Gülay Demirel gür bir sesle aday adaylığını ilan etti

Beykoz Belediyesi CHP Meclis Üyesi Gülay Demirel, belediye başkan aday adaylığını ilan etti.

Beykoz Belediyesi CHP Meclis Üyesi Gülay Demirel, düzenlediği basın toplantısı ile belediye başkan aday adaylığını açıkladı. Beykoz'un her…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi CHP Meclis Üyesi Gülay Demirel, belediye başkan aday adaylığını ilan etti.

Beykoz Belediyesi CHP Meclis Üyesi Gülay Demirel, düzenlediği basın toplantısı ile belediye başkan aday adaylığını açıkladı. Beykoz’un her kesiminden isimlerin yer aldığı adaylık açıklamasında Demirel neden aday olduğunu anlattı.

CHP Beykoz İlçe Binasında gerçekleştirilen basın toplantısına katılan partililer mahallerini temsil eden dövizler açarak Demirel’e desteklerini gösterdi. CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün başta olmak üzere muhtarlar, sivil toplum temsilcileri, spor kulüpleri, meclis üyeleri, ilçe yöneticileri ve partililer Gülay Demirel’i adaylık açıklamasında yalnız bırakmadı.  

Aydın Düzgün: ‘AKP önümüzdeki seçimlerde darmadağın olacak’

Açılış konuşmasını yapan CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün şunları söyledi: “Maalesef güzel ülkemiz ve güzel Beykoz’umuz mutsuz ve huzursuz. Mevcut iktidar ülkemizi çok yordu. Ülkemizin muz cumhuriyeti olmadığını söyleyenler Papa’yı Amerika’ya gönderdiler. Asıl yangın ekonomi. Artık insanlarımız geçinemez hale geldi.  Mevcut iktidar yerelden geldi, yerelden gidecek. İstanbul’u alacağız. İstanbul’u almak için Beykoz’u alacağız. AKP’ye oy veren seçmenimiz yoruldu. Yerelde ittifakımızı bu kardeşlerimizle yapacağız. AKP önümüzdeki seçimlerde darmadağın olacak.”

Gülay Demirel: ‘Hızır Yılmaz’ı rahmetle anarak başlamak istiyorum’

Sözlerin Hızır Yılmaz’ı anarak başlamak istediğini söyleyen Gülay Demirel duygularını şöyle aktardı: “Sözlerime bir vefa borcu olarak gördüğüm, gerek benim siyasi hayatıma verdiği katkı, gerekse Cumhuriyet Halk Partisinin her kademesinde verdiği mücadele ve emekle aramızdan zamansız ayrılan büyüğüm Hızır Yılmaz’ı rahmetle anarak başlamak istiyorum. Aramızda bulunan değerli ailesine sabırlar diliyorum. Nur’lar içinde yatsın.” 

Tecrübelerimi toplumsal faydaya çevirme fırsatı yakaladım’

Toplumun dezavantajlı kesimi adına yaptığı çalışmalarla ilgili konuşan Demirel şöyle devam etti: “Ailemden aldığım değerler eğitimi ve cumhuriyet kültürünün mayası ile mücadele benim için en önemli olgulardan biri olmuştur. Lise yıllarından başlayan toplumun dezavantajlı grupları için verdiğim mücadeleye 22 yıl önce geldiğim ve büyük bir sevgi ve aidiyetle bağlı olduğum Beykoz’umuzda da devam ediyorum. Uzun yıllar Almanya’da emek verdiğim sivil toplum kuruluşlarındaki çalışmalarla edindiğim tecrübelerimi Beykoz’da toplumsal faydaya çevirme fırsatı yakaladım. Yönetiminde bulunduğum her dernek beni toplumun farklı sorunları ile yüzleştirdi. Bir taraftan küçük dokunuşlarla deniz yıldızı misali yüzlerce öğrencimize eğitim desteği verirken, diğer taraftan engelsiz yaşam mücadelesi içinde olan omurilik felçliler derneğinde imkansızı aşma çabalarına katkı sunmaya çalıştık. Ancak kısıtlı kaynaklarla ve gönüllülerle gerçekleştirdiğimiz projelerimiz her ne kadar bizi motive etse de, bu projeleri daha geniş kitlelere yayma sevdamız bizi siyasetle birleştirdi. Elbette bu çatı 95 yıllık dev çınar, ATA’mızın bize en büyük armağanı Cumhuriyet Halk Partisidir.”

