Göksulu Hayvanseverler şükranlarını sundular!

Beykoz Sokak Hayvanlarını Yaşatma ve Koruma Derneği, her yıl geleneksel olarak düzenlemekte olduğu kahvaltı etkinliğinin altıncısını gerçekleştirdi.

Sokak Hayvanlarını Yaşatma ve Koruma Derneği, her yıl geleneksel olarak düzenlemekte olduğu kahvaltı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Sokak Hayvanlarını Yaşatma ve Koruma Derneği, her yıl geleneksel olarak düzenlemekte olduğu kahvaltı etkinliğinin altıncısını gerçekleştirdi.

Sokak Hayvanlarını Yaşatma ve Koruma Derneği, her yıl geleneksel olarak düzenlemekte olduğu kahvaltı etkinliğinin altıncısını gerçekleştirdi. Destek sağlayanlara plaketlerin takdim edildiği etkinliğe misafir olarak Kıraç ile sinema ve ses sanatçısı Sevda Karaca da katıldı.

Anadolu Hisarı Lacivert Restaurant’ta gerçekleşen etkinliğe Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Emniyet Müdürü irfan M. Bekaroğulları, Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç, Meclis üyesi Yalçın Çolak, Lacivert restoran’ın sahibi Önder Köse, Beykoz Belediyesi’nde görevli veteriner hekimler ile davetli konuklar katıldılar. Yaklaşık 150 davetlinin iştirak ettiği etkinliğe ulusal basın da ilgi gösterdi.

Lacivert Restoran’ın cömertliği

Restoran’ını her yılın bir gününde para almaksızın Sokak Hayvanlarını Yaşatma ve Koruma Derneği’nin hizmetine sunan lacivert Restoran, bu yıl da dernek tarafından 50 TL’ye satılan davetiyeler karşılığında kendilerinden hiçbir ücret talep etmeyerek, sokak hayvanlarına sağladığı katkıyı yineledi.

Hayvanların bakımı ve beslenmesi için kullanılacak

Beykoz Güncel Haber olarak daha önce “ Yerdekine Merhamet Eden Beykozlu Kadınlar” isimli özel haberimizde de belirtmiş olduğumuz üzere, Dernek üyeleri Semra Tecimen, Ayşe Sözer, Serpil Usta, Nur Evrenos ve Tansu Sağ, sokak köpeklerini besleyebilmek için oldukça zor ve erkek gücü gerektiren işleri, kadın başlarına ve büyük bir özveriyle başararak, Beykoz ormanlarında haftada 3 gün, yaklaşık 80 noktada hayvan besliyorlar.

Gönüllü fırın ve restoranlardan yiyecek satın alan kadınlar, maddi olanaklarını arttırarak sokak köpeklerinin bakımı, veterinerlik hizmetleri ve beslenmeleri için her yılın bir günü Lacivert Restoran’ın desteğiyle bir kahvaltı organize ediyor ve bu şekilde derneklerine kaynak yaratarak, kuru mama ve tedavi borçlarını kapatmaya çalışıyorlar.

Derneğin teşekkür konuşması

Düzenlenen kahvaltı etkinliğinde Sokak Hayvanlarını Yaşatma ve Koruma Derneği, Göksu Evleri hayvan severleri grubu adına basın açıklamasını okuyan Tuğba Sözer, şunları söyledi: “ Göksu Evleri anneleri olarak yıllardır, her hafta, haftada 3 gün düzenli olarak Beykoz ormanlarındaki çocuklarımızın karınlarını olsun doyurabilmek adına ekip olarak büyük bir özveriyle didinmekteyiz. Okulları, lokantaları dolaşsak da, toplayabildiğimiz yemekler maalesef yetmemekte. Bu ulvi sorumluluğu bizimle düzenli olarak paylaşan, paylaşmak isteyen tüm dostlarımıza teşekkürümüzü bir borç biliriz.

Yanımızda olamasanız da, göndereceğiniz kuru mama, yemek, makarna, ekmek desteği ile bizleri yalnız bırakmamak sizlerin ellerinizde.

