında kısa bilgiler aktardılar.

Akif Hamzaçebi: Sırtını Ardahanlıya yasla önüne bak yürü

CHP Beykoz Belediye Meclis Üyesi Aydın Düzgün, Deniz Yıldız ve Cavit Gül’ün de eşlik ettiği ziyarette Ardahan kültürüne ve insanlarının güvenirliğine vurgu yaparak konuşmasına başlayan Akif Hamzaçebi; “Ben Ardahan’ı soğuk havasıyla değil sıcak insanları ile biliyorum. Sırtını Ardahanlıya yasla önüne bak yürü. Bunu buraya geldiğim için değil tanıdığım dostlarım olduğu için söylüyorum.” ifadelerini kullandı. Hamzaçebi konuşmasının devamında ise şunları söyledi;

Bizim görevimiz sizlerin sorunlarını çözmektir

Beykoz’un 2B sorunu olsun, hazine ve orman arazileri yada diğer mülkiyet sorunları olsun çözmek için siyasi hayatımızın en önemli yıllarını beraber mücadelesini beraber verdik. Arkanızda halk varsa bu mücadele verilir. Biz sizden hiç kopmadık. Bizim görevimiz sizlerin sorunlarını çözmektir. Beykoz da birçok yerde evi orman arazisinde kalmış vatandaşımızın tapu sorunu halen daha çözülememiştir. Bunların hepsini çözeceğiz inşallah. Biz eleştiri için değil çözüm için varız. 

İki odalı ev yapmaya niye izin vermiyorsun?

Kavacık’dan karşıya bakınca gökdelenleri görürsünüz. Bugünlerde bunların varlığından şikayet ediliyor hatta İstanbul’a ihanet ettik diyorlar. Burada çocuğunuza bir ev yapamazken hemen karşınıza gökdeleni dikebilirsiniz. Bu imar iznini verenler İBB yönetimi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yani hükümettir. Karşıda gökdelenlere izin veren yöneticiler peki benim vatandaşımın çocuğunu evlendireceğinde iki odalı ev yapmasına niye izin vermiyor.  O zaman o gökdeleni yapmaya da izin vermeyeceksin.  

Çalışmaya gelenlere barınma yeri gösterilmedi

Beykoz’a geçmişte üç tane fabrika kuruldu, sizlerde Ardahan’dan kalkıp çalışmak için buralara geldiniz. Ama sizlere imarlı barınma yeri gösterilmedi, sizde kendi işinizi kendiniz çözdünüz. Şimdi de bu evler için ecrimisil çıkarıldı. Tapu sorunu doğdu. Bu fabrikalar kapandı işsizlik gibi büyük bir sorun ortaya çıktı. 

Beykoz eğitim ve turizm kenti olacak

Daha güzel İstanbul için, Beykoz için yola çıktık. Hedefimiz sizlere layık bir şehir kurmak. Beykoz eğitim, kültür, turizm kenti olacak. İstanbul bir finans kenti, dünya kenti olacak. Beykoz’da esnaf işinden memnun değil. Bölgeye turist gelse fenamı olur. Bizler iyi niyetle bir yola çıktık. Söz verdiğimiz de yerine nasıl getirdiğimiz iyi biliyorsunuz. Hedefimiz herkesin arzu ettiği bir yönetim kurmaktır.

İyi Parti Beykoz teşkilatına hayırlı olsun ziyareti

Dernek ziyaretinin ardından CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi ve beraberindekiler aynı binada yer alan ve yeni kurulan İyi Parti Beykoz İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti. İlçe Başkanı Akif Taşdemir tarafından kapıda karşılanan Hamzaçebi hayırlı olsun dileklerini ileterek partililerlede tek tek el sıkışarak Beykoz’dan ayrıldı.

Gökdelenlere izin verenler Beykoz'da niye izin vermez?
Bizi Takip Edin