Hanefi Dilmaç o iddialara Kas-Der Beykoz'dan cevap verdi

Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç Kas-Der Beykoz Şubesi'ni ziyaret etti.

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç, beraberinde AK Parti Belediye meclis üyeleri Şahin Emanet ve Bayram Çevik ile birlikte Kas-Der…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç Kas-Der Beykoz Şubesi’ni ziyaret etti.

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç, beraberinde AK Parti Belediye meclis üyeleri Şahin Emanet ve Bayram Çevik ile birlikte Kas-Der Beykoz Şubesi’ni ziyaret etti.

AK Parti’nin Beykoz’da Kastamonulu Belediye Başkan Yardımcısı ve Meclis Üyesi varken seçim çalışmaları kapsamında gerçekleşen ziyarete aslen Trabzonlu olan Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç’ın katılması dikkat çekti. KAS-DER Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık ve yönetiminin ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette Kastamonulu dernek üyelerinin Dilmaç’a olan yoğun ilgisi ise sorunun cevabını verir gibiydi.

Sohbet havasında samimi bir ortamda gerçekleşen toplantıya Kastamonulu eski Belediye Başkan Yardımcısı Nevin Çalışkan ve Belediye Başkan Danışmanı Erdoğan Coşkun Çap’da katılırken Beykoz’a dair merak edilen sorular Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç ve meclis üyelerine yöneltildi.

Kısa bir selamlama ve açılış konuşması yapan Kas-Der Şube Başkanı Süleyman Çalık, sözü Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç’a bıraktı.

İnşallah bu dönem insanlarımız daha istikrarlı karar verecekler!

Bu organizasyonun oluşumunda payı olan Meclis Üyesi Şahin Emanet ve Şube Başkanı Süleyman Çalık’a öncelikle teşekkürleri belirterek, konuşmasına başlayan Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç: “Seçimlerde siyasetçinin en zorlandığı iş, seçim zamanı böyle vatandaşın karşısına çıkıp da bir şeyler söylemesi. Bu benim için çok zor. Yalnız benim şöyle bir avantajım var; Allah’a şükür kendim için en azından yerel bir seçim değil, içerisinde benimle ilgili bir seçim olmadığı için partimizin adına çağrıldığımız yerlere gidiyoruz ve soruları cevaplamaya çalışıyoruz. Şunu gördüm, her gittiğimiz yerde toplantılar genelde şöyle oluyor: Kadınlar kendi arasında toplantı yapıyorlar o bölgenin insanları geliyor, gençler bir program yapıyor o bölgenin insanları geliyor ama, burada Beykoz’un her bölgesinden insanlar bir araya gelmiş. Bunu sağlamak hiç kolay değil. Özellikle bu süreçte. Genelle ilgili çok şey söylenilebilir de bunu benim söylemem doğru olur mu, bilmiyorum. Şunu biliyorum: Her biriniz siyaseti veya gündemi benden çok daha iyi takip ediyorsunuz. 7 Haziran seçimlerini hep birlikte yaşadık. Daha sonrada ülkede bazı gerçekler ortaya çıktı. Uzun yıllar içerisinde tabandan şu anki konumuma kadar gerçekten mücadele ederek geldim. Her yeri biliyorum. Allah nasip etti, bir dönem Çavuşbaşı’nda Belediye Başkanlığı yaptım. 2.dönem de Beykoz’da Belediye Başkan Yardımcılığı yapıyorum. Allah’a hamdediyorum, bu toplum önüne çıkabiliyoruz. Her nerede olursa olsun, gidemeyeceğimiz yer yok. Bu Allah’ın bize vermiş olduğu en büyük nimettir. 7 Haziran’dan sonra yaşanan şeylerden inanın bizlerde bireysel olarak olumsuz anlamda etkilendik.  Bu olumsuzlukları hep beraber yaşadık, ben size takdiri bırakıyorum. Ben sizden gelip oy isteyemem. Yaşanan bu olaylarda da ekonominin nereden nereye geldiğini gördük. İnşallah bu dönem insanlarımız daha istikrarlı karar verecekler. Böyle bir duamız var” dedi.

Beykoz’un mülkiyet sorunu hallolmadan hiçbir işin hallolması mümkün değil!

