Hızır Yılmaz'a CHP'de 1 yıl siyaset yasağı!

CHP Beykoz eski İlçe Başkanı Hızır Yılmaz'ın 1 yıl süreyle CHP'de  siyaset yapması yasaklandı.

Hızır Yılmaz, parti disiplin kurulu tarafından kendisine verilen siyasi yasağı, parti tüzüğüne aykırı olduğunu söyledi.

Yaklaşık 3 ay…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz eski İlçe Başkanı Hızır Yılmaz’ın 1 yıl süreyle CHP’de  siyaset yapması yasaklandı.

Hızır Yılmaz, parti disiplin kurulu tarafından kendisine verilen siyasi yasağı, parti tüzüğüne aykırı olduğunu söyledi.

Yaklaşık 3 ay önce CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan tarafından partinin disiplin kuruluna verilen eski İlçe Başkanı ve CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz’a CHP’de 1 yıl siyaset yapma yasağı ile verildi.

İlçe Başkanı Şevket Arıkan’ın iddiaları üzerinden karar veren disiplin kurulunun 1 yıllık siyasi yasak cezasını ‘garip bulduğunu’ ifade eden Hızır Yılmaz, karar ne olursa olsun, tamamen partiden ihraç edilse dahi Cumhuriyet Halk Partisi için çalışmaya devam edeceğini söyledi.

Bana verilen ceza, Şevket Arıkan’a hakarettir…

Konuya ilişkin gazetemize açıklamada bulunan Hızır Yılmaz, süreci ve verilen kararı şöyle değerlendirdi: “Disiplin Kurulu 1 yıl Cumhuriyet Halk Partisi’nde siyaset yapma yasağı verdi. Ama  garip olan iddiayı yapan İlçe Başkanı Şevket Arıkan. Şevket Arıkan’ın iddiası: ‘Hızır Yılmaz bana hain, şerefsiz, dedi’. Parti tüzüğünün ilgili maddesi parti yönetimlerine ‘şerefsiz’ demenin cezası partiden ihraçtır. Bana göre alınan bu karar, tüzüğe aykırı verilmiştir. Disiplin Kurulu 2 şekilde karar verebilirdi. Eğer Şevket Arıkan’ın iddiasını doğru bulduysa, partiden ihraç edilmeme karar vermeliydi. Eğer Şevket Arıkan’ın iddiasını doğru bulmadıysa, dosyayı geri iade etmeliydi. Verilen bu karar aslında Şevket Arıkan’a hakarettir. Çünkü, bundan şöyle bir anlam çıkıyor: Evet, biz Hızır Yılmaz’ın İlçe Başkanına şerefsiz dediğine inandık. Ama Şevket Arıkan’ın şerefi Hızır Yılmaz’ı atacak derecede bulunmamıştır”.

Karar tüzüğe aykırı!

Kimsenin kendisine yasak koymaya gücü yetmeyeceğini kaydeden Yılmaz, son olarak 1 Kasım seçimlerine de değinerek, şunları söyledi: “Bana yasak koymaya kimsenin gücü yetmez. Çünkü, kararda benim saygı duyacağım bir şey yok. Atılma kararı ya da dosya geri verilseydi bir saygı gösterirdim. Bu karar, tüzüğe aykırıdır. Ayrıca ben Cumhuriyet Halk Partisi’ne kimsenin davetiyle, teklifiyle gelmedim. Kendi irademle geldim. 1 yıllık siyaset cezasıyla beni kimse Cumhuriyet Halk Partisi için mücadele etmeme, Beykoz için, ülkem için mücadele etmeme engel olamaz. 1 Kasım seçimleri var. Kişisel konular yüzünden bu mücadeleden vazgeçecek bir dönemde değiliz. Bizde arkadaşlarımızla var gücümüzle nerede olursak olalım, isterlerse tamamen atmış olsunlar yine AKP’den ve ülkenin bu karar gidişinden kurtarmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz”.

Hızır Yılmaz'a CHP'de 1 yıl siyaset yasağı!
Bizi Takip Edin