Haklı Beklentilerimiz

24 Haziran seçimleri de bitti, hayırlı uğurlu olsun.

Bizler de halk olarak seçimi kazanan Adalet ve Kalkınma Partisinden beklentilerimizi dile getirelim.

*Öncelikle, ekonomik yönden bunalan, daralan, yoksulluk ve fakirlik ile mücadele eden…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

24 Haziran seçimleri de bitti, hayırlı uğurlu olsun.

Bizler de halk olarak seçimi kazanan Adalet ve Kalkınma Partisinden beklentilerimizi dile getirelim.

*Öncelikle, ekonomik yönden bunalan, daralan, yoksulluk ve fakirlik ile mücadele eden halk acilen rahatlatılmalı. Kesinlikle cek, cak, edebiyatının dışında asla bahane üretmeden, pozitif kararlar alınarak bu gerçekleştirilmeli.  Zira halk bu rahatlığı fazlasıyla hak etti.

*Ağır ve gayri adil vergi sistemi ile mağdur olan esnaf, vergi indirimi, vergi affı,  faizsiz krediler ile desteklenerek,  acilen rahatlatılmalı.

*Ekonomide tüketim ekonomisinden vazgeçip, üretim ekonomisine geçilerek denk bütçe çıkarılmalı.

*Ağır sanayi hamlesi başlatılmalı. Buna bağlı olarak Ülkemize ait olan bir yerli araba markası mutlaka olmalı. Bizim insanımız da, bir Alman gibi, bir Fransız gibi, bir Japon gibi, göğsünü gere gere kandi ülkesinin yerli markası olan arabasına binmeli.

*Fabrika kar etmiyor zararda diye satmak yerine, o fabrikayı kara geçirecek tedbirler alınmalı.

*Ülkemiz, her konuda, ekonomide, sanayide, tarımda kendine yetebilen bir ülke haline getirilmeli ve dışa bağımlılıktan acilen kurtarılmalı. Bu durum hem devletimizi, hem de insanımızı yılların getirdiği eziklikten kurtarıp göğsünü gere gere ülkesiyle gurur duymasını sağlayacak ve özgüven verecektir.

*Faiz bereketsizliktir, haramdır. Faizin oranını düşürmek yetmez faiz kaldırılmalı.

*Tarımda dışa bağımlılık, bu halkın hak ettiği bir durum değildir, zira Türkiye bir tarım ülkesidir. Kendi organik tohumlarımızı üretip acilen, özellikle İsrail gibi siyonist bir terör ülkesinden tohum alımı derhal kesilmeli. Bu durum mikrofonu elimize alıp İsrail devletine sert konuşmaktan daha etkili bir tepki olacaktır.

*Bizleri içlerine almak istemeyen Avrupa Birliğini terk edip, acilen d8 İslam Birliği tekrar aktif hale getirilmeli.

*Eğitimde,  ana kural “ÖNCE AHLAK VE MANEVİYYAT”  olmalı ve İmanlı, bilgili, kaliteli, estetik ve sanata önem veren bir nesil yetiştirilmeli.

*Toplumumuzun ahlak anlayışına ve inancımıza göre de çok sakıncalı olan “LGBT” ye, A.B.  uyum yasalarına göre verilen haklar kesinlikle iptal edilmeli. Gayri ahlaki bir gurubun (hak )ları tüm toplumumuzun, çoluk çocuğumuzun ahlakından daha önemli değildir. Çünkü dernek kurma hakkını alan malum topluluk, kalkıp Taksim meydanında gösteri, yürüyüş yapıp ahlaksız durumlarını meşru hale getirmeye çalışıyorlar.

*Birkaç ay evvel, Sayın Cumhurbaşkanımızın da, “A.B. istedi diye zinayı suç olmaktan çıkardık, hata ettik”  diyerek dile getirdiği, suç olmaktan çıkarılan bu kerih fiiliyat tekrar suç kapsamına sokulmalı.

*RTÜK acilen tekrar gözden geçirilmeli ve toplumumuzun ahlakını yerle bir eden diziler, programlar yapan tv kanalları uyarılmalı, bu uyarıya uymayan kanallara ciddi yaptırımlar, cezalar verilmeli, zira toplumun yönlenmesinde görsel medyanın önemi tartışmasız çok önemlidir.

*Halkla direk iç içe olan yerel yönetimlerin yetkileri genişletilmeli ve yapılan hizmetler denetlenmeli. Belediyelerin, yandaş insanlara iş kaynağı, ihale kaynağı olmaktan çıkarılmalı ve adil hizmet eden kurumlar haline gelmesi için gereken ne ise yapılmalı.

İlk akla gelen ve sıraladığım bu haklı isteklerimizi çoğaltmak elbette mümkündür.

Halkın bu haklı istekleri  yerine getirilmeyecekse  %50 oy alsan neye yarar, % 90 oy alsan neye yarar.

Zaten işbaşında olan ve tekrar seçilerek işbaşına getirilen iktidarın takipçisi olacağımızı, hayırlı hizmetlerini  takdir ve teşekkürle, hayırsız, olumsuz  icraatlarını da tepki ve eleştiri ile takipçisi olacağımızı bildiririz. Vesselam…

Haklı Beklentilerimiz
Bizi Takip Edin