Hayvanlarımızın karınlarını doyurmakla kalmayıp beraberinde tedaviye muhtaç yaralı hasta, hamile kedi köpekleri de özel kliniklere taşıyarak, tedavilerini üstleniyoruz.

Bizlere bu yıl altıncı kez bu imkânı veren Derneğimizin Yönetim Kurulu üyelerinden Lacivert Restaurant ailesine ve sayın Önder Köse Bey’e çok teşekkür ediyoruz. Tüm yaz ayları boyunca en çok ihtiyacımız olan kuru mama ve tedavi borçlarımızı burada yaptığımız organizasyon sayesinde bir nebze olsun ödeyebiliyoruz.

Yücel Çelikbilek’e teşekkür…

Sayın Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek, son 3 yıllık süreçte Beykoz’daki sahipsiz hayvanlar konusunda gerek makamında, gerekse katıldığı toplantılarda sürekli dile getirerek, çözüm önerilerine açmıştır. Köy ziyaretleri ve muhtar toplantılarında ‘ bu hayvanların bizlere emanet olduklarını ve merhamet etmemiz gerektiğini, onlarla yaşamayı öğrenmemiz gerektiğini’ sürekli vurgulamış ve bizleri onurlandırmıştır.”

Plaket takdim edildi

Etkinliğin sonunda Göksu Sokak Hayvanlarını Yaşatma ve Koruma Derneği, Göksu Evleri Hayvanseverler Grubu üyeleri kendilerine çalışmalarında destek olan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Meclis üyesi Yalçın Çolak, Lacivert Restaurant’ın sahibi Önder Köse ve Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç’a plaket takdim ettiler.

Yücel Çelikbilek: Size teşekkür ediyorum!

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, dernek yöneticileri tarafından kendisine plaket takdim edilmesi üzerine yaptığı teşekkür konuşmasında Lacivert Restoran’ın sağlamış olduğu desteğe atıfta bulunarak, “ kendilerine yakışanı yapıyorlar. Herkesin gönlünden kopanlar bir yerlerde birikerek dağ haline gelir ve çoğalmış olur” dedi.

Dernek üyesi kadınlara da övgüde bulunan Belediye Başkanı, faaliyetlerinden dolayı kendilerine teşekkür ederek, yapılan işin anlamlı olduğunu belirtti. Yücel Çelikbilek, Dernek üyelerine; “ gönüllerinizi Allah’ın yarattığı bu varlıklara açtığınız için size teşekkür ediyorum” şeklinde seslendi.

Sağlık Bakanlığı hayvanları itlaf etmek için zehir dağıtıyordu

Belediye olarak sokak hayvanları konusunda verdikleri destekte hiçbir zaman işin siyasi hesabını düşünmediklerinin altını çizen Çelikbilek, “ Geçmişte yanlışlar da yaptık; Sağlık Bakanlığı hayvanların itlafında kullanılmak üzere zehir dağıtıyordu” açıklamasında bulundu.

Hayvan mezarlığı yapılacak

Sokak hayvanları ile ilgili olarak gerçekleştirdikleri faaliyetler konusunda söylemde kalmamaya çalıştıklarını ifade eden Belediye Başkanı, “ biz, bizden önce açılmış bulunan hayvan barınağını iyileştirmeye çalışıyoruz” dedi ve Belediye olarak planladıkları bir projeyi de şu şekilde duyurdu: “ Orman’dan bir yer talep ettim. Hayvan Mezarlığı yapacağım. Bunu İngiltere’de gördüm, çok hoşuma gitti.” Hayvan sahiplerinin bu mezarların parsellerinin sahibi olacağı bilgisini de aktaran  Belediye Başkanı, bu konuda yapılması olası eleştirilere de atıfta bulunarak, “ bunu nasıl yorumlarlar ise yorumlasınlar, beni ilgilendiren bir konu değil” dedi.

Kahvaltı etkinliği, çekilen hatıra fotoğrafının ardından son buldu.

Haber: Arzu Başlantı

Göksulu Hayvanseverler şükranlarını sundular!
Bizi Takip Edin