Hızır Yılmaz: Ölürüz, 19 Mayıs bayramını kutlarız

CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, 19 Mayıs Anma Töreni kapsamında yapacakları etkinlik için hiçbir kurumdan izin almaya gerek duymadıklarını söyledi.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, 19 Mayıs Anma Töreni…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, 19 Mayıs Anma Töreni kapsamında yapacakları etkinlik için hiçbir kurumdan izin almaya gerek duymadıklarını söyledi.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, 19 Mayıs Anma Töreni kapsamında yapacakları etkinlik için hiçbir kurumdan izin almaya gerek duymadıklarını söyledi. Yılmaz,ilçe örgütü  olarak 19 Mayıs sabahı Beykoz Belediyesi önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk koyacaklarını ve  bunun için de hiçbir makamdan izin almayacaklarını kaydetti. CHP İlçe Başkanı, “ Bu izni Atatürk bize vermiş; 19 Mayıs benim doğum günüm demiş” ifadesini kullandı.

Yılmaz: Atatürk’ün izni üzerine izin koydurtmam

Hızır Yılmaz, “Atatürk izni verdikten sonra hiçbir makamdan, hiçbir yönetimden Atatürk’ün izni üzerine izin koydurtmam, talepte bulunmam. Hiçbir makamdan, hiçbir kurumdan izin alma ihtiyacı duymam; ben o izni Atatürk’ten almışım” dedi.

CHP İlçe Başkanı, tüm ilçe örgütüne ve STK’lara aşağıdaki mesajı çektiği bilgisini de verdi: “İzni bir kere sen verdin Ata’m! ‘19 Mayıs gençliğe bayramdır’ dedin; ne izin alırız, ne vazgeçeriz. Ölürüz; bayramı kutlarız Ata’m!”

Bedelini de kesinlikle öderiz

CHP İlçe Başkanı, çelenk koyma töreni sırasında herhangi bir engelle karşılaşacak olmaları durumunda ise “bunun bedelini kesinlikle ödeyeceklerini” kaydederek, “ Atatürk’ün gençliğe hediye ettiği bir bayramda hiçbir güvenlik kuvvetinin de bir tavır koyacağını düşünmüyoruz; düşünmek de istemeyiz. Devlet erkânı kutlamamayı uygun görmüş; bunun zaman kaybı olarak görmüş. Biz ise bunun bizim için şeref olduğunu, o şerefi yerine getirmek isteyene de kimsenin engel olmayacağını, buna hakları da olmadığını, bu konuda haklı da olmadıklarını düşünüyoruz zaten; bayramı yok etme düşüncesinde olduklarını düşünmek istemiyoruz. Ülkeyi yönetenler kendi gerekçeleriyle bazı bayramların farklı şeklinde kutlanmasını öngörmüş olabilir. Biz ise kendi anlayışımız içerisinde Atatürk’ün bize ‘doğum günümdür’ dediği 19 Mayıs’ı bu anlayış içerisinde kutlamak istiyoruz. Bu da bizim en doğal hakkımız, buna da herkes saygı göstermek zorundadır” dedi.

Bu, Atatürk’ü unutturma zihniyetidir

Hızır Yılmaz, şunları söyledi: “ Bize saygı göstermezler ise niyetlerini o zaman sorgularız. Hiçbir T.C. yöneticisinin, vatandaşının Atatürk’ü öven ve övdüğü için bayramları yok etme anlayışı içinde olmayacağını düşünmek isteriz. Bu yasayı çıkaranlar veya onların yetkilileri kutlamamıza karşı çıkarlar ise, biz onların niyetlerini o zaman sorgularız. O nedenle böyle bir tavırla karşımıza hiç kimsenin çıkmayacağını varsayıyoruz.”

Engelleyecek olanlar, bunun siyasi sorumluluğunu da alsınlar

Devlet memurları biz engellemeye kalkarlar ise, biz onları suçlu görmeyeceğiz. Bu yasayı yapanları bulacağız. Onlara da önerim, bizim bu kutlama şeklini engellemeye kalkmadan önce bunun siyasi sorumluluğunu dikkate alsınlar.  Engelleme olursa, bunun arkasında bu yasayı yapanları bulacağız. Engellemeye kalkacak olanlar, önce bu siyasal sorumluluğu alsınlar.”

Engellenir isek, tüm kamuoyu gerçeği tüm çıplaklığıyla görecek

Hızır Yılmaz, 19 Mayıs’ın resmi tören ile kutlanmasını yasa ile engelleyenlerin, kendilerinin Atatürk’e karşı olmadıklarını, sadece kutlamalara yeni bir anlayış getirmeye çalıştıklarını ifade ettiklerini hatırlatarak, “ biz bunun doğru olmadığını söylüyoruz” dedi ve ekledi:          “ Bunun Atatürk’ü ve ilkelerini bir şekilde esnetmek zihniyetinden kaynaklandığını düşünüyoruz.”

CHP İlçe Başkanı,  yapacakları anma merasimi yetkililer tarafından engellendiği takdirde ise bu niyetin aşikâr hale geleceğini belirterek, “Biz, bunun Atatürk’ü unutturma zihniyeti olduğunu düşünüyoruz. Eğer bizi engelleyecek olurlar ise, bundan artık şüphemizin olmadığını, kamuoyunun da şüphesi kalmaması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

Haber: Arzu Başlantı

Hızır Yılmaz: Ölürüz, 19 Mayıs bayramını kutlarız
Bizi Takip Edin