Gürcü kültürü Beykoz da yaşatılmaya devam ediliyor

Beykoz Gürcü Kültür Derneği tarafından düzenlenen Deda Ena Gürcü Dil Kültür Kursu'nu başarı ile tamamlayan kursiyerlere sertifikaları dağıtıldı.

Beykoz Batum Gürcü Kültür Derneği ve Beykoz Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Gürcü Kültür Derneği tarafından düzenlenen Deda Ena Gürcü Dil Kültür Kursu’nu başarı ile tamamlayan kursiyerlere sertifikaları dağıtıldı.

Beykoz Batum Gürcü Kültür Derneği ve Beykoz Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen Deda Ena Gürcü Dil Kültür Kursu’nu dört ayda başarı ile tamamlayan kursiyerlere sertifikaları düzenlenen etkinlikle dağıtıldı.

Paşamandıra Baraka Köyü Tesislerinde gerçekleştirilen programa Gürcistan Ankara Büyükelçisi Giorgi Janjgava, İstanbul Başkonsolosu Inga Kikvadze, Beykoz Halk Eğitim Müdürü Mustafa Mamur, Beykoz Batum Havalisi Gürcü Kültür Dernek Başkanı Ali Kemal Kılıç ve yönetim kurulu üyeleri ile 25 kursiyer katıldı.

Ali Kemal Kılıç: Bizler gönüllü kültür elçileriyiz

Programın açılış konuşmasını yapan Beykoz Batum Havalisi Gürcü Kültür Dernek Başkanı Ali Kemal Kılıç: “Biz Dernek olarak kültürümüzü yaşatmaya çalışıyoruz. Bizler Gürcistan’la Türkiye arasında gönüllü kültür elçileriyiz. Kültür deyince akla dil gelir. Konuşulmayan dil unutulur. Biz de bu nedenle yaklaşık 4 ay önce Gürcüce Dil Kursu başlattık. Talep çok olunca Halk Eğitim Müdürümüzle görüşerek, bunu resmileştirmeye karar verdik. Kursumuzu halk eğitim merkezine taşıdık. İlk periyodu bitirdik açmak 12’inci ayda tekrar başlatmayı planlıyoruz.” İfadelerini kullandı.

Büyükelçi Giorgi Janjgava ise Gürcüce dil kursunu başlattıkları için Beykoz Batum Havalisi Gürcü Kültür Dernek Başkanı Ali Kemal Kılıç’a, Beykoz Halk Eğitim Müdürü Mustafa Mamur’a ve öğretmen Meri Dinsamidze’ye teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından kursiyerlere sertifikaları dağıtılırken, Dernek Başkanı Ali Kemal Kılıç da günün anısına Gürcistan Ankara Büyükelçisi Giorgi Janjgava’ya üzerinde derneğin logosunun yer aldığı bir vazo hediye etti.   

Gürcü kültürü Beykoz da yaşatılmaya devam ediliyor
Bizi Takip Edin