Hisarlılar rektörü protesto etti

Marmara Üniversitesi'nin talebi üzerine yıkılan Anadoluhisarı İdman Yurdu Spor Kulübü'nün önünde toplanan binlerce vatandaş Rektörlüğü protesto etti.

Yoğun bir katılımın gerçekleştiği eyleme başta CHP Beykoz İlçe Başkanı Nagihan Akan, MHP

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Marmara Üniversitesi’nin talebi üzerine yıkılan Anadoluhisarı İdman Yurdu Spor Kulübü’nün önünde toplanan binlerce vatandaş Rektörlüğü protesto etti.

Yoğun bir katılımın gerçekleştiği eyleme başta CHP Beykoz İlçe Başkanı Nagihan Akan, MHP Beykoz İlçe Başkanı Ali Emanet ve Saadet Partisi İlçe Başkanı Burhan Öz olmak üzere bir çok siyasi parti yetkilisi, spor kulüplerinin yöneticileri, sivil toplum örgütleri, sporcular ve Hisar halkı katıldı.

Anadoluhisarı İdman Yurdu Spor Kulübü Başkanı Adnan Güner  yapmış olduğu konuşmasında, “Marmara Üniversitesi’ne değil yöneticilerinin yapmış olduğu bu insanlık ayıbını protesto etmek için toplandık. Anadoluhisarı İdman Yurdu Spor Kulübü İstanbul’un düşman işgalinde bırakın kapanmayı faaliyetine yanlızca ara vermişti. Şimdi ise daha vahşice bir muamele maruz kalmış durumdadır. Bize eğitim verecek yol  gösterecek bir kurum olan Marmara Üniversitesi’nin doğa, tarih ve spor anlayışlarından kıt yöneticileri tarafından kulübümüz bu hale getirildi. Ben şimdi sporcumun “başkanım nerede antreman yapacağız” sorusuna nasıl cevap vereceğim?

Biz sayın rektörden randevu talep ettik ve zar zor aldık. Dedikki “bırakın hukuk kavgasını, bizim bir tarihimiz var onuda mı tanımıyorsun” bize “hayır” yanıtını verdi. “Mülklerimizi toplamak istiyorum” dedi. Hatta İşkalci kelimesi gibi ağır kelimeler kullanarak bizleri rencide etmiştir.

Bizim yerimiz usülsüz tapu işlemi ile Marmara Üniversitesi’ne devir edilmiştir. Hatta bir dönem Bakanlık seviyesindeki siyasilerimiz ile yapmış olduğumuz görüşmeler sonucu Marmara Üniversitesi yetkilileri bizleri çağırdılar ve bize 2000/379/11 sayılı karar ile 2019 yılına kadar sürecek bir kullanım hakkı verdiler. Daha 7 yılımız varken kimlere nasıl bir rant sağlanacaksa eğer bilemiyorum, bizim kulüp tesislerimizi yıktırdılar. Ne olursa olsun Anadoluhisarı İdman Yurdu Spor Kulübü burada yaşamaya devam edecektir” dedi.

Basın açıklaması gerçekleştikten sonra vatandaşlar ellerinde  Türk bayrakları ve çeşitli dövizler ile  polis eşliğinde Anadoluhisarı İskelesi’ne kadar yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüş sonrası  Marmara Üniversitesi Anadoluhisarı Kampüsü önüne üzerinde ?KINIYORUZ? yazılı bir siyah çelenk bırakan kulüp yöneticileri,  hukuksal mücadele için imza topladı.

Beykoz Emniyet Müdürlüğü’nün üstün gayreti ile birlikte kulüp yöneticileri ve dernek yetkililerinin görevlendirdiği güvenliklerin uyumlu çalışması sonucunda hiç bir taşkınlık yaşanmadan protesto eylemi son buldu.

Haber ve resim desteği için Beykoztr gazetesine teşekkür ederiz.

Hisarlılar rektörü protesto etti
Bizi Takip Edin