Hatay’da enkaz altından kurtulan aile Beykoz’a geldi!

Hatay’da enkaz altından kurtarılan bir aile, Beykoz’da bulunan akrabalarının yanına güvenli bir şekilde yerleştirildi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz, Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremin yaralarını sarmak için iki gündür tek yürek, tek bilek oldu. Depremin ilk gününden itibaren Beykoz’dan deprem bölgelerine sayısız TIR ve kamyonetlere yüklü yardımlar gitmeye devam ediyor.

Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi, Hatay Kırıkhan’a araç, ekip ve malzeme sevkiyatını sürdürüyor.

107 personel 21 iş makinesi ve araçlarla görev yapan ekipler soğuk kış koşullarında enkaz altında kurtarılmayı bekleyen ve yaralı vatandaşlar için yoğun mücadele veriyor. Dün gece bölgeye ulaşan tam donanımlı ambulans ve sağlıkçılardan oluşan 3 görevli personeller de Hatay’da yaralılara yardım etmeye devam ediyor.

Hatay'da enkaz altından kurtulan aile Beykoz’a geldi!

İKİ AİLE BEYKOZ’A GELDİ

Sevindirici haberler de gelmeye devam diyor. Hatay’da enkazın altından çıkarılan Çilem, kardeşi ve ailesi deprem bölgesinden Beykoz’a getirildi.

Hatay'da enkaz altından kurtulan aile Beykoz’a geldi!

ÇİLEM VE AİLESİ AKRABALARININ YANINDA

Ekipler, Çilem ve ailesinin Beykoz Yenimahalle’de bulunan akrabalarının yanına yerleştirilmesini sağladı.

Hatay'da enkaz altından kurtulan aile Beykoz’a geldi!

AFETZEDELERE EV TAHSİS EDİLDİ

Yine Hatay’dan Beykoz’a getirilen diğer aileye Elmalı’da ev tahsis edildi. Aile daha sonra Denizli’de bulunan akrabalarının yanına gönderilecek.

Hastanede rutin kontrolleri yapılan vatandaşlar, Belediye Başkan Yardımcısı Manolya Demirören ve AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf tarafından ziyaret edildi.

Beykoz Belediyesi

O ANLAR PAYLAŞILDI

Beykoz Kaymakamlığınca bilgileri alınan aile üyelerine kıyafet ve gıda yardımı da sağlandı.

Hazırlanan paketlerin Çilem ve ailesine ulaştığı anları sosyal medya hesabından paylaşan Belediye Başkanı Murat Aydın, “Mucizenin adı bu kez Çiğdem! Ailesiyle birlikte Hatay’da enkaz altından kurtulup, Beykoz’daki akrabalarına kavuştular şükür. Bilgileri Kaymakamlığımıza ulaşınca onlar için hazırlanan paketlerle ziyaret etti. Ekibimiz Devletimiz her noktada milletimizin takipçisi.” ifadelerini kullandı.

.

.

Hatay’da enkaz altından kurtulan aile Beykoz’a geldi!
Bizi Takip Edin