Güllüce: Beykoz'un SİT sorununu çözeceğiz

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Beykoz'un kangren olmuş SİT sorunu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, muhtar ve STK temsilcileri ile bir araya gelerek Beykoz'un…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Beykoz‘un kangren olmuş SİT sorunu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, muhtar ve STK temsilcileri ile bir araya gelerek Beykoz’un kangren olmuş SİT sorunu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Beykoz’da yapılan icraatların sembolik açılışını ve tapu dağıtımını gerçekleştirmek için gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, muhtar ve STK temsilcileri ile bir araya geldi.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve AK Parti İlçe Teşkilatı’nın ev sahipliğinde İBB Korusu Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen yemeğe; Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Başkanı Adem Sefer, AK Parti eski kurucularından Ahmet Hulusi Batu, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, AK Parti Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Başkanları, belediye meclis üyeleri ve parti mensupları katıldı.

 İdris Güllüce, CHP’nin çıkardığı bazı söylemleri de sert bir dille eleştirdi. ‘Tapular sahte’ söylemine cevap veren Güllüce, bunu demenin devleti yok saymak anlamına geldiğini belirtti. Çıkan bu tür söylemlerin, Çelikbilek’in başarısına gölge düşürmek amacını taşıdığını ifade eden Güllüce, SİT kanunu ile ilgili de açıklamalar yaparak CHP’nin tek projesi olduğuna ve onun da ‘Engelleme Projesi’ olduğuna dikkat çekti.

Açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Adem Sefer, 2002-2014 sürecinde Türkiye’nin nereden nereye geldiğini herkesin bildiğini söyledi. Beykoz’un istikrarla birçok şeyi kazandığını belirten Sefer, bu istikrarın 30 Mart’ta tekrar sağlanması gerektiğine vurgu yaptı.

Çelikbilek: 2009-2014 en iyi belediyecilik diye tarihe geçecek!

Beykoz Belediye Başkanı ve AK Parti yeni dönem Belediye Başkan Adayı Yücel Çelikbilek, yerel seçimin sonlarına gelindiğindi ve 30 Mart’ın AK Parti’nin bayramı olacaklarına inançlarının tam olduğunu ifade etti. Çelikbilek: “Beykoz’da Türkiye’de bir dönüşüm noktasında. Beykoz’a ciddi yatırımlarımız ve hizmetlerimiz oldu. 2009-2014 en iyi belediyecilik diye tarihe geçecek. Beykoz’un önemli sorunu olan mülkiyet sorununu çözdük. 10 bin kişiyi tapu sahibi etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Beykoz daha önce böyle bir dönüşüm görmedi. Beykoz, artık ciddi anlamda tapuya kavuşuyor. Gelecek dönem %50’si mülkiyetle tanışmış olacak. Bir yerde 50 yılda otursanız, tapunuz olmadığı sürece bunun bir anlamı yok. Bu yüzden herkesin tapusunun olması gerekiyor. Sorunun çözümünde tüm bakanlarımız, Beykoz’a yakın ilgi gösterdi. Devlet, 2.5 kat trilyon parayı Beykoz’a bıraktı. 1995 yılında Beykoz’un sit alanı ilan edilmesiyle, Beykoz %500 geri kaldı. Tüm projelerimiz hazır, 100 bine varan sosyal konutlarımız olacak. İnşallah Beykoz yükselerek, marka şehir olacak. Karlıtepe Mesire Alanımızla, Film Platomuzla, Riva Kanal Projemizle spordan, sağlığa, eğitime Beykoz çok farklı konumlara gelecek. Beykoz’un yıldızı parlayacak” şeklinde konuştu. Beykoz’un sorunlarının çözümünü istikrara bağlayan Çelikbilek, bu istikrarın sürdürülmesi gerektiğini vurguladı. ”Tapular sahte, 2B fiyatlarını düşüreceğiz” gibi CHP’nin bazı söylemlerine de değinen Çelikbilek, Beykoz halkının onların yüzünde o samimiyeti görüyorsa, üzüldüğünü belirtti. “Emekle, gayretle Büyük Beykoz’u kuracağız” diyen Çelikbilek, rüyalardaki Beykoz’u kuracaklarını da sözlerine ekledi.

Güllücü: Kangren olmuş sorunları çözeceğiz

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, kendisinin belediye başkanı olduğu süreçle Yücel Çelikbilek’in belediye başkanı olduğunu süreci mukayese ederek, Çelikbilek’in başarılı bir iş yaptığını söyledi. Ekonomisi en kötü bir yerde belediye başkanlığı yapmanın zor olduğunu belirten Güllüce: “Buna rağmen böyle güzel bir yer oluşturduğu için Yücel Çelikbilek’e teşekkür ediyorum. Tapu olmazsa, o yer sizin olmaz. O yüzden mutlaka tapu gerekli. CHP zihniyeti, Çelikbilek’in başarısını gölgelendirmek için ‘Bu tapu sahte’ diyor. O zaman cebindeki parada sahte! CHP, 2B konusunda da kafa karıştırıyor. Yakında belediyenin çalışanlarına verdiği maaşa da sahte der. Halkın lafa değil, yapabilenleri fark etmesi lazım. Beykoz’un doğal sit alanı kabul edilmesi güzel bir olay. Sit alanı, insanlığın malıdır ve korunması lazım.  Doğal sit alanının bin kere yanındayım. Tabiat kalsın istiyoruz. Ama bu yerleri bilmemiz lazım, tespit etmemiz lazım.  Bütün Beykoz doğal sit alanı olabilir mi? Doğal sit alanının ne olduğunu bilmiyorlar. Milletin başına öyle bir dert açmış ki, vatandaş kapısını penceresini değiştirmeye kalksa önce Anıtlar Kurulu’na gidecek. 3-5 sene uğraşacak. Kazayla bir de yıkarsa, hapis cezası var.”  diyerek Bakanlık olarak artık Türkiye’de kangren olmuş sorunları çözeceklerini kaydeden Güllüce, tek amaçlarının millete hizmet etmek olduğunu söyledi.

Güllüce sözlerini şöyle tamamladı. “Bu zihniyetin yalan üretmek yerine, millete hayırlı ne yapabilirim diye beynindeki hücreleri çalıştırması lazım. Türkiye’de her dönem uyguladığı projesi var; “Engelleme Projesi”. Sorsan projen ne? Engelleriz, karşıyız, yaptırmayız der. CHP’den başka elektriğe karşı olan bir parti bulamazsınız. Marmaray, 3. Köprü, hızlı tren gibi çalışmalar; millet adına, hükümet adına, ekonomi adına güzel işler. En büyük havaalanı projemiz var. Yılda 100 bin insana hizmet edecek. Bunu Türkiye Cumhuriyet’i yapıyor. 6 tane hızlı treni olan bir ülkeyiz. CHP, bunlara karşı çıkıyor. Halkta diyor ki; engelleyemezsin, yaptıracağız! 30 Mart’ta bu millet engelleyenleri ayıracak” dedi.  

Konuşmaların sonrasında Beykoz Erzurumlular Derneği Başkanı Ziya İnik, Bakan İdris Güllüce’ye çiçek takdim etti.

Güllüce: Beykoz'un SİT sorununu çözeceğiz
Bizi Takip Edin