Hepimiz bir Mesut Özil etmiyoruz!

Doğu Türkistan kan ağlıyor, Dünya ve tüm Müslüman alemi  seyirci kalıyor.

Uyan artık ey Dünya, uyan ey Müslüman ülkeleri, ey Türkiye…

Zulüm var işkence var vahşet var…

İnsanlığa katlediş var, kadınlara tecavüz var, insanlık…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Doğu Türkistan kan ağlıyor, Dünya ve tüm Müslüman alemi  seyirci kalıyor.

Uyan artık ey Dünya, uyan ey Müslüman ülkeleri, ey Türkiye…

Zulüm var işkence var vahşet var…

İnsanlığa katlediş var, kadınlara tecavüz var, insanlık ayıbı var…

Ama dünyadan, İslam ülkelerinden bir tek, ne bir cümle, ne bir tepki var.

Utan insanoğlu utan, 60 yıldır zulüm ve insanlık ayıbı işleniyor dünya ve İslam ülkeleri Türkiye’de sessiz kalıyor.

Ne Birleşmiş Milletler, ne İslam ülkeleri, ne Türkiye, hepimiz topumuz bir Mesut Özil etmiyoruz. Seni canı gönülden kutluyorum, sen dünya insanlığına büyük bir ders verdin.  Tabii insanlıktan anlayabilmişsek. Bu genç yaşında istikbalini hiçe sayarak Doğu Türkistan’a dikkat çekmek adına, geleceğini karartma pahasına, kendince bir çaba harcıyor.

Dev İslam ülkeleri yan yatmış uyuyor. İnsanlık ayıbı yaşanıyor kimse bununla ilgili hiçbir şey yapmadığı gibi görmezlikten geliyor.

Şuna inanmamız gerekiyor ki islam ülkeleri ve Türkiye cumhuriyeti bu vahşetle ilgili bir tepki girişimi, bir adım atsa Doğu Türkistan’da, Arakan’da,  Myanmar’da, Türkiye Cumhuriyetlerinde vallahi billahi bu vahşet duracak.

Kimimiz düşmüşüz alacak verecek davasına, kimimiz düşmüşüz karalama kampanyasına, kimimiz ego yarışına, kimimiz de iktidar savaşına…

Uyan insanoğlu insanlık ölüyor, dünyada katliam yapılıyor insanlık ayıbı işleniyor. Bütün dünyada üç maymunu oynamaya devam ediyor.

Aslında bu katliam 60 yıldır Türki cumhuriyetlerinde devam ediyor. Ama Türki cumhuriyetindeki soydaşlarımız Suriyeliler gibi ülkelerini terk etmiyorlar. Vatanını milletini topraklarını namuslarını korumak adına yıllardır mücadele veriyorlar.  

Türkiye cumhuriyeti olacak da bizler Suriyelilere verdiğimiz desteğin binde birini soydaşlarımıza vermiyoruz.

“Biz size ‘gelin bizimle savaşın’ demiyoruz, maddi destek de beklemiyoruz. Biz bizimle birlikte bu zulme ‘dur’ demenizi istiyoruz. Çünkü bizim sizden başka kardeşimiz yok!” diyor Doğu Türkistan’dan gelmiş genç bir delikanlı “bacılarımıza tecavüz ediyorlar onlar bizim namusumuz değil mi? sizin namusunuz değil mi? sahip çıkmayalım mı?”  diyor. Yaprak gibi titreyerek anlatıyor çektikleri zulmü.

Tüm dünya seyirci kalıp izliyor. Türki cumhuriyetleri kan yaşı döküyor.!!! 

Sağlıcakla kalın.  

Hepimiz bir Mesut Özil etmiyoruz!
Bizi Takip Edin