'Gönül Sofrası' ihtiyaç sahiplerini ağırladı

Ramazan’da toplumun farklı kesimlerinden temsilcileri buluşturduğu “Gönül Sofrası” bu kez Beykoz’daki ihtiyaç sahipleri için kuruldu. 

Beykoz Belediyesi’nin 4 yıldan bu yana aralıksız olarak her Ramazan’da top

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ramazan’da toplumun farklı kesimlerinden temsilcileri buluşturduğu “Gönül Sofrası” bu kez Beykoz’daki ihtiyaç sahipleri için kuruldu. 

Beykoz Belediyesi’nin 4 yıldan bu yana aralıksız olarak her Ramazan’da toplumun farklı kesimlerinden temsilcileri buluşturduğu “Gönül Sofrası” bu kez ilçedeki ihtiyaç sahipleri için kuruldu. 

Sokak iftarları Beykoz’un mahalle ve köylerinde tüm bereketiyle sürerken Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de Gönül Sofraları’nda toplumun farklı kesimlerinden temsilcilerle bir araya geliyor.

Ramazan Ayı’nın ilk “Gönül Sofrası”nda ilçe protokolü ağırlanırken bir sonraki programa ise ilçedeki 650 ihtiyaç sahibi konuk oldu. 

İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde verilen “Gönül Sofrası” iftar yemeğine Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Üsküdar Kaymakamı Süleyman Erdoğan, başkan yardımcıları ve Sosyal Masa Birimi’nde kaydı bulunan ihtiyaç sahipleri katıldı.

İftar programına iştirak eden ilçe sakinlerine hitap eden Başkan Yücel Çelikbilek: “Her sene olduğu gibi bu sene de Gönül Sofrası İftar Programları’nda sizlerle bir araya geldik. Beykoz’un güzel insanlarını ağırlamak bizler için bir onurdur. Sizlerle 4 senedir bir araya geliyor, aynı sofrayı paylaşıyoruz.  Hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Ramazan’da bir yandan Gönül Sofraları kurarken bir yandan da mahalle ve köylerde komşuluk sofraları kuruyoruz. İlçe sakinlerimizi evlerinden çıkarmak ortak sofralarda buluşturmak istiyoruz. Aynı sofrayı paylaşınca yemeğin bereketi de artıyor. Sizlerin varlığıyla yemeğimizin tadı arttı.Mübarek Ramazan Ayı’nın yarısına geldik sayılır. Kadir Gecenizi ve bayramınızı da şimdiden kutluyorum. Dilerim Ramazan Bayramı tüm insanlığa huzur getirir. Soframıza konuk olduğunuz için hepinize tek tek teşekkür ederim” dedi.

İftarın ardından Ramazan Ayının tüm insanlığa hayırlar getirmesi için dua edildi.

Gönül Sofrası İftarı’na  2 Ağustos Perşembe günü (bu akşam) yine ihtiyaç sahipleri  konuk olacak.

'Gönül Sofrası' ihtiyaç sahiplerini ağırladı
Bizi Takip Edin