HDP Tokatköy’ü neden gündeme taşıdı?

Terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı olduğu iddia edilen HDP’li vekillerin, “Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında yaşanan olayları meclis gündemine taşımaları dikkat çekti.
  • 25.08.2022 00:00:00

Terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı olduğu iddia edilen HDP’li vekillerin, “Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında yaşanan olayları meclis gündemine taşımaları dikkat çekti.

galeri ishdp tokatkoy u neden gundeme tasidi 8539

Beykoz’da ilk olacak ve Tokatköy Mahallesi’nde başlatılan kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında süren yıkım gerginliği kamuoyunu meşgul ediyor.

Kentsel dönüşüm kapsamında yıkım çalışmalarına karşı çıkarak yola barikat kurulması, çöplerin-lastiklerin ateşe verilmesi ve atılan taşlarla 7 polisin yaralanmasının arkasında dışarıdan planlı bir provokasyon yapıldığı öne sürülmüştü.

DHKP-C DESTEKÇİSİNDEN TOKATKÖY’E SELAM!

DHKP-C destekçisi olduğu iddia edilen Grup Yorum ise sosyal medya hesaplarından açıklama yaparak “Beykoz/Tokatköy halkının direnişini selamlıyoruz!” diye paylaşım yapmıştı.

HDP DESTEĞİ

Grup Yorum’un desteğinin ardından Terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı olduğu iddia edilen HDP’nin İstanbul Milletvekili Züleyha Gülüm’ün Tokatköy Mahallesi’nde gerçekleşen dönüşüm ile ilgili Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum tarafından yanıtlanması istemiyle soru önergesi vermesi dikkat çekti.

HDP Grup Başkan Vekili Meral Danış Beştaş, Halkevleri Eski Genel Başkanı – HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy, HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya ve HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu ile çeşitli örgütler de Tokatköy’deki yaşanan olaylara sosyal medyadan destek verdi.

ABD FONDAŞLARI DA TOKATKÖY’DE!

Amerikan vakfından fonlandığı ortaya çıkan Derin Yoksulluk Ağı Kurucusu ve CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi Koordinatörü olan Hacer Faggo’nun alanda olayları takip eden fondaş gazetelere açıklama yapması dikkat çekmişti.

İlgili Haberler