Gözler CHP Beykoz Örgütüne çevrildi!

24 Haziran seçimleri sonrası Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin kurultay çağrısına destek veren CHP Beykoz Örgütü’nün ‘Bin Günde Memleket Hareketi’ ile ilgili tavrı merak ediliyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

24 Haziran seçimleri sonrası Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin kurultay çağrısına destek veren CHP Beykoz Örgütü’nün ‘Bin Günde Memleket Hareketi’ ile ilgili tavrı merak ediliyor.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz örgütünün eski CHP Yalova Milletvekili ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce tarafından başlatılan ‘Bin Günde Memleket Hareketi’ ile ilgili tavrı merak ediliyor. Aydın Düzgün başkanlığındaki CHP Beykoz Örgütü, 24 Haziran seçimleri sonrası İnce’nin kurultay çağrısına destek vermişti.

CHP Beykoz’dan kurultay için 5 imza

CHP’nin 24 Haziran seçimleri sonrası Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, delegelere olağanüstü kurultay çağrısı yapmıştı. CHP Beykoz İlçe Örgütü de o dönem üzerine düşeni yaparak İlçe Başkanı Aydın Düzgün öncülüğünde Metin Çanak, Yücel Zara, Devrim Altıntaş ve Nihat Arıcan notere giderek imza vermişti.

‘Bin Günde Memleket Hareketi’ başlattı 

Haftalardır çok tartışılan Eski CHP Yalova Milletvekili ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Ankara’da basın toplantısı düzenleyerek ‘Bin Günde Memleket Hareketi’ başlattı. Yeni parti ve hareket başlatacağı iddialarına ilişkin değerlendirmeler yapan Muharrem İnce, CHP’yi topa tuttu. İnce, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun aday olmak gibi bir düşüncesi olmadığına değindi, “Genel Başkanın ülkeyi yöneteceğim iddiası yok ise, iktidar iddiası da yok demektir.” dedi. İnce, partiden dilekçe ile istifa etmeyeceğini bildirdi, hareket başlatmak için 4 Eylül’de Sivas’tan yola çıkacağını aktardı.  Muharrem İnce, seçim gecesi sessizliği ile ilgili de partisine çok sert sözlerle yüklendi, “13 bin sandıkta görevli yoktu. 4 milyon oyu sokağa bıraktılar. Bana o gece bir veri veremediler, halka çıkıp yalan söylememi istediler. Bir şey bilmiyorum ki, nasıl halkın karşısına çıkacaktım.” dedi.

Gözler CHP Beykoz Örgütüne çevrildi 

Eski CHP Yalova Milletvekili ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin ‘Bin Günde Memleket Hareketi’ni başlatmasının ardından Beykoz’da gözler CHP İlçe Örgütüne çevrildi. İnce’nin çağrısı sonrası İlçe Başkanı Aydın Düzgün o dönem yerel gazetelere verdiği demeçte, “Olağanüstü kurultay çağrısıyla ilgili Üzerime düşeni fazlasıyla yapmaya çalışıyorum. Var olan aksaklıkların düzelmesi için partinin yeni bir kana; motivasyona ve umuda ihtiyacı var. Beykoz CHP Örgütü olarak bu çağrının arkasında durduk ve kurultay delegelerimizle imzalarımızı verdik.” ifadelerini kullanmıştı.

’Türkiye bence yeni liderini buldu” 

24 Haziran seçimleri sonrası kurultay çağrısı yapan Muharrem İnce için ’Türkiye bence yeni liderini buldu” diyen CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ve İlçe Örgütü’nün ‘Bin Günde Memleket Hareketi’ ile ilgili ise tavrı merak ediliyor.

Powered by Froala Editor

Gözler CHP Beykoz Örgütüne çevrildi!
Bizi Takip Edin