Hakkını aramak için tekerlekli sandalyeyle Ankara'ya gidiyor!

Beykozlu Güllü Aktürk, tekerlekli sandalyesiyle İstanbul'dan Ankara'ya gidecek.

Bolu'da 19 yıl önce hosteslik yaptığı otobüsün karıştığı kazayla hayatı altüst olan Güllü Aktürk, şirket aleyhine açtığı davaları kazandığı halde hak ettiği tazminatı…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykozlu Güllü Aktürk, tekerlekli sandalyesiyle İstanbul’dan Ankara’ya gidecek.

Bolu’da 19 yıl önce hosteslik yaptığı otobüsün karıştığı kazayla hayatı altüst olan Güllü Aktürk, şirket aleyhine açtığı davaları kazandığı halde hak ettiği tazminatı alamadığı iddiasıyla tekerlekli sandalyesiyle İstanbul’dan Ankara’ya gideceğini söyledi

Beykoz’da oturan 39 yaşındaki Güllü Aktürk, 19 yıl önce hosteslik yaptığı otobüsün Bolu’da trafik kazası yapması sonucu felç kalmıştı. Tekerlekli sandalyeye mahkum olan Güllü Aktürk, çalıştığı otobüs firmasına açtığı davaları 2000 yılında kazandığını ancak hak ettiği tazminatı 14 yıldır alamadığını öne sürdü.

Aktürk, ‘1995 yılında trafik kazası geçirdim. O zamanlar ailem benimle ilgilenmek zorunda kaldığı için hukuksal yolu takip edemediler. Ankara’dan bir avukat ailemi buldu, babamla görüştü. Davanın tamamını üstlendi ve davayı kazandı. Dava 2000 yılında sonuçlandı. Hem maddi hem de manevi tazminat kazandım. Otobüs firmasındaki yetkilinin üzerine herhangi bir mülkiyet hakkı olmadığını öğrendik. Bu yüzden hak ettiğimiz tazminatı alamadım‘ dedi.

Bugün İcra Kurulu tarafından yapılan hesaplamalarla 1 milyon TL alacağı olduğunu söyleyen Aktürk, ‘Bedenim el verdiği sürede Ankara’ya gideceğim. Başbakanla görüşeceğim‘ dedi.

Aktürk, kendisine yol boyunca da ağabeyi Hüseyin Aktürk’ün eşlik edeceğini belirtti. Öte yandan Güllü Aktürk’ün geçtiğimiz 30 Mart yerel seçimlerde Beykoz İlçesi’nde AK Parti’den Belediye meclis üyesi adayı olduğu ancak kazanamadığı öğrenildi.

Elvan EZBER/DHA

Hakkını aramak için tekerlekli sandalyeyle Ankara'ya gidiyor!
Bizi Takip Edin