Aday Adaylığımı açıklamaktan gurur duyuyorum

Beykoz’un yönetim anlayışının değişmesi gerektiğini belirten Demirel, “2014 yılında meclis üyesi olarak aldığımız sorumluluk, bize Beykoz’un yıllardır kısır döngü içinde kalan sorunlarının çözülebilir ve Beykoz’un daha yaşanası bir kent olması için yönetim anlayışının derhal değişmesi gerektiğini göstermiştir. İşte tam da bu nedenle 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde Beykoz Belediye Başkan’ı Aday Adaylığımı açıklamaktan gurur duyuyorum.” ifadelerini kullandı.

Hiçbir karşılık beklemeden çabalıyoruz

Demirel aday adaylığı gerekçelerini şöyle sıraladı: “Adayım, çünkü ben ve çalışma arkadaşlarım, Beykoz halkının yaşam kalitesini yükseltecek yaratıcı ve yenilikçi projeler üreterek Beykoz’a değişim ve gelişimi destekleyen, doğayı koruyan bir yönetim anlayışı getirmek istiyoruz. Hizmeti halkına veren, hedef odaklı, şeffaf belediyecilik yapılması gerektiğini biliyoruz. Üreten, kazandıran, Türkiye’nin ‘Marka Kent’ini yaratmayı amaçlıyoruz. Adayım çünkü Beykoz ve Beykozluları çok iyi tanıyor ve yıllardır burada bilfiil çalışıyorum. Gelişim, refah ve mutluluk harici hiçbir karşılık beklemeden çabalıyoruz.”

Kentimizin sorunlarını biliyoruz

Demirel aday adaylığı gerekçelerin Beykoz’da gördüğü eksikliklerle devam etti: “Beykoz’umuzun daha iyi olanaklara sahip olabileceğini görüyor, bu potansiyeli değerlendirmek istiyoruz. Adayım çünkü yaygın bir coğrafyada kurulu olan kentimizin kangrene dönmüş imar, mülkiyet ve ulaşım sorunlarını biliyoruz. Bu sorunların çözümünün Beykoz’daki tüm iradelerin birleşmesi ve uzlaşmasıyla olacağına inanıyoruz. Adayım çünkü Beykoz genç nüfusu ve girişimci ruhuyla kendi kendini yönetebilecek bir kenttir. Üreten, geliştiren ve kazandığını paylaşan bir Beykoz’un önünü açmak istiyoruz. Kentin çok değerli ve kaybolmakta olan tarihsel ve kültürel kimliğini Beykozlular ile birlikte onarmayı ve geliştirmeyi hedefliyoruz. Adayım çünkü esnafımızın, balıkçılarımızın ve balıkçılığın sorunlarının farkındayız. Sosyal Belediyecilik kapsamında sunacağımız destek ve çağdaş projeler ile esnafımızı kalkındıracağız. Gerekli projeleri hayata geçirmek için ihtiyaç duyulan bilgi, donanım ve en önemli motivasyona sahibiz. Yeni istihdam alanları yaratmak için Beykoz’umuzun özel dokusunu koruyarak, yatırımcılara cazibe merkezi haline getirecek projelerimizi hazırladık. Adayım çünkü çalışan annelerimizin çocukları için sağlıklı ortamlar sunan çocuk yuvaları ve kreşlere ihtiyaç olduğunun bilincindeyiz. Gençlerimizin içinde bulunduğu sorunları biliyoruz. Engelsiz bir kent için atılması gereken tüm adımları mağduriyeti yaşayan Beykozlumuzla birlikte çözmeyi istiyoruz.”

Beykoz’a dostluk, kardeşlik ve refah getireceğiz

Bahsettiği tüm eksiklikler için hazırlık çalışmaları olduğunu belirten Demirel şunları ekledi: “Tüm bu sorunların çözümü için bölgemizde eğitim, sağlık, spor ve gençlik merkezlerini açmak öncelikli çalışmalarımız olacaktır. Adayım çünkü planlı şehirciliğin örneği, ‘güzel kent’ hayalimiz var. Adayım çünkü halk ile sosyal dayanışma içerisinde, eşitlikçi ilkemizle Beykoz’a dostluk, kardeşlik ve refah getireceğimize inancımız tam. Adayım çünkü bugüne kadar sahip olduğumuz tüm tecrübeyi daha yetkin projelerle halkımıza hizmet olarak sunmayı amaçlıyoruz.”

Halkımızdan yetki ve destek talep ediyoruz

Demirel sözlerini şöyle tamamladı: “İşte bu sebeplerle, inandığımız projelerimizi hayata geçirebilmek, İstanbul’un ve Türkiye’nin örnek ilçesi olup insanımızın kazanacağı bir kent yaratmak için halkımızdan yetki ve destek talep ediyoruz.”

Gülay Demirel gür bir sesle aday adaylığını ilan etti
Bizi Takip Edin