Doğma büyüme Beykozlu olduğunu ifade ederek, sözlerine devam eden Hanefi Dilmaç, Beykoz’da yaşanan mülkiyet sorunu ve sorunun çözüm noktasındaki ilerleyiş aşmasını aktardı. Dilmaç, şunları söyledi: “Belediye Başkanlığı yaptığım yerde mülkiyeti olmayan, belediye anlamında hiçbir hizmeti üretemeyeceğiniz yer olan Beykoz. Allah nasip etti, 5 yılımızı kazasız belasız doldurduk. Çavuşbaşı’ndan buraya gelirken şöyle bir sevinçle geliyordum: Bu sıkıntılı bölgeden gidiyorum, Beykoz’da sahildeki insanlara hizmet edeceğiz. Avantaj olarak düşünüp, Beykoz’a geldim. Meğer Çavuşbaşı’nda sorun sadece mülkiyetmiş. Beykoz’da ise, en az 6-7 tane büyük problem var. Yapmış olduğumuz işleri savunacak bir çok şey anlatabilirim. Ne yaparsak yapalım, görev yaptığımız için mutlaka siz eksik bir şey bulacaksınız. Ben 48 yaşındayım. Benden önce Çavuşbaşı’na dedemler yerleşmişler. Bir karış tapulu yerimiz yoktu. Allah’a şükürler olsun şu an 2B faktörlerinden tapularımızı almaya başladık. Hepsini alamadık ama, bir kısmını aldık. İnanın Beykoz’un mülkiyet sorunu hallolmadan hiçbir işin hallolması pek mümkün değil. İBB’nin parselleri ilgili de mülkiyet sorunları vardı. Biz Belediye olarak bu İBB parsellerini devralıp vatandaşa satmayı düşündük. O günkü şartlarda Beykoz Belediyesi’nin kasasına bakıyoruz, para yok. O yokluk zamanında sağolsun Belediye Başkanımız bir formül geliştirerek, elimizin rahatlaması sağladı. Ama her şeye rağmen bu yerlerin satışı ile ilgili bir çok problem var ve bunları aşmamız gerekiyor. Mesela,  bu satılan yerleri kanun gereği encümen kararları ile satmamız gerekiyor. 3 bin parseli her birini ihale yapacaksınız. Komisyon oluşturuyor ve bu komisyonda devlet memurlarından oluşuyor. Her devlet memuru da oradaki bazı ince noktalar var, orada görev almakta sıkıntı çıkarıyor. Biz ona rağmen çıktık ve 3 bin parseli satmaya karar verdik. İhale yapma aşamasına geldiğimizde maalesef bir dirençle karşılaştık. Birileri çıktı dedi ki ‘Sizin verdiğiniz tapular, tapu değil’. Daha da ileriye giderek daha büyük bir parselin satışını yapacağımız gün Milletvekili arkadaşımız gelip Belediyenin önünde vatandaşa şunu söyledi: ‘Bu yerleri sakın almayın. Bunlar size tapu vermeyecekler’. Maalesef bazı insanlarımız buna inanarak, parsellerini satın almadılar. 2B’nin satışlarını ne zaman yapar bitiririz, inanın bende bilmiyorum”.

Belediyeyi sıkıntıya sokacak bir şey olsaydı sorgulanıyor olurduk!

Soru-cevap kısmında 2014 Yerel Seçimleri’nde MHP Beykoz’dan Meclis Üyesi Adayı olan Burhan Bakır, Hanefi Dilmaç’a bütçe görüşmelerinde CHP Meclis Üyesi Cavit Gül’ün gündeme getirdiği mazot yolsuzluğunun ne derece doğru olduğunu sordu. Dilmaç, soruyu şu ifadelerle açıkladı: “Biz resmi bir kurumuz. Cumhuriyet Halk Partisi  konuyla ilgili önerge verdi. Bizde bu konuyla ilgili yapılan çalışmaları orada anlatmışız. Arkadaşlar onun dışında sanki başka bir olay varmış gibi konuyu başka yerlere taşımaya çalışıyorlar. Seneler önce gerçekleşen bir ihale sanki yeni olmuş gibi gündeme getirildi. Maden böyle bir olay vardı seçime bir hafta kala gündeme getirilmesi çok manidardır. Bugüne kadar neden susuldu. İhale benim müdürlüğümden çıkmadığı için içeriğini çok bilmiyorum. Dosyaları istedim, bakacağım. Bende net bilgilere ulaşacağım. Bizim bütçe komisyonunda arkadaşlar bütçeyi görüşürken bu sorulmuş. AK Partili komisyon başkanı olan arkadaşımız da bilgileri bırakmış. Yani biz o belgeleri kanunen verme zorunluluğumuz olmadığı halde götürmüş ve vermiş. Belediyeyi sıkıntıya sokacak bir şey olmuş olsaydı, Sayıştay’dan biz 2 tane denetleme geçirdik. Onla ilgili bizi denetlerdi ve şu an bu konu için sorgulanıyor olurduk. O çalışmayı şu anda o firma yapmıyor. Başka bir firma almış. Beykoz’da bu işi yapanlar bu ihaleye giremez, hele AK Partili ise hiç giremez diye bir şey yok. O zaman İlçe Başkanı değil, şimdi giremez. Kanun bunu belirlemiş”.

Hanefi Dilmaç o iddialara Kas-Der Beykoz'dan cevap verdi
Bizi Takip Edin