Hodri Maydan!

KORKARMI NEMRUDUN ATEŞİNDEN, İBRAHİM OLURSA İNSAN, HODRİMEYDAN, HODRİMEYDAN…

Yazımıza başlamadan evvel, 15 Temmuz darbe girişiminden dolayı şehid düşen kardeşlerimize Allah' tan Rahmet, Yakınlarına ve Müslüman Türk Milletine Sabr-ı Cemil niyaz ediyor,

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KORKARMI NEMRUDUN ATEŞİNDEN, İBRAHİM OLURSA İNSAN, HODRİMEYDAN, HODRİMEYDAN…

Yazımıza başlamadan evvel, 15 Temmuz darbe girişiminden dolayı şehid düşen kardeşlerimize Allah’ tan Rahmet, Yakınlarına ve Müslüman Türk Milletine Sabr-ı Cemil niyaz ediyor, başsağlığı diliyorum.  Bu hain girişimin başarısızlıkla sonuçlanmasında emeği geçen, cumhurbaşkanından,  vatandaşa kadar herkese teşekkür ediyorum.

Özellikle son yıllarda batılılaşma ve onların ahlakını, kültürünü, adetlerini benimseme eğiliminde olan özellikle genç nüfusumuzu  görünce “BİZDEN ADAM OLMAZ” diyordum. Eminim bu kelimeyi mecazen de olsa birçok kişi söylüyordu. Büyük ölçüde asimile olduğumuzu düşünüyordum ama malum olaylardan sonra aynı şekilde düşünmüyorum. Ve diyorumki “BİZDEN ADAM OLUR, HEMDE ADAMIN HASI OLUR”

Bunca çabayla, televizyon dizileriyle, basınıyla, sosyal medyasıyla yıllardır, özellikle gençlerimizin beynini maneviyatsızlık zehiriyle  yıkama faaliyetleri yürüten malum kesim varya , 15 Temmuz darbe girişiminden dolayı, sağcısıyla solcusuyla Türküyle Kürdüyle   kenetlenince  tam anlamıyla avucunu yaladı.

Onlarda artık anladılar ki, bu milletin içindeki İmanı ve Osmanlı ruhunu asla söküp alamayız. Söz konusu Vatan olunca, birlik ve beraberlik içinde olup, Ölümüne tek yürek olabiliyorlar.

Necmeddin Erbakan hocamızın şu manidar kelimeleri akla geliyor.

“Bu milletin külünü üfleseniz altından İman çıkar.”

 “Bir milletin asıl gücü, topu tüfeği tankı değildir, yetiştirdiği İmanlı evlatlarıdır.

Anlatmakla, yazmakla bitmeyecek kahramanlıklar gördük 15 temmuz dan itibaren ve  her gün duymadığımız yeni bir kahramanlık hikayesi duyuyoruz.

Tankların önüne kendisini cesurca siper edenler, o tankları ve içindeki üniformalı teröristleri esir alanlar, silahların karşısına vatan aşkıyla silahsız yürüyenler, Nemrudun ateşine  korkusuzca yürüyen İbrahim (a.s.) misali, hemde omuz omuza tek yürek tek millet, başı açıkmış örtülüymüş, benim partimdenmiş değilmiş, hiç kimsenin umrunda bile  olmadan.

15 Temmuz birçok yönüyle değerlendiriliyor, yazılıp çiziliyor tabiki ama bu şerefli milletin, fedakarlıkları konusu da çok büyük öneme sahip. Alınması gereken bir sürü dersler var, askeri yönden, istihbarat eksikliği yönünden, hukuki yönden v.s. hepsi de çok önemli ama;

Nasıl ki bu aziz millet ülkesi için, ülkesinin yöneticileri için canını feda edebiliyorsa, aynı şekilde ülkemizin yöneticileri de milletini refah içinde yaşatmak için ne gerekiyorsa yapmalıdır.  Yıllardır  bu halk yoksullukla, yoklukla  ve her türlü  olumsuzluklarla  inim inim inlediği halde , ülkesi için bir tehdit oluştuğunda  gözünü kırpmadan canını  verebiliyor..

Dünyanın en vakur milleti olan Müslüman Türk milleti, Dünyanın en zengin, en müreffeh insanları olmayı da sonuna kadar hakettiğini birkez daha gösterdi  ve bunu sapasağlam perçinledi.

Yeri değil belki ama, yazımızı milletimizin kahramanlığı konusuna ayırdığımız için bir beis görmüyorum. Yöneticilerimiz inşallah bu kahraman milletine bu olaylardan sonra, maaşlarına %3-4 değilde  Erbakan hocamız’ ın yaptığı gibi % 50 zam yapar, bu millet bunu hakeediyor hemde sonuna kadar.

Konu sadece para konusu asla değil,  bu millet için paradan daha önemli olan şeyler vardır. Mesela bu millette artık şunu gururla göğsünü gere gere demeyi çoktan haketti.  Benim ülkeminde artık Mercedes gibi bmv gibi yüzde yüz yerli ve kaliteli araba markam var. Artık uçağımızı, helikopterimizi yapıyoruz, ve bunları cıvatasından en teknik aksamına kadar bizzat kendi ülkemizde yapıyoruz.

Vel hasıl, bu şerefli Müslüman Türk Milleti bunları ve daha nice güzellikleri sonuna kadar hak etti.

Herkesin üzerine düşen dersi alması temennisi ile, vesselam..

Hodri Maydan!
Bizi Takip Edin