Hasan Turan, Beykoz'un yöre dernekleriyle bir araya geldi!

AK Parti İstanbul 1.Bölge Milletvekili Adayı Hasan Turan, Beykoz'un yöre dernekleriyle bir araya geldi.

Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu Genel Başkanı olan ve 1 Kasım Genel Seçimleri'nde AK Parti İstanbul 1.Bölge…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti İstanbul 1.Bölge Milletvekili Adayı Hasan Turan, Beykoz’un yöre dernekleriyle bir araya geldi.

Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu Genel Başkanı olan ve 1 Kasım Genel Seçimleri’nde AK Parti İstanbul 1.Bölge Milletvekili Adayı olarak gösterilen Hasan Turan; Beykozlu Giresunlular Derneği’nin Cızbız Köfte Restoran’da düzenlediği yemekli organizasyonla Beykoz’un bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile buluştu.

Toplantıya Giresunlular Derneği Başkanı Fuat Kuş’un yanı sıra Yöre Dernekleri Birliği Dönem Başkanı Samsunlular Dernek Başkanı Ömer Altun, Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Şinası Ata, Kastamonulular Dernek Başkanı Süleyman Çalık, Tokatlılar Dernek Başkanı Ömer Şahin ve Artvinliler Dernek Başkanı Mehmet Uzun ile Giresun köy dernek başkanları katıldı. AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Yümsel, Semra Kara, Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, İBB Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Mustafa Tahmaz, AK Parti Belediye Meclis Üyesi Nevzat Oral ve Belediye Başkan Danışmanı Yahya İpek ise toplantıya katılan diğer önemli isimlerdi.

STK temsilcilerine hitaben yapmış olduğu kısa konuşmasında oldukça samimi, yapıcı ve birleştirici ifadeler kullanan Hasan Turan, mikro milliyetçilik değil, makro milliyetçilik yapmaya özen gösterdiğini vurguladı.

Fuat Kuş: Dernek olarak Hasan Başkanımızı destekliyoruz!

Toplantının açılış konuşmasını yapan Giresunlular Dernek Başkanı Fuat Kuş, dernek olarak adaylarını desteklerini söyleyerek; “Siyasi partiyi bir yana bırakıyoruz, kendisi bizim Federasyon Başkanımız. Kendisinin seçilebilecek bir sıradan aday gösterilmesi bizleri çok mutlu etti” dedi. Kuş, 17 Ekim’de kapalı spor salonunda büyük müzikli bir organizasyon düzenleyeceklerinin bilgisini de konuşmasının sonunda paylaştı.

Hasan Turan: Hayatım sivil toplum kuruluşlarında geçti!

Daha sonra sözü alan Vekil Adayı Hasan, sözlerine kendisini tanıtarak başladı. 1967 Giresun doğumlu olduğunu, ilk, orta ve lise eğitimini Giresun’da tamamladığını söyleyen Turan, sözlerine şöyle devam etti: “Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldum. Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi Anabilim Dalı, Yönetim ve Organizasyon alanında yüksek lisansımı bitirdim. İstanbul’a 1983 yılında geldim. Ailemden aldığım terbiye, kültürümüzden aldığım öğreti doğrultusunda hayatımın ekseriyetini sivil toplum kuruluşlarında geçirdim. Bir söz vardır: İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. Dolayısıyla hayatın öznesi insandır. İnsana yapılan yatırım, en büyük yatırımdır. Sermayelerin en büyüğünün insan sermayesi olduğunu düşündük ve bunun doğrultusunda insani yardım örgütlerinde, insan hakları örgütlerinde gerek yerel de gerekse evrensel de faaliyet gösteren bir çok kurumda hayatımı geçirdim”.

Dualarınızı ve desteklerinizi talep ediyorum!

Her madurun ve mazlumun yanında olmaya özen göstediğini ve bunu da siyasi görüş gözetmeden yaptığını ifade eden Hasan Turan, geçmişinin geleceğinin aynası olduğunu söyleyerek, bundan sonrada herkese eşitlikçi ve adil davranacağını izah etti. Turan, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Giresun, Türkiye’nin 81 ilinden sadece bir tanesi. Dolayısıyla diğer ülkemizin doğusu-batısı, güneyi-kuzeyi hepimiz bir milletin evlatlarıyız. Türkiye’nin 7 bölgesinden bir araya gelen platformlarda, derneklerde, konfederasyonlarda görev aldım. 7 bölgeyi kapsayan ve bir çok STK’nın içinde yer aldığı Tüm Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcılığı ve Bağcılar Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Başkanlığı görevim halen sürmektedir. Mensubu bulunduğum federasyonda sadece hemşerilerim adına mikro milliyetçilik yaparak veya hemşericilik yapıp etrafımdakileri ötekileştirerek hayat geçirmedim. Kendi federasyonumu Giresunluların gönül gücü, gönül lokomotifi olarak görerek bir Giresunluya hizmet ederken, bir Pakistanlıya, bir Somaliliye, bir Vietnamlıya, bir Kazakistanlıya da hizmet götürmeye çalıştım. Kendi yurdumun insanını düşündüğüm gibi yurdumunda parçası olan kültür ve medeniyet coğraflarından hep ilgili oldum. Şu ana kadar yaklaşık 50 ülke gezdim. Hepsini ya sanat ya kültür ya da yardım amaçlı ziyaret ettim. Hizmet ettiğim STK’lar da kimsenin siyasi görüşüyle, etkiketiyle ilgilenmedim. Mazluma, madura, muhtaç olana kimliği sorulmaz felsefesiyle siyasi görüşüyle değil, ihtiyacı ile ilgilendim. Hayatımın geçmiş dönemi, gelecek dönemimin aynasıdır diye düşünüyorum. Gelinen süreçte, İstanbul’un 1.Bölgesinde Tuzla’dan Beykoz’a, Şile’ye bu aradaki 14 tane ilçeye, İstanbul’umuza ve sonra ülkemize hizmet etmekle geçireceğiz. Bu ülke hepimizin. Sizlerin duasını ve desteğini talep ediyorum“.

Hasan Turan, Beykoz'un yöre dernekleriyle bir araya geldi!
Bizi Takip Edin